Zpravodaj č. 14/2009

V dalším kole až na miniky hrála naše družstva doma. V sobotu mladší žáci „A“ prohráli s Litovlí, v následném zápase starší žáci porazili Bystřici p. H. a mladší dorost prohrál s Kopřivnicí.

V neděli na dalším turnaji kategorie mini-2000 v Litovli obsadila naše družstva 2.místo (chlapci) a 4.místo (děvčata). Doma pak starší dorost porazil Rožnov p. R. a muži prohráli o branku s Lesanou Zubří.

SOBOTA 9.5.2009:

Ml.žáci:  SK V. Bystřice „A“ – Litovel                         8 :  13 (6 : 6)

V 7. minutě jsme prohrávali   0 : 4. Pak se opět prosadil Surma M. a během dalších 6-ti minut jsme vedli 5 : 4. Druhý poločas jsme však prohráli 2 : 7  a bylo rozhodnuto. Branky: Surma M.(6), Majer V.(1), Nábělek F(1).

St.žáci:  SK V. Bystřice  - Bystřice p.H.                      36 : 28 (22 : 15)

Začátek utkání měl vyrovnaný průběh. Potom dali po dvou brankách z křídla Atiafi E.  a  Ochmann P., což přinutilo soupeře roztáhnout obranu a vznikl prostor pro Dunaje Š. a Švébiše O. Druhý poločas měl opět vyrovnanější průběh a tak si naši hráči vylepšili náskok z prvního poločasu pouze o jednu branku.

Branky: Dunaj Š.(11), Švébiš O.(11), Frydryšek J.(3), Ochmann P.(3), Surma M.(3), Atyafi E.(2), Nábělek F.(2), Stopka J.(1).

Ml.dorost:  SK Velká Bystřice - Kopřivnice               25 :  28 (11 : 12)

Bez ohledu na výsledek jednoznačně nejlepší výkon sezóny. Nebýt zbytečných chyb v obraně a mnoha neproměněných šancí (včetně pěti sedmimetrových hodů !!!) mohl být i daleko lepší výsledek.Všichni kluci příkladně bojovali, ale opravdu výjímečný výkon předvedli  Wolf P., Polách P., Pupík T. a Elsnerem R. Ostatní nezůstali o moc pozadu a pokud budou kluci v takových výkonech pokračovat i nadále bude se opravdu na co dívat.

Sestava a střelci branek : Pupík (4), Juráň, Rýpar, Polách (8), Schweitzer(1), Ochmann(1), Elsner(3), Wolf(3), Zeman(2), Spurný(1), Švébiš, Dunaj(3) .

Mini-2000:  Turnaj v Litovli

Do Litovle jsme zajížděli částečně oslabeni, zejména družstvo děvčat, kde chyběli sestry Mikuláškovy. Přesto děvčata dokázala ve skupině 2x vyhrát a postoupit ze 2.místa. Chlapci svoji skupinu vyhráli.

Zápasy ve skupinách:

• Litovel – V. Bystřice (děvčata)                                          5 : 7

Po poločase 4 : 0 se družstvo zvedlo a šňůrou 5-ti branek dokázalo otočit vývoj utkání zvítěyit

• Kostelec n. H. – V. Bystřice (děvčata)                              6 : 15

Jednoznačné utkání s jednoznačným výsledkem.

• STM Olomouc – V. Bystřice (děvčata)                             11 : 4

Děvčata bojovala, ale proti mnohem urostlejšímu soupeři neměla šanci.

• Zora Olomouc – V. Bystřice (chlapci)                              5 : 8

Po vyrovnaném poločase chlapci yabojovali a strhli vítěyství na svou stranu.

• Žeravice – V. Bystřice (chlapci)                                        8 : 10

Těžký zápas, ve kterém nás podržel brankař.

• Senice n. H. – V. Bystřice (chlapci)                                  3 : 15

Celý zápas odehráli naši prváci a bey problémů se se soupeřem poradili.

O 3.místo: Zora Olomouc – V. Bystřice (děvčata)            9 : 6

V zápase o umístění prohrála děvčata po velkém boji se Zoraou a skončila na pěkném 4.místě.

O 1. místo: STM Olomouc – V. Bystřice (chlapci)            10 : 10

Ve finále se chlapci utkali s urostlým soupeřem z Olomouce. V dramatickém utkání plném zvratů dokázali chlapci remizovat a došlo na rozstřel v 7 m hodech, kde byl šťastnější soupeř, když rozhodla až 8 série.

Děvčata: E. Vykoukalová(br.), M. Vachutková(24), M. Krátká(1), K. Spurná(2), S. Konečná(5), K. Poláchová(2).

Chlapci: J.Šudřich(br.), J. Jedenástík(15), Š. Souček(19), A. Vodička(5), F. Buršík(2), T. Maceášik(1), J. Vzsloužil.

Pochvala patří oběma družstvům, u dívek zejména střelkyni M. Vachutkové a v brance E. Vykoukalové, která byla vyhodnocena nejlepší hráčkou družstva. U chlapců byl nejlepším hráčem vyhodnocen také brankař – J. Šudřich, a výborně zahráli a zejména ve finále zabojovali J. Jedenástík a Š. Souček.