Zpravodaj č. 13/2009

V dalším kole se našim družstvům příliš nedařili. V sobotu mladší žáci „A“ prohráli ve Zlíně, kde prohráli i starší žáci. Doma mladší žáci „B“ prohráli se Senicí a porazili Uničov. V ostravě pak prohrál mladší dorost i muži. Mini-starší odehráli turnaj v Žeravicích, kde skončili na 4. místě.

V neděli přivezl body z Hranic starší dorost.

SOBOTA 2.5.2009:

Mini-starší:  Turnaj v Žeravicích

• Kostelec - V. Bystřice 9 : 10

Zápas jsme začali ve velmi vlažném tempu. Přesto jsme poločas vyhráli o tři branky. Druhý poločas byl ještě horší než první a sérií přihrávek soupeři jsme ztratili vedení a prohráli.

• Senice - V. Bystřice 3 : 10

Jednoznančné vítězství.

• Město Libavá - V. Bystřice 11 : 6

V tomto zápase nám nevyšel první poločas, kdy jsme dali jedinou branku. Zlepšení ve 2. poločase stačilo jen na výsledek 11:6.

• Žeravice - V. Bystřice 7 : 5

Poslední zápas byl konečně z naší strany bojovný. Přestože měl soupeř značnou výškovou a váhovou převahu, držekli jsme s ním celý zápas krok. V brance se rozchytal J. Routner a celkového vítěze turnaje jsme dost potrápili.

Celkově jsme tentokrát skončili na  4. místě, s čímž nemůžeme být spokojeni. Částečně družstvo omlouvá fakt, že den před turnajem absolvovala většina hráčů výšlap na Bílý kámen, což se zřejmě na jejich výkonu podepsalo.

Ml.žáci: Zlín - SK Velká Bystřice „A“                              22 :  14 (13 : 6)

Soupeř byl nad naše síly a nebýt Michala Surmy, bylo by skóre v náš neprospěch ještě horší. Branky: Surma M.(12), Nábělek F.(2)

St.žáci:  Zlín - SK Velká Bystřice                                    29 :  15 (12 : 8)

Opět se ukázalo, že dva kvalitní hráči na soupeře s kolektivní hrou jsou málo. I v našem podání bylo vidět několik pohledných akcí, ale celkově jsme na soupeře nestačili.

Branky: Dunaj Š.(10), Švébiš O.(4), Frydryšek J.(1)

Ml.žáci: SK Velká Bystřice „B“ – Senice n. H.               7 :  12

Ml.žáci: SK Velká Bystřice „B“ - Uničov                        12 : 5

Ml.dorost: Ostrava - SK Velká Bystřice                             34 :  25 (20 : 13)

Další zápas který jsme prohráli zcela zbytečně. Špatná obrana a neproměňování šancí včetně  čtyř sedmimetrových hodů nám připravilo nemilé překvapení  v podobě vysokého vítězství domácích. Pochvalu zaslouží jen P. Wolf a J. Hliněný za  vstřelené branky a P. Polách za bojovnost. Naopak pokárání si zasloužil J. Ďurčík za předvedenou komedii a následný dvouminutový trest, kdy poslal naše družstvo téměř na 2 minuty  hrát ve čtyřech čehož samozřejmě soupeř využil.

Sestava a branky : Pupík(1), Loun(1), Rýpar, Machynek(3), Hliněný(6), Schweitzer, Polách(2), Ďurčík(2), Spurný(3), Zeman, Wolf P.(7)

Zajímavá a hlavně zarážející je skutečnost, že v neděli v zápase st. dorostenců proti Cementu Hranice se objevili na palubovce kromě tří hráčů staršího dorostu hráči družstva ml. dorostenců a dokonce v druhém poločase hráli jen oni a přesto vybojovali proti domácím, kteří byli rozhodně silnější soupeř než TJ Ostrava – zasloužené vítězství!!!