Zpravodaj č. 10/2011

SOBOTA 2.4.2011:

Ml.žáci B:  Hranice – SK V. Bystřice B                                   8 : 12 (5 : 6)

Tak jsme se konečně dočkali a v sobotu jsme odjeli do Hranic sehrát první mistrovské utkání jarní části sezóny. Byli jsme velice zvědaví, jaký pokrok udělali naši hráči po důkladné zimní přípravě. Se starším a zkušenějším soupeřem jsme sehráli hezký bojovný zápas, všichni hráči předvedli výborný výkon, stoprocentně dodržovali taktické pokyny, obrovsky se zlepšili v rychlosti hry a sebevědomým výkonem ničili soupeřovo snaženíNeprostupnou obranu výborně podporovali oba brankaři J. Routner a L. Mikulášková, T. Spurný vybojoval spoustu míčů, T. Buršík parádně uvolňoval pivoty, V. Mikulášková ukázala velkou univerzálnost na různých postech, J. Jedenástík chladnokrevně zakončoval z pravého křídla a na levém neúnavně makal Š. Souček. Velký důraz ve hře použila M. Vičarová, bojovně hrála na spojce M. Vachutková a dobrý zápas odehrála M. Bečáková. Ovšem nejmilejším překvapením bylo představení pivotmanky S. Konečné !!! Celý tým si tak zaslouženě odvezl 2 body a vůbec první vítězství v soutěži.

Hráči: Routner J.(br), Mikulášková L. (br), Jedenástík J.(5),  Mikulášková V.(3), Spurný T.(2), Souček Š.(1),  Konečná S.(1), Fišarová M., Vachutková M., Buršík T., Bečáková M.

Ml.dorost:  Ivančice - SK V. Bystřice                                     41 : 32 (22 : 16)

Prohra zcela zasloužená, která však nemusela být, kdyby kluci projevili více bojovnosti a chuti do hry. Navíc tentokrát totálně propadl náš brankář, ale nutno přiznat, že mu kluci v obraně moc nepomohli.

Sestava : Dunaj (8), Ochmann(1), Petričák(4), Spurný(4), Bílek, Stopka, Gardián, Nábělek(2) Švébiš(12), Atyafi

0

Muži B:  Droždín - SK V. Bystřice                                           30 : 21 (16 : 5)

Jeden z nejhorších výkonů v sezóně. V prvním poločase velké množství technických chyb. Ve druhém poločase se hra částečně zlepšila.

Sestava: Hliněný K., Langer J., Moskalenko T.(1), Wolf M.(1), Klobouček O.,  Elsner R.(2), Zeman M.(4), Macharáček T.(3), Machynek M.(2), Pataj J.(2), Langer D.(3), Balon J.(1), Hliněný J.(2)

Mini mladší A i B:  Turnaj v Olomouci

V sobotu 2.4.  jsme se zúčastnili turnaje mini mladší v Olomouci pořadatel  SK UP OLOMOUC. Hrálo se venku na ZŠ Heyrovského, ale k vůli nepřízni počasí se dohrávalo v hale.

Soupiska  V.Bystříce "A": Zedník V., Možíš B., Jagelka J., Dvořák H., Kostorek P.
Soupiska  V.Bystřice "B": Blaha P., Grygar M., Buršíkova K., Rášová A., Grom R., Schaffner D.

Výsledky:

V. Bystřice "A" - UP Olomouc 19 : 2  V. Bystřice "B" - UP Olomouc 22 : 5
 V. Bystřice "A" - V. Bystřice "B" 14 : 4  V. Bystřice "B" - V. Bystřice "A" 4 : 14
 V. Bystřice "A" - Zora Olomouc 27 : 3  V. Bystřice "B" - Zora Olomouc 16 : 2
 V. Bystřice "A" - Žeravice 12 : 13  V. Bystřice "B" - Žeravice 6 : 9

Vítězem turnaje se stalo družstvo Žeravic před našim áčkem a béčkem. V áčku se zaskvěl už náš ostřílený střelec B. Možíš a bojovník J. Jagelka. V brance spolehlivě zachytal V. Zedník. V béčku se hráči střídali na všech postech a myslím si, že si všichni zahráli až, až......

Na závěr díky všem rodičům, kteří byli ochotni s námi strávit sobotní dopoledne.

NEDĚLE 3.4.2011:

Mini starší B:  Turnaj ve Velké Bystřici

V neděli 3. 4. jsme pořádali turnaj miniků, na kterém se představila naše záloha - mini starší "B". Své dovednosti ukázaly čtyři týmy, které si to rozdaly každý s každým a  rozhodně se bylo na co dívat. Naši hráči předvedli pěkný výkon a drobné nedostaky v kvalitě nahradili bojovností a nadšením. Pochválit musíme celé družstvo, které trenér Mikulášek rozdělil na kluky a holky a poctivě tyto čtveřice střídal bez ohledu na výsledek a dal tak všem rovnocennou šanci ukázat co v nich je. Standartně dobrý výkon převedli J. Hartl a J. Vysloužil, střelecky se prosazoval J. Dobeš, příslibem do budoucna je určitě Š. Malinek, z děvčat potom S. Kovaříková a překvapivě dobře poprvé chytající T. Konečná. Celkové třetí místo tak určitě není špatné a získávání zkušeností ze zápasů s vyrovnanými soupeři pomůže našim benjamínkům ke zlepšování svých kvalit. Součástí turnaje byly dovednostní soutěže, kde jsme jednu soutěž vyhráli, jednou byli druzí a jednou třetí.

Zapomenout nesmíme na naše mladší žáky Simču, Meginu, Markétu B. a Jirku Routnera, kteří nám pomohli s organizací turnaje.

4. SK UP Olomouc "B"

Hráči (branky): Kohoutková T.(br), Hartl J.(12), Dobeš J.(10), Kovaříková S.(5), Malinek Š.(4), Spurná K.(3), Vysloužil J.(2), Kremplová A.(1), Konečná M..

Muži A:  Holešov - SK V. Bystřice                                          33 : 22 (17 : 8)

Další zápas odehrálo naše družstvo mužů na půdě Holešova. Pro naše družstvo to byl klíčový zápas, protože k postupu do1.ligy chybí pouze 3body. Do zápasu se nastupovalo s odhodláním vyhrát a odvést si dva body. Ale od začátku se nic nedařilo a neproměňovaly se šance. Nedařila se ani střelba z dálky a ani přechod do rychlých útoků. Naopak Holešovu se dařilo dávat góly a poločasový výsledek byl 17 : 8 pro domácí. Do druhého poločasu nastoupilo naše družstvo s odhodláním nedat Holešovu výhru zadarmo a ukázat, že má na to hrát 1.ligu. Ale snad přehecovanost a touha po vítězství Bystřici nepřala. Prohrála v Holešově 33 : 22. Další utkání odehraje naše družstvo doma 10. 4. 2011 v 10:30 proti Juniorce HC ZUBŘÍ. Proto zveme všechny fanoušky, aby přišli fandit a pomohli vybojovat dva důležité body k postupu do 1.ligy.

Sestava: Vydra M., Hliněný K., Jakl L., Kufrik R., Pörsök P., Balon R., Nečesaný J., Wolf M., Barvíř J., Vaverka M., Strádal J., Skřídlo J., Dostál O.

8

St.dorost:  Hranice - SK V. Bystřice                                      33 : 25 (19 : 11)

Bohužel, jak se již stává tradicí vůbec nám nevyšel  začátek zápasu. Když se k tomu přidá matný výkon brankaře a velmi slabé obrany a hodně promarněných šancí (a to nepočítáme šance, které mohly být kdyby kluci zlepšili střelbu ze středních vzdáleností a hlavně , kdyby se k ní už konečně odvážili)proto jsme v první půlce tahali za kratší konec. Pouze dvě chyby domácích nám pomohly v závěru poločasu trošku ten hrozivý rozdíl zmírnit. V druhé půli už to bylo o něčem  jiném .Tam jsme drželi s  domácími  krok a   pomalu jsme jejich náskok stahovali bohužel přišly opět zbytečné chyb a domácí po zásluze vyhráli o osm gólů.

Sestava:Zeman(3), Hliněný(3), Švébiš(4), Elsner(3), Loun(4), Schweitzer(1), Pupík(1), Spurný,