Zpravodaj č. 18/2022

SOBOTA 7.5.2022

St.dorost: Házená Velká Bystřice – Sokol Ostrava                        46 : 32 (19 : 15)

Poslední zápas této sezóny se uskutečnil proti soupeři, se kterým jsme na podzim remizovali 30 : 30 po velmi tvrdém zápase. Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého a že soupeř umí hrát velmi tvrdě do těla. S tím, že se jednalo o poslední zápas, tak jsme do něj chtěli vložit maximum a zápas si užít. První půle zápasu byla vcelku vyrovnaná, kdy jsem si udržovali dvou až tříbrankový náskok. Větší náskok jsme bohužel neudělali, z důvodu horší obrany a opětovného neproměňování šancí. Oproti tomu vstup do druhého poločasu se nám velmi podařil. Zlepšila se obrana a výrazně zlepšil přechod do rychlého útoku a v 10-té minutě jsme vedli o 9 branek. Kluci dostali chuť na střelecké hody a počet vstřelených branek do soupeřovy brány se zvětšoval. S tím souvisela, ale i zhoršená obrana, jelikož si každý chtěl hlavně dát branku. Za tento zápas musíme opravdu pochválit za bojovný výkon a za celkový herní výkon, který potěšil nejen nás, ale i diváky. Klukům, kteří letos ukončili svou činnost v dorostenecké kategorii přejeme hodně štěstí a úspěchů v mužské kategorii. A všem klukům také poděkovat za tuhle sezónu.

11 SK PEMA Opava 20 4 0 16 519 : 754 8

Muži: Házená Velká Bystřice – HBC JVP Strakonice 1921             35 : 33 (18 : 17)

Poslední utkání letošní sezóny jsme odehráli na domácí půdě proti již jistému vítězi soutěže. Podzimní utkání na jihu Čech jsme hráli ve velmi oslabeném počtu, vinou opatření které jsme byli nuceni dodržovat. V sobotním utkání to už ale bylo jiné kafe a na lavičku usedlo hned 15 hráčů! Od začátku utkání jsme dokázali s jihočechy držet krok, ba dokonce i většinu poločasu vést. Druhou polovinu jsme ještě přidali dvě branky na stav 20:17. Strakonice pak během 10-ti minut dokázali skóre otočit na 20:22 a byli to právě oni, kdo tahal za delší konec provazu po celou druhou půli. Nechtěli jsme připustit v této sezóně již tolikráte opakovaný scénář, který nás připravil o všechny body, takže pokyny zněly jasně! Zabrat na obraně a trpělivě v útoku dávat gól za gólem… Šlo to pomalu, ale podařilo se, takže remízový stav se objevil cca 10 minut před koncem. Výborně nám tentokráte vycházely Bystřické devítky, které Petr Wolf dokázal proměnit, případně nás velice dobře podporovaly obě křídla (M+M) (Michálek-Možíš). Do střelecké listiny se tentokráte zapsal i gólman Michal „Buba“ Vydra, který vstřelil 2 branky gólem přes celé hřiště! Celkově zlepšeným výkonem ve druhé půli a fantastickou podporou publika, jsme si dokázali jako druhý tým vyšlápnout na favorizované Strakonice a body tentokráte „nedarovat soupeři“, ale nechat je ve Velké Bystřici.

Děkujeme všem našim fanouškům za podporu v uplynulé sezóně a těšíme se na vás na společném závěru sezóny, který se uskuteční v sobotu 25.6.2022 na Letné.

Rozhodčí: Kremláček - Procházka. Vyloučení: 4 – 5. Branky ze 7m hodů: 3 – 3.

Sestava a branky: Vydra M. 2, Schneider P. – Vodička A. 4, Wolf P. 6, Schaffner D., Švébiš O. 2, Michálek D. 6, Možíš B. 7/3, Buršík T., Ostrožovič S. 3, Menšík N. 1, Kubis J. 1, Šoustal J. 1, Skřídlo J. 2, Buček R.

12 Házená Hustopeče 22 3 1 18 558 : 704 7

Ml.žačky „A“: SK Žeravice/V. Bystřice - Litovel                            23 : 32 (11 : 16)

Ml.žačky „A“: SK Žeravice - SK Žeravice/V. Bystřice                   25 : 21 (12 : 12)

Hodnocení mladší žákyně A:

V sobotu 7.5. zavítaly mladší žačky SK Žeravice/Velká Bystřice „A“ k sobotnímu dvou utkání do naší haly v Žeravicích. Zde nás čekalo družstvo z Litovle a domácí SK Žeravice (kluci).

V prvním sobotním turnajovém zápase hráli proti sobě kluci z Litovle a SK Žeravic, kde jsme mohli podívat na obě družstva, jak hrají a připravit se podle toho na obě utkání. Litovel hrál velmi dobře osobní obranu a hru do útoku tvořili hlavně přes svého pivota.

SK Žeravice /Velká Bystřice „A“ – Litovel

V prvním našem utkání jsme nastoupili proti chlapcům z Litovle, kde nám vyšel úvod a rychle jsme vedli 2:0. Ve hře s osobní obranou se holkám dařil rychlý přechod do útoku. Ale do obrany to bylo z naší strany ospalé a holky se často nestíhaly vracet, čehož využívali kluci k rychlým brejkům a vstřelení branky .

První poločas skončil 15 : 10 pro Litovel.

Shot-outy skončily remízou .

Druhá půle za stavu 16:11 se pokračovalo ve stejném tempu, jako v prvním poločase. Kluci z Litovle tvořili hru jako v prvním utkání přes svého pivota, ale tam byla připravená a správně nabuzená Bára Trubačová, která ho prakticky ke střele nepustila. Bety se na spojce pěkně rozehrála a dostávala se často do zakončení. Rozhodlo až posledních sedm osm minut, kdy dostaneme 2x dvě trestné minuty. Kluci početní převahu velice rychle využívají a měli nakonec i více sil a utkání nakonec skončilo 32 : 23 .

Sestavy: Brázdová Nikola 1, Brázdová Natálie 4, Buriánková Valerie 3 , Karolína Zichová 1/1, Šindlerová Pavlína 1, Beinlová Nela, Zaoralova Viki 3, Fantová Anna 3, Natálie Ambrožová, Beata Hadačová 8 .

SK Žeravice – SK Žeravice /Velká Bystřice „A“

V druhém našem sobotním utkání proti domácím SK nám utekl začátek a rychle jsme prohrávali 8:3 . Dostávaly jsme se do zakončení, ale bohužel ne vždy úspěšně. 3x trefujeme tyč nebo jejich brankáře. Holky bojovaly a navzájem se podporovaly . V obraně přidáváme na důraze a daří se nám hru vyrovnat. První půle skončila remízou 11:11

Shot outy skončily remízou.

Druhá půle za stavu 12:12, zde domácí družstvo Žeravic opět ukazuje sílu v zakončení přes nezastavitelnou hrající levou spojku Honzu Horáka, která se opravdu hodně těžko bránila . Ale i nám se daří v útoku, hlavně Káji a Bety, které se opravdu v sobotní den hezky rozstřílely . Škoda i neproměněné sedmičky Aničky. Větší štěstí se nakonec přiklonilo na stranu domácích SK kluků.

Utkání skončilo výhrou domácích kluků 25 : 21

Sestavy: Brázdová Nikola 1 , Brázdová Natálie 4, Buriánková Valerie 2 , Karolína Zichová 5/2, Šindlerová Pavlína 1 , Beinlová Nela 1, Zaoralova Viki 2 , Fantová Anna 2 , Natálie Ambrožová , Beata Hadačová 7 .

Hodnotil Miroslav Brázda

Ml.žačky „B“: SK Žeravice/V. Bystřice – Zora Olomouc „A“                      11 : 20 (9 : 10)

Po pátečním zranění Barči Juráškové se ráno narychlo povolávala ze starších mini Lucka Rajnochová a řešilo se kdo si stoupne do brány. Nakonec po domluvě to padlo právě na Lucku a ta podala super výkon. V první půli jsme byly holkám z A týmu Zory vyrovnaným soupeřem. Oproti minulému utkání je to velké zlepšení. Poločasová remíza byla zasloužená. V shotoutech byl soupeř úspěšnější.

Druhá půle se zónovou obranou nám nevyšla. Doplácíme na časté ztráty míče, uspěchané útoky. Proti většinou urostlejším děvčatům máme problém se prosadit a kombinačně se nám nevedlo.

Hodnotil Cupal Ondřej

Ml.žačky „B“: SK Žeravice/V. Bystřice – Senice n. H.                       16 : 23 (12 : 16)

Proti týmu Senice na Hané nás posílila Anička Fantová, která se po odehrání dvou zápasů za A tým přesunula za námi. Bohužel nám utekly první minuty zápasu. Potom už se holky chytly a srovnaly hru. V osobní obraně máme dobré postavení k hráčům soupeře a díky tomu jsou holky schopné získávat míče a vyrážet do protiútoku. Poločasové shotouty vyzněly tentokráte pro náš tým a na přestávku se šlo se čtyřbrankovým mankem. Na tuto poločasovou mezihru již v bráně stála Anička Fantová.

Druhá půle byla rozhodně vydařenější než v utkání se Zorou. Holky hrály pestrou hru, dobrou přihrávkou si otevíraly obranu a dařilo se jim prosadit v osobních soubojích. Holky zlepšily rozehru a a herní přehled. Soupeř se snažil hodně vypichovat míče, toto již naše spojky umí rozpoznat a rozehrávku tomu uzpůsobit. Do několika brejků se Senice dostala i tady je vidět zlepšení, kdy tyto brejky eliminujeme rychlým návratem s útočníkem.

Celkově lze dvojzápas hodnotit pozitivně. U všech holek je viditelné zlepšení. Střelecky nás tentokráte táhla Domča Zavadilová, samozřejmě díky spolupráci s celým týmem. Dobře zapadly obě Lucky ze straších mini. Máme na čem stavět a víme kde se zlepšit.

NEDĚLE 8.5.2022

Ml.žáci: HBC Olomouc – Házená Velká Bystřice 17 : 28 (11 : 18)

Ml.žáci: Házená Velká Bystřice – Cement Hranice 27 : 11 (15 : 6)

Hodnocení nedělního kola.

Na Zoře jsme odehráli dvě utkání.

První zápas s HBC Olomouc, který skončil naším vítězstvím 28 : 17. V tomto zápase jsme rozdělili tým na dvě šestice a opět, jako v předešlém kole si všichni zahráli přesně půlku utkání. Apelovali jsme, aby nic nevypustili. Musíme konstatovat, oproti předešlému kolu hra při osobní obraně již byla daleko lepší. Nicméně ne pořád tak, jak chceme aby kluci hráli (týká se hlavně druhé šestice). Ve druhém poločase předvedená hra byla standartní a kluci si zahráli a zkoušely nacvičené signály.

Druhý zápas s Cementem Hranice 27:11. Zde jsme se rozhodli již prostřídavat a postupně střídat a tato varianta se zdá lepší. Předvedená hra v obou poločasech byla výborná. Jako střídající hráči si se zkušenějšími víc věřili. Přesto už musí pomalu přebírat otěže už nyní i mladší hráči. Pochvalu zaslouží oba gólmani Kryštof a Kuba, hráči Radim, Tomáš, Vojta, Alex, zlepšující se Kurta a z mladších jednoznačně Dominik, ale nechci nikoho vynechat, či přebytečně chválit. Je pořád na čem pracovat.