J.M.I.T. Cup 2012 Prostějov Kuřim Maloměřice V. Bystřice Skóre Body Poř.
 Prostějov   21 : 24 23 : 24 16 : 25 60 : 73 0 4.

15 : 21

19 : 23 58 : 65 2 3.
 Maloměřice 24 : 23 21 : 15   19 : 21 64 : 59 4 2.
 Velká Bystřice 25 : 16 23 : 19 21 : 19   69 : 54 6 1.

Ml.žáci „A“: Žeravice - SK Velká Bystřice „A“                       11 : 17 (3 : 10)

K prvnímu soutěžnímu zápasu jsme odjeli do nedalekých Žeravic. Začátek utkání nám vyšel  náramně a už v 7. minutě jsme vedli 5:0. Hráče to uspokojilo a v průměrném tempu dohráli poločas do stavu 10:3. Přes důrazné varování nepodcenit druhý poločas, se přesně toto stalo. Soupeř vycítil příležitost a stáhl skóre na 9:11. Nakonec naši hráči zabrali až v posledních minutách a dotáhli zápas do vítězného konce. Naší největší slabinou byla tentokrát obrana, což nám připadalo až nepochopitelné. V útoku chyběly náběhy spojek a naše tradiční zbraň bojovnost. Snad se z toho do příště poučíme. Pochvalu zaslouží jen Jirka Routner v brance, kterého kvalitně zastoupil Honza Šudřich v druhém poločase, ale tomu naše děravá obrana vůbec nepomohla!
Hráči (branky):   J. Routner (br), J. Šudřich(br), Š. Souček (7), T. Maceášik (3), J. Jedenástík (3), F. Buršík (2), A. Vodička (2),  J. Vysloužil, J. Hartl, T. Dittrich.

St.žáci „B“: SK Velká Bystřice „B“ – STM Olomouc                21 : 27 (11 : 11)

Velice hezký a bojovný zápas. Přestože více než polovina hráčů měla v nohou zápas v Žeravicích, odmakali zápas až do konce. Překvapivě dobře se vyrovnali s výškovou, věkovou a silovou převahou soupeře. V obou družstvech herně vynikali střední spojky, Samuel Emereoha u soupeře a náš Tomáš SPEEDY Spurný. Opět výborně zachytal Jirka Routner. Honza Šudřich v druhé půli pomohl jednak v obraně a když přišel do branky, ukázal, že z něj roste další velmi talentovaný brankář. Střelecky se dařilo Radkovi Dosoudilovi, rovněž  oba pivoti (Macek a Kulda) se snažili na výbornou. Fyzicky na doraz se vyšťavili Pepíno a Štěpek a nad svůj standart zahrál i Tom Buršík.
Hráči (branky): J. Routner (br), J. Šudřich (br), T. Spurný (12), R. Dosoudil (5), T. Maceášik (2),
J. Jedenástík (1) , Š. Souček (1), J. Hartl, T. Buršík, J. Běhálek, K. Šípek

St.žačky: Otrokovice - SK Velká Bystřice                             8 : 12 (4 : 6)

Holky měly celý zápas pod kontrolou a domácím nedaly šanci na bodový zisk. Rozdíl ve skóre mohl být mnohem vyšší, ale proti byl kluzký míč, dobrá brankářka a spousta nastřelených brankových konstrukcí. I tak předvedený výkon potěšil a je příslibem do dalších zápasů. Hodně minut odehrály i naše začátečnice a pochválit musíme Simču Konečnou, která po viróze nenechala holky na holičkách a hrála, dokud jí síly stačily. Dobře zachytala i naše brankářka. Na závěr za výkon pochvala VŠEM !!!!!

Hráčky a branky: L. Mikulášková (br), B. Homolová (4), M. Vičarová (3), V. Mikulášková (2), S. Konečná (2), M. Vachutková (1), J. Jeřábková, K. Jeřábková, M. Hirnerová.

NEDĚLE 9.9.2012:

St. dorost : J.LO HANÁ Cup 2012 - 4. místo

LO HANÁ Cup 2012 Prostějov Přerov Rožnov p. R. V. Bystřice Skóre Body Poř.
 Prostějov   18 : 26 18 : 33 20 : 11 56 : 70 2 3.
 Přerov 26 : 18

21 : 27

20 : 17 67 : 62 4 2.
 Rožnov p. R. 33 : 18 27 : 21   34 : 14 94 : 53 6 1.
 Velká Bystřice 11 : 20 17 : 20 14 : 34   42 : 74 0 4.

Ženy: SK Velká Bystřice - Kunovice                                     14 : 28 (4 : 9)

Jednoznačné vítězství prvoligového družstva z Kunovic.

Sestava: Ochmannová J., Jakšová D., Kobylíková J.(2), Ručilová T.(1), Rokytová S.(2), Paráková K., Jiroušová P., Macharáčková J.(2), Fabíková M.(6), Košová K.(1), Černá L., Žahourová E.