Zpravodaj č. 38/2010

NEDĚLE 12.12.2010:

Muži A:  Velká Bystřice - Havířov                                31 : 20 (19 : 13)

V posledním kole podzimní části soutěže hostili naši muži soupeře z Havířova. Naše družstvo šlo v úvodu do vedení, ale Havířov držel prvních 20 minut krok. V závěru poločasu již hosté nestačili tempu a poločas skončil 6-ti brankovým náskokem našeho družstva. V druhém poločase se začali prosazovat naše spojky na které nestačila soupeřova obrana. Velkou výhodou našeho družstva je plná lavička, která i tentokrát byla v plném obsazení a tak hráči na všech postech měli zastoupení a to je hlavní zbraní našeho družstva. Nejvíce branek dal pivot J. Skřídlo (10 branek) a druhý nejlepší byl M. Matějek (7 branek).

Sestava: Kličuk A., Vydra M., Jakl L.(4), Skřídlo J.(10), Strádal J., Pörsök P.(2), Balon R.(4), Barvíř J., Wolf M.(1), Kufrik R., Prepsl D.(3), Matějek M.(7), Juračka R., Nečesaný J.

6

St.dorost:  Velká Bystřice - Prostějov                          34 : 24 (16 : 11)

Abychom si udrželi průběžné třetí místo v tabulce potřebovali jsme nutně vyhrát. I když přijel soupeř ze spodní části tabulky věděli kluci, že nesmí zápas v žádném případě podcenit. K naší radosti opravdu hráli s nasazením a bojovností tak jak to má být v každém zápase. Pochvala patří všem hráčům  a výsledek mohl být i mnohem lepší  a asi osm nastřelených  tyčí  nám zabránilo navýšit skóre.

Ale hlavní hvězdou zápasu se stal náš nový brankář Martin Šimonkin zvaný Šimi, (který se házené věnuje asi tři měsíce), ale to mu vůbec nebránilo chytit několik jasných šancí soupeře a když chytil i sedmičku nejlepšímu střelci soutěže užíval si hlasitých ovací diváků .

Na závěr patří poděkování divákům a hlavně  družstvu mužů, kteří přerušili své oslavy podzimního mistra  a přišli své mladší kolegy hlasitě podpořit.

Sestava a střelci : Švébiš O.(2), Loun J.(1), Elsner R.(4), Wolf P.(9), Hliněný J.(6), Spurný M.(3), Polách P.(4), Juráň J., Zeman M.(5), Rýpar M., Šimonkin M.

2

Ml.dorost:  Velká Bystřice – Sokolnice                         41 : 15 (21 : 11)

Povinné vítězství, ale hra v prvním poločase  vůbec nenasvědčovala, že by tomu tak mělo být. Až v druhé půli kluci zabrali a nedali soupeři vůbec šanci pomýšlet na příznivý výsledek.

Sestava střelci: Dunaj Š.(12 ), Švébiš O.(9), Ochmann P.(3), Atyafi E.(5,) Petričák M.(7), Stopka J.( 2), Bílek M., Vodička Š., Nábělek F., Spurný P.(3)

Ml.žáci B:  Turnaj v Bystřici pod Hostýnem

Naše družstvo mladších žáků "B" odehrálo na tomto turnaji 3 kvalitní zápasy proti Žeravicím, Bystřici p. Hostýnem a Zlínu. Přestože jsme jako nejmladší skončili na 4. místě, ostudu jsme rozhodně neudělali. Všechna utkání byla velice vyrovnaná, což dokazuje fakt, že pouhé dvě branky nás dělili od druhého místa a jako jediní jsme dokázali porazit vítěze turnaje - Zlín. Naše velice mladé družstvo navíc postihla velká marodka.

1. zápas - V. Bystřice"B" - Žeravice 8 : 10 - vyrovnané utkání, kde o výhře soupeře rozhodly naše neproměněné sedmičky, dařilo se nám bránit jejich střelce.

2. zápas - V. Bystřice"B" - Bystřice p. Hostýnem 11 : 13 - první poločas jsme dokonce vyhráli    6 : 5, ale opět jsme neproměnili spousty sedmiček a v závěru jsme neubránili nejlepšího střelce soupeře, který nakonec získal i trofej pro nejlepšího střelce turnaje.

3. zápas - V. Bystřice"B" - Zlín 7:4 -  Naše nejlepší představení na turnaji. Výborná obrana          ( nejlepší na turnaji ), zrychlený přechod do útoku a bojovnost.

Pochvalu si zaslouží všichni naši hráči – T. Spurný byl náš nejlepší střelec, T. Buršík vstřelil nádhernou branku z devítimetrového hodu, K. Šípek ukázal, jak nebezpečnou levačku má, M. Vachutková se neohroženě probíjela obranami soupeřů, J. Jedenástík vždy dokázal ubránit nejlepší hráče soupeře, M. Vičarová nekopromisně střílela, S. Konečná se krásně uvolňovala na pivotu a nezapomeneme na naše "mláďata" – Š. Souček byť ne zcela zdravý, dokázal skórovat, F. Buršík předvedl perfektní výkon na křídle s dobrým zakončením a A. Vodička, který mohl být nejlepším našim střelcem, kdyby se ovšem počítaly nastřelené tyčky. To nejlepší na konec !!! L. Mikulášková byla zcela zaslouženě vyhlášena nejlepším brankařem turnaje !!!  a pro náš tým byla obrovskou oporou.

Hráči(branky): L. Mikulášková(br), T. Spurný(6), T. Buršík(3), F. Buršík(3), M. Vachutková(3), J. Jedenástík(3), M. Vičarová(3), K. Šípek(2), S. Konečná(1) ), Š. Souček(1), A. Vodička.