Zpravodaj č. 24/2008

V dalším kole zajížděla naše družstva ke svým soupeřům a dosáhla těchto výsledků. V sobotu mini-starší vyhráli turnaj v Senici na Hané, mladší žáci v Litovli porazili Šumperk a prohráli s Litovlí „B“ (obě tato družstva hrají mimo soutěž se staršími žáky) a mladší dorost přivezl body z Maloměřic.

V neděli starší dorost vyhrál v Hustopečích a muži po vyrovnaném průběhu utkání prohráli v Holešově.

SOBOTA 20.9.2008:

Mini starší: Turnaj v Senici na Hané

V sobotu 20.září 2008 sehrálo družstvo mini–starší další mistrovský turnaj v Senici na Hané. Z účasti na turnaji se opět omluvilo družstvo Zora Olomouc. Utkání se hrála za velmi chladného počasí na antukovém hřišti, což kladlo na všechny hráče zvýšené nároky.

Naši hráči dosáhli těchto výsledků:
 V. Bystřice – Město Libavá  16 : 5
 V. Bystřice – Kostelec n. H. 17 : 3
 V. Bystřice – Senice n. H.   24 : 5

Turnaje se zúčastnili všichni hráči družstva, kteří si rovněž zahráli ve všech zápasech. Za předvedený výkon jim patří poděkování.

Konečné pořadí turnaje:

1. Velká Bystřice
  2. Město Libavá
  3. Kostelec na Hané
  4. Senice na Hané

Ml.žáciŠumperk - SK FTP Velká Bystřice                              8 : 12 (4 : 9)

Utkání mimo soutěž. Na začátku prvního poločasu nám soupeř odskočil o tři branky. Potom jsme zlepšili hru a poločas přesvědčivě vyhráli. Ve druhém poločasu jsme trochu polevili, ale výkon stačil k udržení náskoku.

Branky: Surma M.(8),  Zemanová R.(3), Frýba D.(1)

Ml.žáciLitovel „B“ - SK FTP Velká Bystřice                         24 : 10 (17 : 5)

Další utkání mimo soutěž. Soupeř proti nám postavil hráče, kteří nás převyšovali až o 40 cm (možná i 50). V obraně jsme neměli prakticky žádnou šanci.

Branky: Surma M.(5), Slováček D.(2), Nábělek F.(1), Frýba D.(1), Svobodník J.(1)

Obě utkání se hrála na zničeném povrchu a ve velkém chladu a větru. Vzhledem k tomu, že to byly zápasy mimo soutěž, považuji to za hazard se zdravím hráčů.

Ml.dorost:  SHC Maloměřice - SK Velká Bystřice               28 : 31 (11 : 19)

Přestože předcházející zápasy obou soupeřů mohly vést k přesvědčení, že zápas bude jednoduchý a s výrazným vítězstvím hostí, zdaleka tomu tak nebylo. Po vcelku hezkém osmibrankovém vedení po prvním poločase jsme očekávali nárůst skóre v náš prospěch. Nakonec jsme byli rádi za tříbrankové vítězství. Pod výsledek utkání se podepsalo příliš mnoho chyb v obraně, neproměňování mnoha šancí a nedisciplinovanost. Rozhodli svým výkonem především Jan Ďurčík a Petr Wolf.

Branky: Ďurčík J.(10), Wolf P.(9), Zeman M.(2), Schweitzer M.(2), Baroš D.(2), Pupík T.(2), Loun J.(1), Spurný M.(1), Ochmann M.(1), Csöllei J.(1).

NEDĚLE 21.9.2008:

MužiHolešov - SK Velká Bystřice                             27 : 24 (14 : 14)

Po vyrovnané 1. poločase, šlo naše družstvo po zlepšené hře do vedení 18 : 21. Od tohoto stavu hrálo naše družstvo osm minut v oslabení, navíc po třetí dvojce dostal červeno Balon R.. Toho soupeř využil k otočení skóre ve svůj prospěch (24 : 22). Našemu družstvu se podařilo ještě jednou srovnat, ale v závěru se vlastními chybami připravilo o lepší výsledek.
Sestava: Vydra M., Smékal J., Steiger M.(6), Barvíř J.(2), Balon R.(4), Pataj J.(2), Klobouček O.(2), Pörsök P.(3), Bečica J., Dostál O.(5).

St.dorost: Hustopeče - SK Velká Bystřice                                         31 :  38

Po vyrovnaném 1.poločase  nasadilo naše družstvo osobku na nejlepšího střelce soupeře a získalo náskok, který si bezpečně udržovalo až do konce utkání. Celé družstvo musíme pochválit za bojovný výkon.
Sestava: Hliněný K., Rypar M., Csöllei J.(4), ), Ďurčíj J.(11), Nečesaný J.(3), Ochmann M.(2), Petr O., Schneider V.(7)., Wolf P.(3), Wolf M.(8),