Zpravodaj č. 36/2011

SOBOTA 26.11.2011:

Mini starší: WIKOM CUP Prostějov 2011

V sobotu 10. 12. jsme vyrazili na poslední letošní akci, turnaj ve velké házené 6+1 v kategorii mini. Přihlášeno bylo 5 družstev, které  se utkali systémem každý s každým. Hrací doba byla 2 x 12 minut, což pro naše hráče znamenalo slušný zápřah vzhledem k tomu, že jsme měli jenom jednoho hráče na střídání.

1. zápasSK V. Bystřice "A" - SK V. Bystřice "B"           14 : 3
    S naším béčkem jsme hráli hned po příjezdu a mít těžšího soupeře, nemuselo to dopadnout dobře. Hráči B-týmu se s velkou házenou teprve seznamovali, což nám značně ulehčilo situaci.

2. zápasSK V. Bystřice "A" - Kostelec na Hané              10 : 3
     V dalším utkání jsme se rozjížděli pomaleji, ale v druhé půli už jsme předváděli naši hru a jednoznačně vyhráli.

3. zápasSK V. Bystřice "A" - Prostějov                           15 : 11
    Nejtěžší a nejhezčí zápas turnaje s velice těžkým protivníkem. V první půli jsme neustále dotahovali vedení Prostějova, ale v druhé části hry naši hráči zabrali a nakonec houževnatého protivníka přehráli.

4. zápasSK V. Bystřice "A" - HK Ivančice                       18 : 8
    V posledním utkání už naši borci odpadali fyzicky, těžko se dostávali do hry, což umožňovalo našemu soupeři střílet laciné branky. Ve druhém poločase ale dokázali naši borci sebrat poslední zbytky sil a rychlými protiútoky otočili výsledek ve svůj prospěch.

Celý turnaj tentokrát odchytal J. Šudřich a byl pro náš tým velikou oporou. Na střední spojce dirigoval hru a střílel branky Š. Souček, na spojkách hráli F. Buršík, kterému celý turnaj a zejména zápas s Prostějovem vyšel znamenitě a A. Vodička, který byl tentokrát platný zejména v obraně. Pivota hrál poprvé J. Vysloužil a popasoval se s novou rolí náramně. Hodně toho schytal, ale ukázal, že by mohl dorůst ve výborného pivotmana. Křídla obsadili A. Rášová, která předváděla zejména perfektní obranu, T. Ditrich, který makal jako šroubek a M. Konečná, která zaskakovala i na pivotu.
Š. Souček podtrhl výborný výkon celého týmu ziskem individuálního ocenění za nejlepšího střelce turnaje.
Hráči (branky) „A“: J. Šudřich(br), Š. Souček(30), F. Buršík(15), A. Vodička(7), T. Ditrich(3), J. Vysloužil(2), A. Rášová, M. Konečná.

• SK V. Bystřice "B" - SK V. Bystřice "A"                             3 : 14
  • SK V. Bystřice "B" - Ivančice                                             5 :   8
  • SK V. Bystřice "B" – Kostelec n. H.                                  15 : 11
  • SK V. Bystřice "B" - Prostějov                                          10 : 14

Hráči (branky) „B“: Možíš(8), Zedník, Grom, Samková(2), Sova(2), Schaffner, Blaha(3), Preč, Jagelka(6)

Konečné pořadí:

1. SK Velká Bystřice "A"
  2. Sokol II. Prostějov
  3. Kostelec na Hané
  4. HK Ivančice
  5. SK Velká Bystřice "B"

St.dorost: Vsetín - SK V. Bystřice                                             37 : 37 (22 : 21)

V posledním kole zajížděli naši kluci na horkou půdu Vsetína. Družstvo přistoupilo k utkání poněkud vlažně, s pocitem snadného vítězství. Obrany obou družstev absolutně nefungovaly a tomu také odpovídá počet vstřelených branek. Kluci nepodali stoprocentní výkon, soupeře podcenili a to se jim vymstilo. Když zjistili, že by bylo potřeba začít hrát a dodržovat pokyny, bylo už pozdě a s týmem, který jsme měli jednoznačně porazit, jsme byli nakonec vděční za bod.

Sestava: Zich Z., Dunaj Š.(7), Loun J.(4), Schweitzer M.(6), Švébiš O.(10), Vodička Š., Polách P.(5), Ochmann P., Zeman M.(5), Rýpar M.

NEDĚLE 27.11.2011:

Muži „A“: Šumperk - SK V. Bystřice                                          22 : 20 (10 : 10)

Šumperk, Velká Bystřice - Nadějně rozehraný zápas nedokázali házenkáři Velké Bystřice dotáhnout do úspěšného konce. Hanáci na palubovce Šumperka po většinu zápasu vedli, nakonec však odjížděli po dvougólové porážce s prázdnou. Šumperk odehrál utkání 11. kola první ligy bez zraněného matadora Petra Dopity, který si minulý týden poranil rameno. A popravdě, Šumperk bez Dopity, to je jako jídlo bez soli. Nejzkušenější hráč sice už dávno nedává góly jako na běžícím pásu, ovšem jeho chytrost je pro rozehrávku Šumperku zatím nenahraditelná. A to se dlouho ukazovalo i v souboji s Velkou Bystřicí. Šumperk se snažil, ale byl to chaos a často i zmar. Jaké štěstí pro domácí házenkáře, že hosté předvedli velmi skromnou koncovku – konec konců, skóre o přestávce svědčí o velké střelecké impotenci na obou stranách. „My nehráli špatný zápas, s výkonem jsem vcelku spokojený, v obraně kluci zahráli dokonce velmi dobře, ale vylámali jsme si zuby na šumperském gólmanovi Ošťádalovi. Víme, jak chytá, připravovali jsme se na to, ale stejně nás vychytal,“ uvedl kouč Velké Bystřice Jaroslav Pazdera. „Nevím, jak to dnes nazvat, ale házená to nebyla. Mišmaš, tragédie. Někteří hráči vůbec nevěděli, co mají hrát a kde to mají hrát,“ hodnotil zápas zraněný Petr Dopita, který utkání sledoval coby druhý kouč z lavičky. Hosté vedli od úvodní sekundy až do závěru první půle, domácí pak desátou brankou šli poprvé minutu před přestávkou do vedení. Bystřice pak i ve druhé části většinu času vedla. Jenže pak mezi 24. až 27. minutou hosté nedali ani jednu branku, domácí naopak tři a skóre se z 17:18 změnilo na 20:18. A vedení už Šumperk nepustil.

„Několikrát jsme byli na lopatě, vždy jsme se z toho vyhrabali, hosté se pak porazili sami, nedali šance, my ano. Dnes pochválím jen Zbyňka Ošťádala a pivota Richarda Svobodu, jinak to byla bída a utrpení,“ dodal Petr Dopita. Nováček soutěže z Velké Bystřice tak podzimní část sezony zakončil těsnou porážkou a na premiérové vítězství z venkovní palubovky stále čeká.

A čekat bude muset hanácký celek minimálně do konce února, kdy se prvoligová soutěž po zimní pauze znovu rozběhne.

Rozhodčí: Pavlíček, Tokoš. 7m hody: 3/1 – 5/2. Vyloučení: 7 – 7. Diváků: 184.

Šumperk: Ošťádal, Cimfl – Šmíd, Marek 2, Svoboda 3, Petrtýl, Mikuláš 4, Laštůvka 8, Kubáček 1, Vobořil 3/1, Korec1, Nimmerrichter, Hejný. Trenér: Josef Dopita.

V. Bystřice: Vydra, Hliněný – M. Wolf 1, Pörsök 2, Prepsl 2, Barvíř, Mézl, Skřídlo 4/2, Balon 2, Strádal 1, Vaverka 3, Nečesaný 1, Kovalák 2, Steiger 2. Trenér: Jaroslav Pazdera.