Zpravodaj č. 16/2017

SOBOTA 13.5.2017:

St.žáci „A“: SK Velká Bystřice „A“  - Cement Hranice „A“      34 : 31 (16 : 15)

V sobotu nás v domácím prostředí čekal soupeř z Hranic. Chtěli jsme si proti němu vylepšit reputaci, protože zápas na jejich půdě se nám ani trochu nepovedl. Soupeř nám ovšem nechtěl dát vůbec nic zadarmo a tak nás hráči po celou dobu utkání drželi v napětí, jak to vlastně dopadne. Hranice měli nezadržitelného Kubu Rumiana, který i přes veškerou snahu velmi dobře bránícího Vojty Haderky, vstřelil neuvěřitelných 18 branek.

Naštěstí na naší straně bylo rozložení sil, vstřelené branky si kluci mezi sebe rozdělují rovným dílem, kromě střelecky úspěšných spojek Tonyho Vodičky, Vojty Haderky a Matěje Peláka se do šancí dostával i pivot Honza Vysloužil, téměř neomylní byli i Bobo Možíš a David Schaffner z křídel. Stejně tak se kluci snažili vypomoci si i v obranné fázi a k tomu klasicky podal vynikající výkon Vojta Zácha v brance.  Do závěru nám díky tomu zbývalo více sil než soupeři, což bylo jedním z rozhodujících faktorů o tom, že jsme si dva vítězné body nechali doma.
Hráči (branky): V. Zácha (br), A. Vodička (8), B. Možíš (8), V. Haderka (7), M. Pelák (4), D. Schaffner (3),  J. Vysloužil (2), M. Pečinka (1), V. Zedník (1), F. Buršík, A. Katinger.

St.dorost: SK Velká Bystřice  - HC Zlín                                    34 : 22 (15 : 16)

Vzájemná konfrontace 2 a 3 celku tabulky Zlína vyzněla mnohem lépe pro naše hráče. Záčátek byl vynikající a v prvních 10 minutách jsme soupeře přehráli 5:0. Pak jsme začali kupit technické chyby v útoku a trestuhodně neproměňovat ze 6-ti metrů. Soupeř toho využil a zejména snadnými góly z 9 m trestal a první poločas vyhrál 16:15. Po důrazné domluvě naši hráči v druhém poločase dominovali zejména zlepšenou obranou s brankářem a soupeře jednoznačně přehráli 19:6. Utkání skončilo naším vítězstvím 34:22.

Sestava: Schneider P.(br.), Kolovratník D.(br), Tkadleček D.(4/1), Prošvic T.(5), Hňatek F.(5), Souček Š.(8/1), Kubeša L.(2), Varhalík L.(5), Maceášik T. (1/1), Pastorek D.(3), Tesařík M.(1/1)

2.liga starší dorostenci - nádstavba   (konečná tabulka)

5

Ml.žáci: STM Olomouc „A“ - SK Velká Bystřice                         35 : 12 (20 : 6)

Tuto sobotu 13.5. jsme zajeli do nedaleké Olomouce na odvetný zápas proti STM Olomouc „A“. Díky nemocnosti a zranění jsme byli v oslabené sestavě, což bylo na hře trochu znát.

Osobní obrana je naše slabina, takže soupeř nám dával jednu branku za druhou a nám se nedařilo.  Když už jsme se dostali do vyložené šance, obvykle to skončilo odstřelením brankaře nebo střelou mimo bránu. Výsledek po deseti minutách 12:1. Zbytek poločasu už byla klasická házená. Hra vypadala o poznání lépe a dařilo se úspěšně zakončovat zejména z křídla, ale i spojek. Obrana šlapala, jen Kubovi v bráně se moc nedařilo, hlavně pokrýt střely z křídel. Poločas skončil 20:6.

I přes značný brankový rozdíl nastoupili kluci do druhého poločasu s odhodláním nevzdávat se. Bohužel, většina našich střel byla přímo na brankáře, nebo jsme míč ztratili nepřesnými přihrávkami. Soupeř nám naopak trháky nemilosrdně ničil našeho brankáře. Jako i v dřívějších zápasech se ukázalo, že nám chybí rychlá reakce pro přechod z útoku do obrany. Navíc při jednom z brejků soupeře vyběhl náš brankař ve snaze získat míč, což při důsledném výběhu mohlo vyjít. Kuba se ale při vyběhnutí z brankoviště zastavil a znejistěl. Tím dal šanci soupeři, který získal míč a došlo k drobnému střetu s našim brankařem a soupeř dal gól. Od rozhodčích dostal Kuba přímou červenou a musel jít ze hřiště. Do brány pak šel hráč Vojta Schaffner. Zápas se dohrál s konečným výsledkem 35:12

Celkový dojem ze hry byl pro nás uspokojující. Soupeře známe a víme, že nejen nás převyšuje jak rychlostně, tak výškově a je složen z ročníku 2004. Kluci přes to, se až do konce snažili, bojovali a nevzdávali se. Velké díky patří i našim věrným fanouškům z řad rodičů, kteří nás pravidelně chodí povzbuzovat a prožívat s námi a jejich dětmi sportovní zážitky.

Sestava: J. Salašnyj (br.), Pavel Matulík, A. Čáp (3), V. Pečínka (4), Š. Slepica (2), Petr Matulík (1), V. Schaffner (1), T. Juračka,  Š. Dvořák, M. Stryk (1)

20.5. doma  ml.žáci 10:30  s STM Olomouc B
 st.žáci B 12:00  s Hranicemi B
venku  st.žáci A 8:00  6.kolo ŽÁKOVSKÉ LIGY - Mělník
21.5. doma  mini ml. B 9:00  Turnaj Na Letné
 mini st. A 12:00  Turnaj Na Letné
venku  mini ml. B 14:00  Turnaj v Olomouci (pořadatel STM Olomouc)