HÁZENÁ SK Velká Bystřice

Informátor č. 37 / 2016

SOBOTA 17.12.2016:

Vánoční turnaj mladších žáků

Náš oddíl pořádal v hale Na Letné v sobotu 17.12. tradiční vánoční turnaj mladších žáků B.

Jedná se o turnaj těch, kteří s velkou házenou teprve začínají. Buď jsou věkově posledním rokem minici nebo hrají za mladší žáky prvním rokem. Navíc těsně před vánocemi patří tento turnaj k poslední akci kalendářního roku s připomenutím si nadcházejících vánoc, které připomíná vánoční stromeček v hale a dárky pod ním. Každý hráč donese nějaký svůj dárek do společného koše a losováním si pak jednotliví hráči vytahují jeden z dárků.

Turnaj je omezen na 5 družstev, takže spolu s domácími se turnaje zúčastnili Sokol Telnice, SK Žeravice, TJ Rožnov p. R. a Centrum Haná.

My zahajovali zápasem se Sokolem Telnice. Vcelku vyrovnaný zápas. Ve druhém poločase nám soupeř odskočil o tři branky a my už nedokázali dotáhnout, takže nakonec z toho byla prohra 10:14.

Druhý zápas nás čekalo družstvo z Rožnova. Hratelný soupeř, kdy jsme v první půli vedli. Ve druhém poločase soupeř srovnal a dostal se i do vedení. My dotahovali a v posledních pár vteřinách jsme měli brejk a mohli vyrovnat. Bohužel jsme nedokázali zakončit a výsledkem byla prohra 7:8.

Třetí zápas jsme hráli s vítězem turnaje - družstvem Žeravic. Dlouho jsme drželi přijatelný výsledek a až ve druhém poločase jsme nepřesnostmi odpadli a soupeř nás porazil 3:11.

Poslední zápas nás čekalo družstvo z Centrumu Haná. Naši hráči od začátku nedali soupeři šanci a hráli svůj nejpovedenější zápas, kdy soupeře porazili po pěkném výkonu19:6. Škoda jen, že takto nezahráli předešlé zápasy. Mohlo z toho být lepší umístění.

Nutno říct, že nás pořád trápí horší míčová technika, chybí náběhy na míč v útoku a hlavně proměňování šancí.

Za domácí hráli:

V bráně chytal výborně Laďa Novák, v poli Peťa Matulík, Pája Matulík, Evča Horáčková, Šárka Himrová, Aleš Čáp, Vojta Schaffner, Štěpán Dvořák, Honza Kobliha a Honza Nevrlý.

V konečném umístění nám patřilo 4.místo s jednou výhrou.

NEDĚLE 18.12.2016:

NUTREND CUP 2016 v kategorii MINI strší a mladší

Turnaje se v kategorii MINI starší zúčastnila družstva: Velká Bystřice, Dukla Praha 4, HBC Karviná, SK Žeravice, Sokol Telnice, TJ Sokol Ostrava, TJ Sokol II Prostějov ??A??, ??B??, Tatran Litovel ??A??, ??B??, TJ STM Olomouc ??A??, ??B??, TJ Sokol Krmelín.

V kategorii MINI mladší se zúčastnila družstva: Velká Bystřice ??A??, ??B??, Cement Hranice ??A??, ??B??, TJ Sokol II Prostějov, SK Žeravice, TJ Sokol Břve, Tatran Litovel, Sokol Telnice.

Na turnaji, který probíhal ve dvou halách (školní a klubové) bylo od první minuty jasné, že každé utkání bude velmi vyrovnané a napínavé. Účelem a náplní turnaje bylo, aby si děti mohli ještě na konci tohoto roku zahrát a úžít si tuto nádhernou hru. Během dne, kdy jsme viděli nádherná utkání jsme došli až do finálových soubojů.

Kategorie MINI starší: ve finále se střetly TATRAN LITOVEL a SOKOL TELNICE. Utkání bylo plné nasazení a krásných herních situací na obou stranách. Na konec se štěstí přiklonilo na stranu TATRANU LITOVEL, který v poslední minutě vstřelil gól ze sedmimetrového hodu a vyhrál 11:10.

Pořadí:

1.       Tatran Litovel „A"
2.       Sokol Telnice
3.       HBC Karviná
4.       Dukla praha 4
5.       SK Velká Bystřice

Kategorie MINI mladší: ve finále se střetly VELKÁ BYSTŘICE ??A?? a TJ SOKOL BŘVE. I toto utkání bylo plné nasazení a hlavně radosti ze hry. Zápas měl svůj náboj, kde každý z týmů do toho šli naplno. Na konec po utkání byly na jedné straně slzy smutku a na druhé slzy štěstí. Velká Bystřice porazila Sokol Břve 21:20.

Pořadí:

1.       SK Velká Bystřice „A“
2.       TJ Sokol Břve
3.       Tatran Litovel
4.       Cement Hranice
5.       Sokol Telnice

Na turnaji, který měl výbornou úroveň a zúčastněné týmy po celém dni napětí byly dle reakcí trenérů nadmíru spokojeni. Přislíbily účast i v příštím roce. Velké poděkování patří našemu hlavnímu turnajovému sponzorovi firmě NUTREND.