Zpravodaj č. 17/2009

SOBOTA 30.5.2009:

St. žáci:  SK Velká Bystřice - Droždín                              35 :  11 (15 : 2)

Jednoznačný průběh zápasu, ve kterém si téměř každý dal branku.
Branky: Dunaj Š.(11), Švébiš O.(9), Stopka J.(6), Atyafi E.(3), Surma M.(3), Vodička Š.(2), Frydryšek J.(1)

Ml. žáci:  Litovel - SK Velká Bystřice „A“                        10 :  16 (6 : 8)

První poločas si háči z Litovle pokazili sami velkým počtem chyb,když se zbytečně zbrkle snažili rozehrát. Přesto nás navíc podržel brankář Michal Květ a poločas jsme vyhráli. Ve druhém poločase naši hráči začali být mnohem aktivnější v obraně a z toho jsme vytěžili i více rychlých protiútoků a zápas tak měli „pod kontrolou“.
Branky: Surma M.(9), Majer V.(4), Mádr R.(2), Slováček D.(1)

Mini-starší:  Turnaj ve Velké Bystřici

V sobotu 30.5. jsme pořádali turnaj na hřišti Na Letná. Protože nám odřeklo účast Město Libavá postavili jsme dvě družstva.

Velká Bystřice B - Žeravice  15 : 18

Družstvo A si až na smolný zápas se Žeravicemi, kdy prohrálo o branku, se všemi soupeři poradilo a skončilo na 2.místě.

Družstvo B, které bylo složeno z větší části z prvňáků a děvčat hrálo překvapivě s mnohem staršími soupeři vyrovnaná utkání. I když všechny zápasy prohrálo, příjemně překvapilo.

V.Bystřice A  V.Bystřice B  Bystřice p.H.  Žeravice  Senice n.H. Skóre Body Poř.
 Velká Bystřice A   13 : 9 15 : 10 19 : 20 25 : 6 72 : 45 6 2.
 Velká Bystřice B 9 : 13   11 : 14 15 : 18 14 : 15 49 : 60 0 5.
 Bystřice p. H. 10 : 15 14 : 11   12 : 12 23 : 9 59 : 47 5 3.
 Žeravice 20 : 19 18 : 15 12 : 12   14 : 10 64 : 56 7 1.
 Senice n. H. 6 : 25 15 : 14 9 : 23 10 : 14   40 : 76 2 4

Hráči (branky): J. Routner(Br.), T. Maceášik(Br+3), S. Konečná(Br.+5), V. Mikulášková(14), J. Jedenástík(14), T. Spurný(21), T. Buršík(20), Š. Souček(17), M. Vachutková(14), L. Mikulášková(3), F. Buršík(9), A. Vodička(1).

Děkujeme všem rodičům, kteří se organizačné podílelí ma tomto turnaji.

MEZINÁRODNÍ TURNAJ V MINIHÁZENÉ PLAYMINIHANDBALL 2009 - STUPAVA

Ve dnech 29. – 31. května 2009 se družstvo miniházené ročník 1998-99 (mladší žáci „B“) zůčastnilo mezinárodního turnaje PLAYMINIHANDBALL 2009, který se konal v městě Stupava – Slovenská republika. Jednalo se o velký turnaj, který byl vypsán pro kategorie mladší žáci a žačky, mini ročník 2000 a mladší, mini ročník 98 a mladší, přičemž  mini hráli v počtu 4+1. Celkem se turnaje zůčastnilo kolem 60 družstev, v naší kategorii hrálo celkem 24 družstev z České republiky a Slovenska. Naši hráči hráli nejdříve v základní skupině, poté a umístění.

V. Bystřice - TJ Jiskta Havlíčkův Brod (ČR)  15 : 13

Celkem naši hráči odehráli během 3 dnů 12 zápasů, z toho 9 vyhráli a 3 prohráli. V rozhodujícím zápase o postup do semifinále jsme prohráli o 2 goly s družstvem P.Bystrica, přičemž se jednalo o velmi vyrovnaný zápas, který rozhodla výšková převaha soupeře s velmi kvalitním golmanem.

Naši hráči obsadili celkově  5 místo, když byli skutečně jen kousek od bojů o medaile. Za celý turnaj prohráli jen dvakrát s pozdějším zaslouženým vítězem družstvem Nové Veselí, a družstvem  P.Bystrica, která skončila na 2.místě.

Sestava a branky :

Brankář TESAŘÍK M (6), ŠIŠKA D. (38), NOVÝ M. (30), PAZDERA  A. (15), SEČKA J. (19), LOUBAL J. (9), TŘÍSKA M. (6), MENŠÍK N. (43).

Naše družstvo dosáhlo na tomto kvalitním mezinárodním turnaji velmi pěkného umístění a to i přes skutečnost, že nehrálo v úplné sestavě, neboť někteří klíčový hráči se nemohli pro nemoc turnaje zúčastnit.