Zpravodaj č. 32/2008

V předposledním  kole podzimní části soutěží zajížděla naše družstva na půdu soupeře. V sobotu starší dorost po špatném výkonu v 1. poločase prohrál v Rožnově. V neděli pak mladší dorost prohrál v Kopřivnici a muži prohráli v Zubří s Lesanou.

Nesmíme zapomenou na naše nejmladší. Družstva mini-mladší v sobotu na mistrovském turnaji v Olomouci na Zoře obsadila první dvě místa a družstvo mini-starší vyhrálo turnaj v Pardubicích, kterého se zúčastnilo 12 družstev z celé republiky.

SOBOTA 15.11.2008:

St.dorost: Rožnov  - SK V. Bystřice                                   32 : 30 (20 : 10)

Zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním podalo naše družstvo nejslabší výkon celé sezóny. Špatná obrana a bezzubý útok. Ve druhém poločase se družstvo vyhecovalo k výbornému výkonu. Zlepšilo obranu a donutilo soupeře k chybám, v útoku začalo víc bojovat a hlavně proměňovat. Posupně za 15 minut stáhlo 10-ti gólové manko na jednu branku. O prohře rozhodl částečně tragický výkon rozhodčích, neproměněné dvě sedmičky a čtyři tyče. Škoda prvního poločasu.

Branky: Schneider V.(10), Ďurčík J.(5), Kučo D.(5), Wolf P.(4), Wolf M.(4), Csöllei J.(2).

Mini-mladší: Mistrovský turnaj v Olomouci na Zoře

Poslední mistrovský turnaj letošní podzimní sezóny této kategorie  se uskutečnil v Olomouci. Naše družstva navázala na předešlé úspěšné výsledky, když obsadila prvá dvě místa. Naše „A“ družstvo zvítězilo ve všech 5-ti letošních mistrovských turnajích.

NEDĚLE 16.11.2008:

Ml.dorost:  Kopřivnice - SK V. Bystřice                               33 :  21 (19 : 7)

Špatný výkon hráčů hostí a zasloužená prohra. Projevilo se patrně také brzké vstávání – zápas začínal od 8,00 hodin.

Branky: Ďurčík J.(10), Rýpar M.(2), Pupík T.(2), Polách P.(1), Machynek M.(1), Spurný M.(1), Ochmann M.(1), Elsner R.(1), Dambor D.(1), Hliněný J.(1).

2

Muži: Lesana Zubří - SK V. Bystřice                            29 :  21 (14 : 10)

V nekompletní sestavě podalo naše družstvo bojovný výkon, ale v útoku nedokázalo proměňovat brankové příležitosti.

Sestava: Vydra M.(1), Dostál O.(1), Klobouček O., Strádal J.(6), Balon R.(4), Jakl L.(2), Barvíř J.(1), Melichárek J.(3), Wolf M., Pataj J.(3), Tomášek D.

Mini-starší: TURNAJ -  PRAMÍNEK CUP 2008  PARDUBICE

Ve dnech 14 - 16.listopadu 2008 se družstvo miniházená starší SK Velká Bystřice zúčastnilo  11.ročníku PRAMÍNEK CUP Pardubice. Turnaj se hrál dle pravidel mezinárodní házené,jen na zmenšeném hřišti v počtu hráčů 5+1. Turnaje se zúčastnilo celkem 12 družstev hochů a děvčat ročník 98 a mladší, hrací doba byla 15 minut bez přestávky, přičemž družstva se utkala mezi sebou vzájemně.

Velká Bystřice - Havlíčkův Brod 2 8 : 6

Naše družstvo odehrálo celý turnaj bez jediné porážky a stalo celkovým vítězem před družstvem Havlíčkův Brod 2, které prohrálo jediný zápas s našimi chlapci.

Pro naše hráče se jednalo o první zápasy, než jaké hrají nyní 4+1,(jiná pravidla, větší rozměry hřiště, jiný míč). Na tento turnaj jsme odjížděli s tím, že si vyzkoušíme jak zvládneme plánovaný přechod na velkou házenou 6+1. Dosažené výsledky, ale zejména herní projev v podání našich hráčů mile překvapil. Na turnaji si zahráli všichni hráči a za předvedené výkony si zaslouží poděkování. Velký dík patří i rodičům, kteří se s družstvem turnaje zúčastnili.