HÁZENÁ SK Velká Bystřice

Informátor č. 26 / 2016

STŘEDA 28.9.2016:

Muži "A": SK Velká Bystřice "A" - SKP Frýdek-Místek          31 : 29 (16 : 16)

Po delší cestě a těžkém zápase v Liberci nás čekali v týdnu další 2 domácí zápasy. Anglický týden, kdy v sedmi dnech jsme chtěli třikrát uspět.
Pohárový zápas proti extraligovému Frýdku byl velkou výzvou. Víme, že máme kvalitní a silný tým a proto jsme byli zvědavi na srovnání s extraligou.
Nakonec jsme si užili skvělý večer. Plná hala, super atmosféra, krásný zápas a vítězství, které nás posunuje do osmifinále poháru. Těšíme se na los a dalšího soupeře.
Samotný zápas byl od začátku maximálně vyrovnaný, celý první poločas jsme byli v jedno nebo dvougólovém vedení. Ve druhém poločase se klukům povedlo odskočit až na rozdíl 4 gólů a přes závěrečné drama jsme nakonec výhru udrželi. Nejen postup, ale hlavně výkon, je příslibem do budoucna. Nechci vyzvedávat žádné jména, ale zaujalo nasazení a motivace Veřmy, i jak dokázal strhnout celý svůj tým. Díky všem klukům za výkon a jak makali a určitě díky i všem fanouškům co dorazili.

Hráči(branky): Vít Pyško, Michal Vydra, Petr Wolf (3), Michal Wolf, Kamil Zemánek (1), Ondřej Švébiš, Milan Jureček, Jiří Strádal (2), Adam Martinát (4), David Mužík, Dominik Gelnar (1), Jiří Kubis (6/3), Jan Ďurčík, Tomáš Mráz (3), Radek Mézl (2), Lubomír Veřmiřovský (9/1).

SOBOTA 1.10.2016:

Mini starší "A": Turnaj v Žeravicích

Dne  1.10.2016 se konal venkovní turnaj MINI starší "A" v Žeravicích.
Turnaje se zúčastnily družstva SK Žeravice, Cement Hranice, Tatran Litovel, Zora Ol. a my.

Sestava: Anetka Š., Kryštof T., Honza K., Honza N., Radek V.

Do Žeravic jsme bohužel přijeli v pěti hráčích, tak si všichni zahráli dosytosti. První, druhé i třetí utkání jsme měli velkou převahu, protože se projevovala už větší zkušenost a šikovnost našich borců, kteří hrají MINI soutěž už více, jak dva roky. Jediný soupeř, který byl na naší úrovni byl tým Litovle.
Za výkon, který MINI st. "A" v Žeravicích předvedli zaslouží pochvalu.

Mini starší "B": Turnaj v Prostějově

V sobotu jsme s družstvem MINI starší "B" odehráli turnaj v Prostějově. V brance Bolek Chaloupka, hráči Oliver Wipern, Maty Petr, Anička Jedenáctíková, Anička Urbanová a Klára. Vyšlo počasí, turnaj proběhl bez mimořádných událostí a podle rodičů se na hru "dalo dívat".

Mladší žáci: SK Velká Bystřice - Cement Hranice                       20 : 4 (10 : 3)

První říjnovou sobotu jsme odehráli čtvrté kolo mistrovských utkání na domácí půdě proti družstvu Cement Hranice.   Podle tabulky, je soupeř o hodně pozic za námi, ale i tak jsme nechtěli nic podcenit. Po minulých absencích a nemocích jsme konečně nastoupili v skoro plné sestavě. Zápas začal opět osobní obranou. Pohyb po hřišti a nabíhání si na míč se mírně zlepšilo Bohužel proměňování vyložených šancí a technické chyby nás připravily o lepší výsledek. Po osobce byl stav 8:2. Následovala klasická házená. Soupeř neoplýval nějakým rychlým pohybem a tak nám stačilo se zasunout na šestku a čekat na chybu soupeře.  Po hráčích jsme chtěli, ať si v útoku vyzkouší kombinace, které běžně děláme na tréninku, což se moc nedařilo. Poločas skončil 10:3. Druhý poločas jsme pokračovali v zasunuté obraně a ke konci zkusili vysunout jednoho hráče. Obrana byla při síle soupeře slušná. V útoku nám ale pořád chybí lepší efektivita. Postupně se vystřídali na hřišti všichni hráči. Některé akce byly pohledné, některé nám bohužel moc nevyšly. Konečný výsledek hry byl  20:4

Sestava: Kuba S. v bráně, v poli Adam H. (4), Tom J. ( 7), Martin S. (3), Štěpa D. (1), Vojta Sch. (1), Aleš Č. (2), Šárka H. (2), Petr a Pavel M., Vojta P., Štěpa S.,

Děkujeme věrným fanouškům z řad rodičů za podporu a uvidíme jak nás prověří příští týden družstvo Centrum Haná „A“.

Starší žáci: SK Velká Bystřice - Cement Hranice "A"           28  : 23 (13 : 14)

V dalším domácím zápase jsme chtěli napravit špatný dojem z minulého týdne a začátek také podle toho vypadal. V průběhu první půle jsme si vytvořili až tříbrankový náskok, ale od desáté minuty jsme úplně vypadli z role. Jakoby si kluci řekli, že už to půjde samo. Samozřejmě přišel pravý opak a během chvilky jsme o náskok přišli a najednou jsme za kratší provaz tahali my. Z naší hry se vytratila bojovnost, nasazení a úplně přestala pracovat obrana. A tak jsme nakonec první půlku zaslouženě prohráli. Po poločasové "domluvě" se na hřiště vrátil jiný tým. Vrátila se bojovnost, zlepšila se obrana a během pěti minut už jsme zase vedli. Postupně se náš náskok zvyšoval a my jsme nakonec zápas dovedli do vítězného konce. Zase to tedy z naší strany nebyl nejlepší výkon, ale ve druhé polovině kluci ukázali, že když chtějí, házenou hrát umí.
V brance stabilně čaruje Vojta Zácha, i když to za naší obranou nemá vždy snadné. Potěšil nás návrat Gryggiho, ale u něj to chce hlavně trénovat. Bobo měl dobře nabito, Tony se pomalu dostává do formy, Matěj Pelák opět ukázal své přednosti. Vilda, když se teda rozeběhnul, tak se dostával do jasných šancí, na pivotu zase dřel Puchy, ale v útoku ho neumíme využít. Na křídle své šance proměňoval Adam. Někteří hráči ale stále zůstávají za očekáváním, věříme však, že jejich okamžiky ještě přijdou. Musíme také zapracovat na střelbě, protože někteří kluci potřebují opravdu hodně šancí, než vstřelí branku. Závěrem musíme zmínit hráče hostí, Jakuba Rumiana, který nám nasázel úctyhodných 18 branek!

Sestava: V. Zácha (br), M. Grygar (br), B. Možíš (8), M. Pelák (4), V. Zedník (4), A. Vodička (4),
 A. Katinger (3), V. Haderka (2), H. Dvořák (1), R. Černý (1), M. Pečinka (1), J. Vysloužil, P. Blaha, J. Šťastný.

Mladší dorost: SK Velká Bystřice - Liberec Handball              36 : 41 (18 : 21)

O tom, že tento zápas nebude z naší strany vydařený, svědčil už začátek, když jsme ve čtvrté minutě prohrávali 1:4. Poté už byla hra vyrovnaná po celý poločas a až do jeho konce si hosté udržovali tříbrankový náskok. Ten jsme ve druhé půli dokázali snížit až na 25:26. Pak ale přišla naše série hrůzy a soupeř nám utekl na 25:33! Sice jsme ještě v závěru rozdíl snížili, ale to bylo vše.
V tomto zápase nebylo povedeného vůbec nic. Z naší strany to byla lítaná bez obrany, přestože jsme kluky varovali předem, aby k tomu nedošlo. Kluci se více soustředili na špatné výroky rozhodčích, než na hru. Katastrofální byla obrana, byť jsme se jí speciálně věnovali na trénincích. Poznamenalo nás i zranění Míši Nevrly, které nám vyřadilo už třetí spojku. Druhý poločas kluci nezvládli emočně a psychicky a místo toho, aby hráli svoji hru, strhla se střelnice, kdy jsme sice nastříleli 36 branek, ale spoustu míčů jsme ztratili a tak jsme i s touto produktivitou prohráli!
Štěpek byl opět po celý zápas bráněn osobně, ale zbytečně hru zrychloval i v našem oslabení. Patrik nastřílel hezké branky, ale výrazně hořel v obraně. Mackova střelba z dálky byla super, ale jakmile měl něco vytvořit, přišli jsme o míč po technických chybách. Domes opět zachytal jen v prvním poločase a i on se nechal zbytečně strhnout atmosférou. Čundy se tentokrát moc neprosazoval. Naštěstí se prosazovala obě křídla – Adam a Pepa.
Tento zápas bude nejlepší úplně vymazat z hlavy, i když to nebude úplně jednoduché. Pořád je vidět, že jsme tým, který se nově vytvořil a v celé sestavě se sejde jedenkrát týdně. Další zápas nás čeká v Kopřivnici, kam pojedeme v osekané sestavě, bez hostovaček, doplnění staršími žáky. Na závěr něco veselejšího: Gratulace Tonymu k první prvoligové brance a díky za diváckou podporu, především od starších dorostů.

Sestava: D. Kolovrátník (br), J. Šudřich (br), Š. Souček (11), P. Borůvka (8), J. Dobeš (6), T. Maceášik (4), A. Kolář (3), D. Pastorek (2), F. Čundrle (1), A. Vodička (1), V. Pospíšil, J. Jedenástík, M. Nevrla.

Starší dorost: SK Velká Bystřice - SKH Poplanka n. O.         34 : 26 (20 : 12)

V sobotu 1.10. jsme změřili síly s týmem  Polanky.  Od začátku jsme vedli, soustředili se na obranu a do 20-té minuty jsme předváděli házenou,  jakou chceme na podzim hrát. Bohužel hráči neudrželi koncentraci, jak v obraně tak i v útoku, žalostně neproměňovali z 9 m,  ani ze 6 m a zápas skončil našim hubeným vítězstvím 34 : 26.

Sestava: P. Schneider P. (br.+1), D. Kolovrátník (br), D. Tkadleček (4), M. Tesařík (6), M. Andrš (5), T. Spurný (2), J. Horký (2), R. Dosoudil (2), F. Čundrle (1), T. Prošvic (6), T. Buršík, L. Kubeša (5), Š. Soucek, L. Varhalík.

Muži "A": SK Velká Bystřice "A" - STM Olomouc                     33 : 26 (23 : 9)

Řiká se, že favorit derby nevyhrává, ale my jsme určitě věděli, že nechceme dopustit žádné překvapení a chtěli prodloužit naši vítěznou sérii.
Od začátku zápasu jsme Olomouc jednoznačného přehrávali, nepropustná obrana i plno hezkých akci v útoku. Skóre průběžně narůstalo a soupeř vůbec nevěděl jak reagovat. Poločasové vedení o 14 branek bylo zasloužené. Nicméně druhý poločas se vše otočilo. Nevycházelo nám vůbec nic. Hosté začali dávat gól za gólem a my jsme se vůbec nemohli trefit. Po šestnácti minutách bylo skóre 1:7. Nakonec se hra aspoň vyrovnala a výhru o 7 gólů bereme. Asi tušíme co se stalo, kde byl problém a příště už se nemůže zopakovat. Důležité body zůstaly doma a po třech kolech jsme na čele tabulky 1.ligy.
A opět musím zmínit podporu fanoušků - přestože se druhý poločas vůbec nedařilo, týmu maximálně pomáhali.

Závěrem bych rád aktualizoval bilanci týmu v roce 2016. Celkem jsme odehráli 20 zápasu, z nichž bylo 19 vítězných a jeden skončil remízou..

Hráči(branky): Vít Pyško, František Kuba, Petr Wolf (2), Michal Wolf, Kamil Zemánek (4), Ondřej Švébiš (1), Jiří Strádal (3), Adam Martinát (2), David Mužík (2), Dominik Gelnar (7), Jiří Kubis (6/4), Tomáš Mráz (1), Radek Mézl (2), Lubomír Veřmiřovský (3).

SOBOTA 2.10.2016:

Muži "B": SK Velká Bystřice "B" - Házená Uničov                 23 : 29 (10 : 16)

V neděli Muži B doplněni o větší počet starších dorostenců změřili   síly s týmem Uničova. Na straně soupeře byla větší zkušenost,  na naší straně odhodlání a rychlost. Do zápasu  vstoupili všichni hráči bojovně. V obraně vymazali pivota a je jen škoda,  že jsme nedokázali lépe pokrýt střelce z dálky, díky kterým soupeř odskočil v 1. poločase rozdílem 6 branek na 10:16. V druhém poločase jsme přidali na důrazu a rychlosti, obrana šlapala náramně, náš brankář přidal pár pěkných zákroků  a začali jsme pomalu náskok soupeře snižovat na rozdíl 3 branek  na  21:24. Soupeř už nám ke konci fyzicky nestačil,  ale bohužel jsme toho nevyužili a díky neproměněným tutovkám v trháku,  slabé  střelbě z větší  vzdálenosti a 2 neproměněným 7 m hodům Uničov vyhrál 23:29.

Sestava: F. Kuba (br), M. Rýpar (br), D. Tkadleček (6), P. Polách, J. Horký, T. Prošvic (1), L. Kubeša (3), D. Loučka (1), M. Jureček (1), P. Ševeček (5), D. Kobert (2), J. Loun, J. Hanzelka (3), D. Mikušek (1).

St.dorostenky: SK Velká Bystřice - Tatran Bohunice                19 : 32 (9 : 20)

Sestava: L. Mikulášková (br.), K. Vítková (2), S. Monetti (1), A. Zubíková (2), K. Koudeláková (1), A. Krejzlíková, L. Žáková (2), M. Vachutková (2), K. Kleislová, A. Možíšová (6), M. Soukupová (1), R. Čecháková (2).

Ženy: SK Velká Bystřice - Tatran Bohunice                               22 : 18 (9 : 8)

Sestava: J. Směšná (br.), L. Mikulášková (br.), J. Kobylíková (2), E. Zívalová, P. Jiroušová, J. Macharáčková (1), P. Poznarová (6), M. Kaczmarczyková (5), D. Hymrová (2), V. Hejtmánková, M. Koppová (1), M. Jurečková (2), S. Kumrová (1), A. Begalová (2)