Zpravodaj č. 25/2008

V posledním zářijovém víkendu se ve Velké Bystřici uskutečnil pouze turnaj mini-mladší, kde na prvních dvou místech skončila naše družstva. Ostatní družstva hrála venku. Mladší žáci v Litovli prohráli s Litovlí „A“ a porazili Uničiv „A“, starší žáci jednoznačně vyhráli v Droždíně, v Polance prohrál starší dorost i muži. Mladší dorost se zúčastnil turnaje v Polsku v Zawadzkiem, kde v konkurenci 12-ti družstev z Polska a Slovenska obsadil krásné 2. místo.

 

SOBOTA 27.9.2008:

 

Ml.žáciLitovel „A“ - SK FTP Velká Bystřice                  16 : 9 (8 : 4)  

Branky: Surma M.(3),  Zemanová R.(2), Slováček D.(2), Frýba D.(1), Svobodník J.(1).

 

Ml.žáciUničov „A“ - SK FTP Velká Bystřice                  5 : 15 (3 : 7)   

Branky: Nábělek F.(7), Surma M.(2), Majer V.(2), Zemanová R.(2), Klobouček M.(1), Svobodník J.(1)

 

St.žáci: Droždín - SK Velká Bystřice                              19 : 34 (10 : 18)  

Branky: Dunaj Š.(13), Švébiš O.(10), Stopka J.(5), Vodička Š.(2), Klobouček M.(1), Ochmann P.(1), Nábělek F.(1), Atayafi E.(1).

 

St.dorost:  Polanka - SK Velká Bystřice                        27 :  26 (15 : 19)

V nekompletní sestavě pouze se dvěmi spojkami odehrálo naše družstvo vyrovnané utkání. O konečném výsledku rozhodlo neproměňování šancí našeho družstva.

Sestava: Hliněný K., Csöllei J.(1), Nečesaný J.(1), Ochmann M., Petr O.(2), Schneider V.(8)., Wolf M.(4), Kuco D.(9), Serbus L.(1), Machynek M.

     

Muži:  Polanka - SK Velká Bystřice                              31 : 24 (17 : 11)

Po vyrovnané první desetiminutovce (7 : 7), nadalo naše družstvo během dalších deseti minut branku a soupeř získal 6-ti brankové vedení (13 : 7), které bylo i na konci 1.poločasu. Ve druhém poločase i přes velkou snahu se našemu družstvu nepodařilo výsledek zkorigovat.

Sestava: Vydra M., Hliněný K., Steiger M.(6), Balon R.(4), Pataj J.(1), Klobouček O.(2), Pörsök P., Bečica J., Dostál O.(1), Zelinka A.(2), Wolf M.(4), Samiec J.(2), Ruber T., Strádal J.(2).                       

 

 

NEDĚLE 28.9.2008:

 

Mini-mladší: Mistrovský turnaj ve Velké Bystřici

Další mistrovský turnaj odehrála naše družstva doma ve Velké Bystřici ve Školní hale. Naše družstva prošla turnajem opět bez zaváhání a ve vzájemném zápase se utkala o 1. místo. Vyhrálo opět  družstvo „A“, který vyhrálo 14 : 8.

 

 Výsledky:
 V. Bystřice „A“ – Zora Olomouc 15 : 8
 V. Bystřice „A“ – Litovel    15 : 4
 V. Bystřice „A“ – Kostelec 16 : 6
 V. Bystřice „A“ – V. Bystřice „B“ 14 : 8
 V. Bystřice „B“ – Zora Olomouc  12 : 8
 V. Bystřice „B“ – Litovel    10 : 1
 V. Bystřice „B“ – Kostelec      18 : 1

 

Konečné pořadí:

  1. Velká Bystřice „A“
  2. Velká Bystřice „B“
  3. Zora Olomouc
  4. Kostelec na Hané
  5. Litovel

 

 Turnaj Polsko – Zawadzkie  27-28.9.2008 /mladší dorost/

Na silně obsazeném turnaji (pořadatelé nám zdělili, že mezi účastníky je 6 nejlepších družstev z Polska!) v polském městě Zawadzkie skončili naši kluci na nádherném druhém místě!! Jan Ďurčík byl navíc vyhlášen nejlepším střelcem celého turnaje!!!

Dvanáct účastníků bylo rozděleno do tří skupin po čtyřech družstvech. Ti, kteří se umístili na prvním místě ve skupině byli zařazeni do skupiny o 1.-3. místo a malým miniturnajem hráli o celkové prvenství.

Při zápasech základní skupiny s družstvem z Varšavy a ze Zawiercie poznali naši hráči, že házená v Polsku je opravdu na skvělé úrovni. Tahouny našeho družstva, byli podle očekávání P. Wolf s J. Ďurčíkem, kteří svým výkonem postupně strhli i ostatní hráče a dovedli naše družstvo ke dvěma  vítězstvím. V rozhodujícím zápase o první místo ve skupině se strhla opravdová bitva proti domácímu celku. Kluci příkladně bojovali. Škoda jen některých chyb, které domácí dokázali potrestat, a protože jim k postupu stačila i remíza, muselo celé družstvo ocenit  výkon a poděkovat brankáři J. Juráňovi, který svými fantastickými zákroky přiváděl domácí borce k zoufalství. Svým zákrokem asi 5 vteřin před koncem zmařil trhák soupeře a zajistil jednobrankové vítězství a postup mezi tři nejlepší družstva.

 

 Výsledky základní skupiny:
 SK Velká Bystřice - Agrykola Warszawa  17 : 14
 SK Velká Bystřice - Viret Zawiercie 18 : 15
 SK Velká Bystřice - ASPR Zawadzkie 19 : 18

 

Ve finále se kluci utkali s týmem Spartakus Zeliona Góra, a jak měl soupeř  v názvu, tak se proti nim postavil asi stokilový pivot a soupeř jej dokázal hodně využívat. A kluci dotahovali místy až třígólové vedení soupeře. Opět ale prokázali, že když se jim chce, dokáží zabojovat a  za podpory domácích bubeníků, které se jim podařilo získat na naši stranu a k údivu všech přítomných dokázali soupeře po vynikajícím výkonu celého kolektivu porazit. V rozhodujícím zápase o prvenství se kluci utkali s asi s nejlepším polským mužstvem na turnaji KSSPR Koňskie. Bohužel, klukům už trošku docházely síly, a to co nás provázelo celým turnajem (proměňování šancí a spolehlivý výkon brankáře spolu s dobrou obranou) se vytratilo. Když k tomu připočteme i zvláštní způsob rozhodování ze strany polských rozhodčích bylo, přes veškerou snahu  našich kluků, o výsledku  zápasu  rozhodnuto.

 

Výsledky finálové skupiny :
 SK Velká Bystřice - Spartakus Zelina Gora 21 : 18
 KSSPR Koňskie - Spartakus Zelina Gora 19 : 13 
 SK Velká Bystřice - KSSPR Koňskie 22 : 17


Jen na závěr, velký údiv nám přivodil početný houf fanynek, které  se po každém zápase dobývaly do šatny našich kluků.

Ale největší zážitkem bylo to, že v sobotu večer v místním hostinci přistoupil k našemu stolu místní občan a omluvil se nám  jménem svým a celého Polska za invazi polských vojsk do Československa v roce 1968. 

Doufáme jen, že kluci po tomto úspěchu budou dále předvádět podobné výkony.

 

 

 

 

O nás

Házená Velká Bystřice je sportovní klub s dlouhou tradicí. Jako jeden z mála oddílů v regionu pokrýváme všechny mužské kategorie.

Facebook