Zpravodaj č. 4/2017

SOBOTA 11.2.2017:

Ml.dorost: LO HANÁ CUP 2017 – 1.místo

Podobně, jako před turnajem v Juliánově (který jsme také vyhráli), nám i tentokrát odpadla spousta hráčů pro nemoc. Trošku jsme tradičně měli obavu z ranního zápasu se Strakonicemi. Naštěstí jsme se trápili jen poločas. V tom druhém jsme se probrali a vyhráli 27:19. Ve druhém utkání proti Úvalům (32:19) i třetím s Brnem (33:14) jsme si dokonale vyzkoušeli nové herní kombinace a zopakovali ty starší. Hlavní prověrka našeho týmu přišla v utkání s ŠKP Bratislava. Výhra 16:14 se nerodila lehce. Soupeř byl fyzicky i herně velice zdatný. Kluci ale dali do zápasu vše a po právu vyhráli. Turnaj byl poslední přípravou před soutěží 1. ligy dorostu. Obrovské zlepšení během zimní přípravy je patrné u obou „uničováků“ Pati a Dana, především v kombinační hře. Pilířem týmu je Domes v brance, přičemž Vojta Zácha (velký talent ze starších žáků) jej dokáže kvalitně nahradit. Do týmu herně i lidsky zapadl Dan Němec, po dlouhé době se objevil Macek a dokázal nás posílit. Tahouni Štěpek a Pepa Dobeš byli oceněni individuálními cenami – nejlepší střelec a nejlepší hráč. Velice slibně se jeví zapracování starších žáků. Mimo již zmiňovaného Vojty Záchy jsou to Tony Vodička a David Schaffner, kteří si nic nezadali se staršími protihráči a překvapili jak v útočné fázi, tak především bojovností v obraně. Všem patří pochvala hlavně za kolektivní pojetí hry a týmového ducha. Oba turnaje nám nastínili, na které hráče je třeba vsadit a kterým směrem se ubírat. Už tuto neděli nás čeká první mistrovský zápas v Karviné.
Hráči (branky): D. Kolovrátník (br), V. Zácha (br), Š. Souček (30), J. Dobeš (22), P. Borůvka (20), D. Němec (10), A. Vodička (9), T. Maceášik (7), D. Pastorek (5), D. Schaffner (5).

LO HANÁ CUP 2017 V.Bystřice Strakonice Brno Úvaly Bratislava Skóre Body Poř.
 SK Velká Bystřice   27 : 19 33 : 14 32 : 19 16 : 14 108 : 66 8 1.
 HBC Strakonice 1921 19 : 27   21 : 10 23 : 26 16 : 16 79 : 79 3 4.
 KP Brno 14 : 33 10 : 21   23 : 24 8 : 20 55 : 98 0 5.
 TJ Sokol Úvaly 19 : 32 26 : 23 24 : 23   14 . 23 83 : 101 4 3.
 ŠKP Bratislava 14 : 16 16 : 16 20 : 8 23 : 14   73 : 54 5 2.

NEDĚLE 12.2.2017:

St.dorost: STM Olomouc - SK Velká Bystřice                           25 : 37 (10 : 18)

V prvním mistrovském utkání tohoto roku jsme zajeli do nedaleké Olomouce. V tomto zápase jsme si hlavně chtěli zopakovat naučen signály a obrané formace. O výsledek nám ani tak nešlo, chtěli jsme, aby si zahráli všichni hráči z lavičky což se nám podařilo. V začátku utkání jsme byli aktivnější, ale bohužel jsme spálili co jsme mohli. Soupeř naopak dával jednoduché góly a proto se držel brankově v závěsu do 15 minuty. Druhou půli 1.poločasu se ale kluci zkoncentrovali a zejména v rychlým útokem vyhráli první poločas 18 : 10.

Ve druhém poločase jsme vysunuli obranu a přinutili soupeře dělat chyby a rychle jsme navýšili náš náskok o 15 branek. Ke konci zápasue kluci ztratili motivaci v jasně vyhraném utkání začali dělat neuvěřitelné chyby. Utkání jsme vyhráli 37 : 25.

Pochvalu zaslouží zejména individuální  technický projev Toma Prošvice a střelecká chuť naší ostré spojky Lukáše Varhalíka. Nedostatek vidím zejména ve střelbě ze 6-ti metrů a v přechodu do rychlého útoku, kdy jsme naprosto zbytečně zmatkovali. Celý tým zaslouží pochvalu za kombinační hru, kterou předváděli v postupném útoku.

Hráči (branky): Schneider P.(br.), Kolovratník D.(br), Tkadleček D.(6/1), Spurný T.(2), Horký J., Dosoudil R.(5), Prošvic T.(7/1), Hňatek F., Souček Š.(5), Pastorek D.(2), Tesařík M.(4/1), Kubeša L.(3), Varhalík L.(3).

St.dorostenky: SK Velká Bystřice – Sokol Velké Meziříčí         22 : 27 (15 : 14)

Vyrovnané utkání, ve kterém hostující družstvo zvládlo lépe závěr zápasu.

Hráči (branky): Mikulášková L.(br.), Slováčková B.(1), Monetti S., Vítková K.(10), Koudeláková K.(1), Žáková L.(5), Soukupová M.(5), Moťková H., Černá K., Možíšová A.

Ženy: Sokol Karviná - SK Velká Bystřice                                     18 : 18 (9 : 9)

Do prvního zápasu jarní části jsme vstupovali ve značně zúženém kádru, do pole jsme měli pouze 2 hráčky na střídání. Zejména složení obrany bylo zcela nové. Přesto právě naše obranná činnost byla příjemným překvapením, nasazení, včasné vysouvání a agresivní pojetí dělalo útočícím hráčkám Karviné velké problémy. V útoku byla vidět ještě nevyhranost související s úvodem sezóny. Naše holky v druhém poločase tahaly za delší konec a nebýt několika sporných momentů rozhodčích, tak jsme mohli i vyhrát. Holky si za svůj výkon a velké nasazení zaslouží velkou pochvalu.

Hráči (branky): Steigerová J.(br.), Hejtmánková V.(2), Kobylíková J.(2), Jurečková M., Kumrová S.(4), Koppová M.(1), Zívalová E.(2), Hymrová D.(2), Begalová A.

Muži: J.M.I.T. CUP 2017 – 2.místo