Zpravodaj č. 32/2009

Po týdení přestávce pokračovaly soutěže dorostenců a mužů. Naše družstva přivítala v sobotu 7.11. soupeře z Maloměřic (mladší a starší dorost) a z Trnávky (muži). Všechna naše družstva byla úspěšná a získala plný počet bodů.

Minici se zúčastnili dvou turnajů. V Kostelci n. H. se naše dvě družstva umístila na 4. a 5. místě. Na turnaji v Novém Veselí ve starší kategorii obsadili chlapci 2. místo a děvčata skončila na 6. místě. V mladší kategorii skončilo naše družstvo na 2. místě.

SOBOTA 7.11.2009:

Ml.dorost:  SK Velká Bystřice - Maloměřice     30 : 21(14 : 9)

Povinné vítězství, přestože jsme kvůli marodce museli doplnit mužstvo o dva starší žáky. Výborný výkon předvedli Petr Polách, Ondra Śvébiš a v brance výborně zachytal Míša Bílek. Slušný výkon odvedli i oba starší žáci Jan Stopka a Erik Atyafi. Škoda jen neproměněných šancí a zbytečně mnoho branek.

Sestava: Bílek M., Polách P.(11), Rýpar M.(3), Zeman M.(6), Dunaj Š.(2), Loun J.(3), Švébiš O.(5), Spurný P., Atyafi E.(1), Stopka J.

St.dorost:  SK Velká Bystřice - Maloměřice      25  : 21 (9 : 7)

Zápas velmi nízké úrovně. První poločas jsme se přizpůsobili hře soupeře a byl to vyrovnaný zápas s mnoha chybami, nedůraznou obranou a opatrným útokem bez jiskry. Do druhého poločasu jsme vletěli tak, jak bychom měli hrát - rychlá výměna míče a důrazná obrana, takže jsme zvyšovali náš brankový náskok až na 8 branek.To trvalo do 13-té minuty. Pak jsme se opět vrátili ke stylu hry v prvním poločase a nakonec se ještě strachovali o výsledek. Ne moc pohledný zápas, kdy oboustraně házená trpěla…

Sestava: Cenkl J., Juráň J., Csöllei J.(1), Spurný M.(2), Wolf P.(7), Hliněný J.(7), Elsner R., Schneider V.(4), Polách P.(2), Rýpar M., Dunaj Š.(2), Švébiš O.

Muži:  SK Velká Bystřice – Trnávka                                      28 : 24 (16 : 16)

Po vyrovnaném prvním poločase zlepšilo naše družstvo obranu a zaslouženě získalo dva body.

Sestava: Smékal J., Cenkl J., Jakl L.(2), Skřídlo J.(12), Dostál O.(6), Vaverka M.(5), Klobouček O.(1), Strádal J., Zelinka A., Tomášek D., Wolf P.(1), Spurný M.(1), Vydra M.

NEDĚLE 8.11.2009:

Turnaj mini-mladší v Kostelci na Hané

Na turnaji jsme měli dvě družstva. Turnaje se zúčastnily družstva: Prostějov, Senice na Hané, Velké Bystřice "A", Velká Bystřice "B" a domácí Kostelec na Hané.

V. Bystřice B - Senice n. H. 2 :  9

Sestava A: J. Preč(9), B. Možíš(8), V. Zedník(1), S. Samek, H. Dvořák(1), J. Jagelka(3).

Sestava: R. Gromm(5), P. Kostorek(1), A. Samková, I. Michálková, H. Hartl(2).

Celkové pořadí:

1. Prostějov
  2. Kostelec na Hané
  3. Senice na Hané
  4. Velká Bystřice "A"
  5. Velká Bystřice "B"

Pochvalu zaslouží všichni hráči, protože nás bylo přesně na hru a hráli z velkým nasazením až do posledních sil.

P.S. Ještě na závěr chlapci z Prostějova byli o dvě hlavy větší a Senice měla dvakrát tolik hráčů na střídání .

Turnaj TROMA 4+1 CUP 09 MINIHÁZENÁ – Nové Veselí

Na turnaji jsme měli tři družstva. Chlapce a děvčata ve starší kategorii a MIX v kategorii 2001. Chlapci ve starší kategorii získali 2. místo.

V. Bystřice (chlapci) - Nové Veselí B  20 : 19

Hráči (branky): T.Maceášik (br.), T. Spurný (34), T. Buršík (33), J. Jedenástík (20), K. Šípek(9).

Chlapci střídali dobré momenty s horšími, což bylo způsobeno i únavou, protože odehráli turnaj bez střídání. Pochvalu zaslouží oba Tomáši – Buršík a Spurný za střelbu a J. Jedenástík za výbornou obranu.

Dívky skončili na 6. místě, což bylo způsobeno z velké části absencí obou sester Mikuláškových. Přesto však dívky odvedly velice pěkné výkony. Ačkoliv i ony hrály bez střídání a byly jediné dívky v turnaji, dvakrát prohrály nešťastně o jednu branku a jednou zvítězily.

V. Bystřice (děvčata) - Nové Veselí B  14 : 24

Hráčky (branky): S. Konečná (br. + 10), M. Vičarová (br.), M. Vachutková (21), K. Palacková (34), M. Bečáková (1).

U dívek potěšil výkon stále se zlepšující K. Palackové, v brance se statečně tužila M. Vičarová!

Družstvo nejmladších skončilo na 2. místě, když pouze jednou prohrálo s družstvem Zruče nad Sázavou.

V. Bystřice - Nové Veselí B  19 : 8

Hráčky (branky): J. Šudřich (br. + 4), Š. Souček (44), A. Vodička (22), E. Vykoukalová (17), F. Buršík (br. + 10), J. Vysloužil (9), K. Spurná (2).

Našemu družstvu dělala problém osobní obrana. Přesto všichni bojovali a zaslouží pochvalu. Střelecky se dařilo Š. Součkovi a po nemoci hrajícímu A: Vodičkovi. Tradičně výborně zahrála E. Vykoukalová, stále se zlepšuje J. Vysloužil, ale nejkrásnější byly přihrávky přes celé hřiště brankaře F. Buršíka !