Zpravodaj č. 27/2008

Na rozdíl od minulého kola, kdy vyhrála pouze žákovská družstva se situace v tomto kole otočila. Mladší žáci prohráli v Uničově s domácím družstvem a Libavou a starší žáci prohráli v Prostějově. Ostatní naše družstva (muži, st. dorost a ml. dorost) přivezla z Prostějova po dvou bodech. V neděli naše družstva mini-mladší obsadila první dvě místa na turnaji pořádaném u nás ve Velké Bystřici.

SOBOTA 11.10.2008:

Ml.žáciUničiv „B“ - SK FTP V.  Bystřice                             10 : 8

Branky: Surma M.(4), Zemanová R.(3), Mádr R.(1).

Ml.žáciMěsto Libavá - SK FTP V.  Bystřice                        9 : 8

Branky: Zemanová R.(4), Surma M.(3), Mádr R.(1).

Kluzký povrch i míč, padající mlha, chladno. V obou případech vyhrálo družstvo, které udělalo méně technických chyb, které z velké části pramenily z kvality míče a povrchu hrací plochy. Naše družstvo mělo navíc nedisciplinovanou obranu. Hráči si nepomáhali, nezdvojovali se a to + technické chyby rozhodlo oba zápasy.

St.žáciProstějov - SK V. Bystřice                                        29 : 23 (12 : 13)

Až na vypuštěný konec zápasu jsme předváděli dobrý výkon. Průběžně jsme vedli o 2 až 4 branky. Poprvé jsme vypustili poslední minutu 1. poločasu a inkasovali dvě branky. Na začátku 2. poločasu jsme soupeři odskočili, ale v polovině poločasu jsme vedli naposled. Soupeř chtěl mnohem více vyhrát než některé naše „opory“ a závěr utkání jsme prohráli 10 : 2.

Branky: Dunaj Š.(10), Švébiš O.(7), Stopka J.(4), Boyko R.(2)

St.dorost: Prostějov - SK V. Bystřice                                    18 :  28 (6 : 17

Průměrný výkon proti poslednímu týmu soutěže stačil k vítězství. V první poločase kluci bojovali, ve druhém udělali hodně technických chyb. Přesto vyhráli o 10 branek.

Branky: Ďurčík J.(9), Machynek M.(5), Wolf P.(4), Csöllei J.(2), Schweitzer M.(2), Wolf M.(2), Ochmann M.(2), Petr O.(1), Serbus L.(1).

0

Muži: Prostějov „B“ - SK V. Bystřice                 27 :  28 (12 : 14)

V neúplné sestavě podalo naše družstvo bojovný výkon a získalo body. Po vyhraném prvním poločase se naše družstvo v úvodu druhého poločasu dopustilo několika chyb, které domácí využili k otočení stavu na 22 : 18 v 15-té minutě druhého poločasu. Po oddechovém čase zlepšilo naše družstvo již do té doby velmi dobrou obranu a poslední úsek utkání vyhrálo 10:5 a v poslední minutě otočilo stav utkání ve svůj prospěch.

Sestava: Hliněný K., Vydra M., Barvíř J.(2), Dostál O.(5), Klobouček O., Steiger M.(2), Pörsök P.(2), Strádal J.(4), Bečica J.(1), Pataj J.(10), Souček P.(2).