Zpravodaj č. 34/2010

V neděli 14.11. se uskutečnil doma Na Letné domácí blok čtyř zápasů, který skončil plným bodovým ziskem našich družstev. V prvním zápase muži „A“ po slabším první poločase porazili Holešov, mladší  dorost porazil Ivančice, starší dorost po výborném výkonu vedoucí družstvo své soutěže Hranice a na závěr muži „B“ porazili Dřevohostice.

ČTVRTEK 11.11.2010:

Mini:  ŠKOLNÍ  LIGA - VELKÁ  BYSTŘICE

Tento turnaj byl vypsán pouze pro kategorii 4. - 5. tříd. Celkem se přihlásilo 9 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin.

Ve skupině A si celkem suverénně počínalo družstvo Velké Bystřice 1 složené z našich zkušených páťáků a po zásluze se probojovalo do finále.

Ve skupině B hrálo naše družstvo Velké Bystřice 2 složené převážně ze třeťáků, kteří měli ve starší kategorii hlavně sbírat zkušenosti. Tito hráči bezvadně zabojovali a i oni svou skupinu vyhráli.

Finále tedy bylo ryze domácí záležitostí. Po velkém boji, kdy si obě družstva nic nedarovala zvítězili ti zkušenější a starší hráči 17 : 12.

Hráči(branky):

V. Bystřice 1 - J. Routner(br+2), J. Jedenástík(23), V. Mikulášková(17), M. Vičarová(11), K.  Palacková(9), S. Konečná(6), T. Maceášik(1),  S. Kovaříková(1).

V. Bystřice 2 - F. Buršík(br+8), Š. Souček(23), A. Vodička(14), J. Hartl(4), J.Dobeš(2), J.     Vysloužil(1), M. Konečná, K. Spurná, M. Grigar.

NEDĚLE 14.11.2010:

Muži A:  Velká Bystřice - Holešov            24 : 15 (9 : 7)

Naše družstvo přivítalo na domácím hřišti soupeře z Holešova Zatím neporažené družstvo našich mužů se v první půlce trápilo a dělalo hodně technických chyb. Ale ani soupeři se moc nevedlo a tak stav po prvních 30-ti minutách byl 9 : 7 pro naše družstvo. Druhý poločas byl o poznání lepší. Zlepšila se obrana, přechody do rychlých útoků a hlavně se začali dávat góly. Soupeř nestačil a prohrál rozdílem 9-ti branek 24 : 15.

Sestava: Klichuk A., Vydra M., Dostál O.(1), Jakl L.(3), Skřídlo J.(3), Strádal J.(1), Pörsök P.(4), Matějek M., Kufrik R.(1), Balon R.(5), Langer D., Wolf M.(1), Barvíř J., Nečesaný J.(5)

3

Ml.dorost:  Velká Bystřice - Ivančice        37 : 27 (19 : 12)

Když po deseti minutách hry vedli kluci 11 : 2 úplně vypustili a začali hrát jen tolik, kolik potřebovali. V průběhu zápasu si udržovali náskok a úplně se vytratila bojovnost a nebo alespoň snaha po ní. Kromě ledabylé obrany spálili ještě šancí asi na další zápas. Přesto že jsme se snažili je celý zápas hecovat k lepšímu výkonu bylo to marné.

Bohužel se navíc zranil Š. Dunaj, který nám bude citelně chybět v příštím zápase. Kladem tohoto utkání bylo, že se dva starší žáci V. Majer a F. Nábělek slušně začlenili do týmu mladších dorostenců.

Sestava a střelci : Dunaj Š.(8), Ochmann P.(4), Petričák M.(5), Spurný P, Vodička Š, Atyafi E.(6), Švébiš O.(10), Majer V.(1), Nábělek F.(3)

0

St.dorost:  Velká Bystřice - Hranice         25 : 18 (7 : 9)

Tak tohle byl zápas jaký jsme v podání starších dorostenců již dlouho neviděli. Soupeři chvíli trvalo než začal dokazovat své kvality a od jedenácté minuty kdy jsme vedli 3 : 2 začal dávat góly a šel do vedení, které postupně navyšoval až na stav 5 : 9 ve 24-té minutě. Naštěstí kluci nepřestávali bojovat a brankář J. Juráň v brance čaroval. Navíc se nám podařilo do konce poločasu vstřelit ještě dvě branky a dovést poločas na přijatelný stav 7 : 9. Do druhého poločasu jsme vstoupili s odhodláním zabrat a něco s výsledkem udělat. Po vyrovnání na 10:10 jsme šesti brankami soupeři odskočili a zápas dotáhli do vítězného konce. Za nesmírnou bojovnost a chuť do hry a dokázat takhle silného soupeře porazit patří pochvala bez výjimky  celému týmu !!!! Pokud by kluci pokračovali v takových výkonech (a my věříme, že poznali že takto se dá porazit každý) nemusíme se o budoucnost házené ve Velké Bystřici obávat!!

Speciální poděkování patří divákům, kteří celou dobu naše kluky neúnavně povzbuzovali.

Díky všem !!!!!!!!!!!!!

Sestava a střelci : Švébiš O.(3), Polách P.(3), Loun J.(1), Rýpar M., Wolf P.(2), Spurný M.(2), Jurák J., Elsner R.(2), Hliněný J.(3), Schweitzer M., Pupík T.(3), Zeman M.(6)