Zpravodaj č. 10/2008

V dalším kole jarní části soutěží hrála všechna naše družstva až na mladší žáky doma Na Letné. Ve Školní hale proběhl pouze první letošní turnaj kategorie mini-starší, kde naše družstva obsadila 2.místo  a 5.místo. Na Letné pak starší žáci jednoznačně přehráli Zlín „B“ a starší dorost přes bojovný výkon nestačil na hosty z Kopřivnice. Z Kostelci přivezlo body družstvo mladších žáků.

Neděla byla ve znamení remíz. Mladší dorost po zlepšeném výkonu ve druhém poločase v závěru srovnal na 30 : 30, naopak muži v poslední vteřině přišli o výhru. Utkání se Šumperkem skončilo 21 : 21.

SOBOTA 12.4.2008:

Mini: Turnaj ve Velké Bystřici

V sobotu 12.dubna 2008 se ve sportovní hale MZŠ Velká Bystřice uskutečnil první mistrovský turnaj v  miniházené 4+1, ročník 97-98. Turnaje se zúčastnilo naše A družstvo (97-98) a naše B družstvo (99). Celkem se zúčastnilo 9 družstev, rozdělených do 2 skupin.

1.skupina – V.Bystřice A, V.Bystřice B, Město Libavá, Litovel B, STM Olomouc B.

2.skupina  - Litovel A, Zora Olomouc, Holečkova Olomouc, STM A.

V. Bystřice B – Litovel B 23 : 19

Vítězem 1.skupiny se stali hráči V.Bystřice B, družstvo V.Bystřice A obsadilo 3.místo.

Vítězem 2. skupiny se stali hráči STM Olomouc A.

9. Město Libavá

Jednalo se o první letošní mistrovský turnaj. Na hře a celkovém vystoupení našich obou družstev bylo patrné, že se vyplatilo trénovat a zúčastnit se některých turnajů i přes zimní přestávku. Rovněž tento mistrovský turnaj byl prvním vystoupením, v soutěži mezi staršími soupeři, našeho družstva B ( ročník 99 ). Předvedeným výkonem určitě nezklamali. Hráčům obou družstev za předvedený výkon a přístup k zápasům patří poděkování.

Nejlepším hráčem družstva A byl vyhlášen Jan SVOBODNÍK, družstva B Mates TESAŘÍK.

Nejlepším střelcem družstva A byl Dominik SLOVÁČEK s 30 brankami, družstva B Norbert MENŠÍK s 43 brankami.

Ml.žáci: Kostelec n.H. - SK V. Bystřice                                                  10 : 11 (2 : 5)

Začátek zápasu oboustranně neurovnaný, my jsme z toho vytěžili vedení 0 : 2. Potom družstva zlepšila herní projev a my jsme díky výbornému výkonu M. Květa (brankář) vyhráli poločas 2 : 5. Toto vedení jsme několika technickými chybami a zhoršenou obranou prohospodařili a minutu před koncem soupeř vyrovnal ( 2x 7.m hod). Půl minuty před koncem jsme vstřelili rozhodující gól a poslední půlminutu obětavě ubránili. Celé družstvo bojovalo, ale chybí fyzička.

Branky: Ochmann P.(4), Boyko R.(3), Zemanová R.(2), Gardián A.(1), Stopka J.(1).

St.žáci: SK V. Bystřice – Zlín „B“                                                          34 : 10 (15 : 4)

Povinné vítězství nad slabým soupeřem.

Branky: Zeman M.(9), Baroš D.(7), Ochmann M.(7), Švébiš O.(5), Schweitzer M.(3), Pupík T.(2), Králík J.(1).

St.dorost: SK V. Bystřice - Kopřivnice                                                 26 : 28 (13 : 14)

Družstvo bojovalo, ale zklamaly opory. Citelně chyběl D. Krahulec.

Branky: Schneider V.(10), Nečesaný J.(6), Wolf P.(3), Machynek M.(3), Ďurčík J.(2), Serbus L.(2).

NEDĚLE 13.4.2008:

Ml.dorostSK Velká Bystřice - Kopřivnice                                           30 : 30 (10 : 15)

Hostující družstvo herně převyšovalo naše dorostence a po zásluze vyhrálo první poločas 15 : 10. Ve druhém poločase naše družstvo zvýšilo bojovnost a postupně začalo snižovat náskok soupeře a zaslouženě v poslední minutě vyrovnalo na 30 : 30. Celé družstvo musíme pochválit za bojovný výkon.

Branky: Ďurčík J.(16), Schneider V.(7), Wolf P.(4), Schweitzer M.(1), Serbus (1), Machynek M.(1).

MužiSK Velká Bystřice - Šumperk                                                      21 : 21 (11 : 9)

V úvodu utkání jsme zásluhou výborné obrany a výborného Davida Koželoužka v brance šli do vedení 5 : 2 a měli několik dalších vyložených šancí včetně dvou sedmiček na zvýšení vedení. Především zásluhou neproměňování šancí byl výsledek v poločase 11 : 9. Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté o otočili stav utkání ve svůj prospěch na 12 : 13. Následně se družstva střídala ve vedení. Na konečnou remízu srovnali hosté v poslední vteřině utkání. I ve druhém poločase jsme neproměnili další šance včetně další sedmičky.

Sestava: Koželužek D., Smékal J., Pataj J., Pörsök P.(7), Strádal J.(1), Jakl L., Klobouček O., Steiger M.(5), Bečica J., Zelinka A., Souček P.,(1), Balon R.(6), Barvíř J.(1), Urban L.