Zpravodaj č. 5/2008

1. března začala jarní sezóna pro naše družstva mužů, starších a mladších dorostenců. V nekompletních sestavách se na půdě soupeře podařilo bodovat pouze mladšímu dorostu, který přivezl z Litovle bod za remízu. Starší dorost a muži ve značně oslabený sestavách na své soupeře nestačil.

Starší žáci v rámci přípravy na další kolo Žákovské ligy odehráli turnaj v Polance, kde v konkurenci šesti družstev obsadili 2. místo.

SOBOTA 1.3.2008

Ml.dorost:  Litovel - SK Velká Bystřice                                  28 : 28 (15 : 14)

Vyrovnané utkání, kdy v první poločas byli lepší domácí, kteří vedli 3:0, 12:9. Ve druhém poločase se hra vyrovnala a díky brankáři se naše družstvo dostalo až do čtyřbrankového vedení 8 minut před koncem zápasu. Vedení však nepodařilo ubránili, ale  získali jsme alespoň bod. Naše družstvo hrálo v oslabené sestavě s dvěma hráči na střídání. Poděkování patří všem za bojovnost a kolektivní výkon.

St. dorost:  Litovel - SK Velká Bystřice                                 29: 13 (13 : 6)

V nekompletní sestavě bez tří hráčů základního kádru jsme nemohli pomyslet na úspěch v tomto utkání. Domácí zaslouženě vyhráli a nebýt výborného Karla Hliněného v brance, tak to mohlo dopadnou hůře. Branky: Hliněný K.(2), Dočkal M.(1), Wolf M.(6), Spurný M.(1), Wolf P.(1), Hliněný J.(1), Schneider V.(1).

Muži:   Polanka - SK Velká Bystřice                                      32 : 17 (16 : 6)

K utkání jsme kvůli velké marodce (několik hráčů včetně trenéra Pazdery J. onemocnělo) nastoupili pouze se sedmi hráči do pole a dvěma brankáři. Polanka šla do vedení především zásluho našich zbytečných ztrát míče. Ve 2. poločase navíc ještě ve 40. minutě dostal přímou ČK Jiří Barvíř a pak už bylo jen otázkou o kolik Polanka vyhraje.

Sestava: Koželoužek D., Zedník P., Pörsök P.(4), Barvíř J.(3), Strádal J.(7), Klobouček O., Bečica J. Souček P.(1), Jakl L.(2).

St.žáci:  Přípravný turnaj v Polance nad Odrou

V sobotu 1.3.2008 se naše družstvo starších žáků zúčastnilo kvalitně obsazeného turnaje v Polance nad Odrou. Po 1.místě ve skupině a vítězství nad družstvem Sokola Ostravy „A“ (v zápase o postup do finále) jsme ve finálovém utkání prohráli s družstvem domácích. Ve druhém poločase finálového utkání byla již na našich hráčích vidět únava, protože jsme na turnaj odjeli, z důvodu onemocnění několika hráčů, pouze s jedním hráčem na střídání. Musíme pochválit všechny hráče za přístup k utkání. S druhým místem jsme určitě spokojeni. Oporou družstva byl brankář Martin Rýpar, který byl po zásluze vyhlášen nejlepším brankářem turnaje.

Zápasy ve skupině:
 SK Velká Bystřice – SKP Frýdek Místek  21 :  9 (11 : 7)
 SK Velká Bystřice – Sokol Ostrava „B“ 18 : 12 (10 : 5)
 Zápas o postup do finále:
 SK Velká Bystřice – Sokol Ostrava „A“ 20 : 16 (12 : 9)
 Finále  - zápas o 1.místo
 SK Velká Bystřice – DTJ Polanka 15 : 22 (5 : 10)

Střelci branek: Dunaj Š.(18), Polách P.(17), Zeman M.(11), Baroš D. (7), Rýpar M. (7), Králík J.(5), Schweitzer M.(5), Švébiš O.(3)