Zpravodaj č. 6/2009

V dalším kole se představila naše družstva na domácí půdě. Starší dorost porazil jednoznačně soupeře z konce tabulky  Hustopeče. V neděli mladší dorost získal dva body zásluhou Juráně J., který v závěru utkání chytil sedmičku. Ve druhém nedělním utkání muži prohráli s Holešovem.

SOBOTA 7.3.2009:

St.dorost:     SK V. Bystřice - Hustopeče 32 :  17 (17 : 11)

Se soupeřem ze spodních míst tabulky jsme se v první poločas neskutečně trápili. Chyby v obraně a neproměněné šance. V 17-té minutě byl stav 8:8. Postupem času jsme, ale zvyšovali náskok až na konečný rozdíl 15-ti branek. Zahráli si všichni a konečný výsledek odpovídá celkové hře a umístění v tabulce. Přesto umíme zahrát lépe, než jsme předvedli

Sestava a branky : Rýpar M., Juráň J., Ďurčík J.(7), Polách P.(1), Spurný M., Ochmann M., Wolf P.(4), Nečesaný J.(7), Petr O.(1), Serbus L., Machynek M., Csölei J.(1), Schneider V.(4), Špaček J.

NEDĚLE 8.3.2009:

Ml.dorost:    SK V. Bystřice – Maloměřice      31 : 30 (16 : 14)

Utkání za soupeřem s dolní části tabulky mělo zcela opačný průběh než se očekávalo. Naši hráči si zřejmě mysleli, že se soupeř porazí sám a podle toho vypadala hra našeho družstva. Spousta chyb v obraně, obrovské množství neproměněných šancí a nedisciplinovanost, mělo za výsledek to, že jsme se strachovali o vítězství až do posledních vteřin. Půl minuty před koncem jsme vedli o branku a po nedodržení taktických pokynů jsme poskytli soupeři míč a po jeho protiútoku byl nařízen zcela oprávněně sedmimetrový hod. Ten však naštěstí soupeř neproměnil a tak body zůstali doma. Je však nutné uznat že si soupeř prohrát opravdu nezasloužil. Bezprostředně po zápase následovala v naší kabině bouře, která snad už některé naše hráče vrátí zpět na zem a konečně si snad uvědomí, že bez patřičného tréninkového nasazení to takhle dál nepůjde. Tentokrát si pochvalu zaslouží snad jen Petr Wolf a Jeroným Jurák za chycenou sedmičku v posledních vteřinách. Vcelku v dobrém světle se chvílemi ukazoval Ondra Švébiš, který coby starší žák nechal za sebou jiné mladší dorostence.

Sestava: Rýpar M., Juráň J., Wolf P.(8), Ďurčík J.(9), Spurný M.(2), Polách P.(2), Pupik T.(3), Loun J., Zeman M.(3), Schweitzer M.(2), Hliněný J., Švébiš O.(2).