Zpravodaj č. 33/2010

V dalším kole se naše družstva představila na hřištích soupeře. V sobotu starší žáci prohráli v Olomouci. V neděli obě družstva starších miniků hrála v Hranicích, kde „A“ družstvo osadilo 1. místo a „B“ družstva skončilo na 3. místě. V Kostelci n . H. prohrál mladší dorost. Naopak v Přerově se oběma našim družstvům dařilo. Vyhrál starší dorost i muži „A“, pro které je to 6-té vítězství a stále bez jediné prohry vedou 2. ligu. V Litovli prohráli muži „B“.

SOBOTA 6.11.2010:

St.žáci:  Olomouc – Velká Bystřice                                                 30 : 19 (15 : 4)

Proti vedoucímu družstvu soutěže mělo naše družstvo v prvním poločase velký problém s agresivní hrou domácích. Ve druhém poločase se hra našeho družstva částečně zlepšila.

Sestava: Nauč O., Rochovanský J., Majer V.(6), Nábělek F.(7), Klobouček M., Surma M.(5), Šiška D., Jureček M.,  Slováček D.(1), Svobodník J., Gardin A., Buršík T., Keňa M.

NEDĚLE 7.11.2010:

Mini starší: Turnaj v Hranicích

V neděli vyrazila obě naše družstva (A i B) na poslední mistrovský turnaj podzimní části sezóny do Hranic na Moravě. Áčko bez problémů vyhrálo všechny své zápasy a celý turnaj vyhrálo. Béčko po dvou prohrách a jedné výhře obsadilo 3. místo.

V družstvu "A" zaskočil za nemocného brankaře J. Routnera F. Buršík a předvedl parádní výkon okořeněný chladnokrevným proměňováním sedmiček. V béčku bojoval A. Vodička, kterého doplňoval J. Šudřich a nováčci týmu. Důležité branky v souboji s domácím družstvem vstřelila K. Spurná.

Tradičně chválíme všechny hráče za předvedené výkony a také za perfektní fandění při utkání našich mužů v Přerově.

Hráči (branky):

V. Bystřice "A" - F. Buršík(br+5), J. Jedenástík(14), Š. Souček(13), V. Mikulášková(9), T. Maceášik(6), M. Vičarová(5), K. Palacková(3), S. Konečná(3)

V. Bystřice "B"  - A. Vodička(12), J. Šudřich(5), K. Spurná(2), J. Hartl(2), J. Dobeš, S. Kovaříková, T. Horáková, J. Vysloužil, A. Kremplová.

Ml.dorost:  Kostelec n. H.   - Velká Bystřice                                   31 : 24 (13 : 11)

Do Kostelce jsem jeli oslabeni o našeho nejlepšího hráče O. Švébiše a doplněni o dva starší žáky V. Majera a F. Nábělka. Bohužel nepřítomnost O. Švébiše byla pro naše družstvo nepřekonatelným problémem. Čekali jsme že by Š. Dunaj  dokázal mužstvo strhnout  k lepšímu výkonu, ale opak byl pravdou. Pochvalu zaslouží snad jen M. Petričák. Bohužel jsme zbytečně přišli o body díky děravé obraně a neproměňování šancí, kterých jsme měli dostatek pro lepší výsledek

Sestava a střelci : Dunaj (5), Ochmann(2), Petričák(5), Spurný(3), Vodička, Atyafi(4), Stopka(4), Majer(1), Nábělek.

2

St.dorost:  Přerov   - Velká Bystřice                                      17 : 22 (8 : 10)

Při pohledu na urostlé hráče Přerova nám bylo od první minuty jasné, že nás nečeká lehký zápas. Domácí od první minuty šli do vedení a naši hráči hráli prvních dvacet minut velmi špatně. Vedení domácích se postupně navyšovalo až na 7 : 3. Potom se naši kluci konečně chytili, zlepšili obranu, ale hlavně začali dávat góly. Během deseti minut se nám podařilo otočit skóre na 7 : 8 ubránili vedení do poločasu, který skončil 8 : 10 v náš prospěch.

Hodně nám pomohla poločasová přestávka, kdy se nám povedlo kluky přesvědčit,že opravdu vyhrát chceme. V druhé půli už kluci konečně zabrali a zlepšili obranu, zde odvedl obrovský kus práce P. Polách, který svou bojovností a obětavostí při osobní obraně dokázal soupeřova nejnebezpečnějšího hráče úplně vyšachovat ze hry. Rovněž se dařilo v brance J. Juráňovi, který ke svým výborným zákrokům přidal ještě dvě chycené sedmičky!

M. Zemanovi se zřejmě zalíbila hra na postu pivota, kde odehrál část zápasu a opět výborně. Výborně zahrál konečně i  M. Schweitzer, který dával velice důležité góly a to kolikrát z tak nemožné pozice, kdy jsme ani nevěděli kudy míč do sítě kolem výborného brankaře domácích proklouzl.

Jinak tentokrát zaslouží pochvalu celý tým za bojovnost a obětavost jen musíme kluky naučit, aby takhle hráli od samého začátku zápasu.

Sestava a střelci : M. Rýpar, P. Polách (2), J. Loun(1), M. Zeman(8), R. Elsner, J. Juráň, M. Spurný(1), P. Wolf(3), J. Hliněný(2), M. Schweitzer(5), T.Pupík