Zpravodaj č. 12/2009

Víkendový program Na Letné zahájil v sobotu turnaj kategorie mini-2000. Vítězi základních skupin se stala naše družstva chlapců a děvčat.  Ve finále byli šťastnější chlapci, kteří zvítězili 12 : 11. V následném zápase mladší žáci „A“ porazili STM Olomouc a mladší dorost nestačil na Královo Pole. Venku hráli starší žáci a přivezli body ze Žeravic.

V neděli mladší žáci „B“ na antuce v Senici prohráli s domácí Senicí a porazili Uničiv. Doma pak starší dorost a muži hostili družstva ze Vsetína a obě naše družstva prohrála.

SOBOTA 25.4.2009:

Mini-2000: Turnaj ve Velké Bystřici

Náš první letošní turnaj na hřišti Na Letné se nám vydařil Chlapci vyhráli skupinu A, kde dosáhli těchto výsledků

• V. Bystřice – Senice  17 : 3

Tento zápas byl pro nás jasnou záležitostí, když většinu zápasu odehráli naši prvňáci.

• V. Bystřice – Žeravice 10 : 10

Tento zápas chlapci trošku podcenili a díky velmi špatné obraně a nekolektivní hře nás soupeř v závěru dotáhl na remízu.

• V. Bystřice – Kostelec 21 : 7

Hráči si vzali ponaučení z minulého zápasu a po pěkné, výkonu zaslouženě zvítězili. Výborně zahrál T. Maceášik.

Skupinu B vyhrála děvčata a dosáhla těchto výsledků.

• V. Bystřice – STM Olomouc 17 : 13

První zápas vzala děvčata zodpovědně a zvítězila.

• V. Bystřice – Litovel  14 : 5

Pěkný zápas, který vyšel zejména hráčkám E. Vykoukalové a M. Vachutkové, které předvedly, že branky rozhodně střílet umějí.

• V. Bystřice – Zora Olomouc 17 : 9

V tomto zápase naše holky předvedly, jak má vypadat zónová i osobní obrana. Soupeřkám nedaly v podstatě žádný prostor ke hře.

Finále:  V. Bystřice-chlapci  – V. Bystřice-děvčata   12 : 11

Chlapci a dívky se díky tomu, že vyhráli své skupiny opět utkali ve finále. V dramatickém zápase, kdy se ve vedení střídala obě družstva, měli v závěru více štěstí chlapci, které podržel v brance J.Routner a střelecky se dařilo F. Buršíkovi. Na straně dívek byl jako vždy mimořádný výkon V. Mikuláškové.

Sestavy:
Chlapci: Buršík F.(11), Vysloužil J.., Maceášik T.(13), Vodička A., Routner J.(br.), Šudřich J.(br.), SoučekˇŠ.(17), Jedenástik J.(19).

Děvčata: Mikulášková L.(7), Mikukášková V.(37), Vachutková M.(11), Palacková K.(1), Spurná K., Vykoukalová E.(3), Krátká M., Konečná S.(br.)

Ml.žáci:  SK Velká Bystřice „A“ – STM Olomouc                  11 :  8 (6 : 5)

Družstvo našich mladších žáků podalo vyrovnaný výkon po celý zápas a kontrolovali si vedení. Na celém výsledku měl největší zásluhu brankář Michal Květ a následně i střídající brankář Max Vykoukal. Za vše mluví 7 neproměněných 7m hodů soupeřem z devíti nařízených proti našemu družstvuBranky: Surma 8, Svobodník 2, Majer 1

Ml.dorost:  SK Velká Bystřice  – Královo Pole                      28 :  34 (12 : 16)

Díky katastrofálnímu bránění se  místo vítězství zrodila  ostudná porážka. Pochvalu za snahu zaslouží snad jen Petr Polách, Petr Wolf a Jan Ďurčík.

Sestava a branky : Pupík, Loun(1), Ochmann, Zeman (2), Machýnek(2), Hliněný(4), Rýpar, Polách (4), Elsner, Schweitzer(3), Ďurčík(7), Spurný(2), Wolf(3).  Za pozdní příchod nehrál Jeroným Juráň.

4

St.žáci:  Žeravice - SK Velká Bystřice                               21 : 24 (9 : 11)

Do 6. minuty prvního poločasu držel s našimi staršími žáky soupeř krok, následně se naše družstvo dostalo do tempa a celý zápas si kontrolovalo vedení, i když výkon hráčů byl velmi nevyrovnaný. Branky: Švébiš 11, Dunaj 8, Ochmann 3, Surma 2

NEDĚLE 26.4.2009:

Ml.žáci:  Senice na Hané - SK Velká Bystřice „B“          12 :  9 (5 : 3)

Vyrovnaný zápas se starším soupeřem. Oslabené družstvo o dva hráče základní  sestavy podalo bojovný výkon.

Sestava a branky : brankář Tesařík M., Menšík N.(2), Šiška D.(3), Keňa M.(2), Majer O.(1), Pazdera A., Šípek K., Loubal J.(1), Sečka J., Michálek L.

Ml.žáci: Uničov - SK Velká Bystřice „B“                        7 :  8 (4 : 5)

I tento zápas byl vyrovnaný, po prohraném poločase naši hráči bojovali až do konce a zaslouženě vyhráli.

Sestava a branky : Tesařík M., Menšík N. (5), Šiška D. (3), Keňa M., Majer O., Pazdera A., Šípek K., Loubal J., Sečka J., Michálek L.

St.dorost:     SK Velká Bystřice - Vsetín                                33 :  36

Zápas s prvním družstvem v soutěži, které přijelo v kompletní sestavě. U našeho družstva se někteří hráči na poslední chvíli omluvili (někteří to pouze vzkázali prostřednictvím dalšího hráče), takže jsme měli jediného na střídání. Přesto se kluci nepoložili a bojovali celý zápas,i když jim ke konci docházeli síly. Asi v polovině druhého poločasu srovnali skóre, ale víc už to nešlo. Přes prohru zaslouží pochvalu za bojovný výkon. Myslím, že i divákům se zápas líbil. Sestava: Jurák J., Rýpar M., Csöllei J.(5), Ďurčík J.(9), Schneider V.(6), Schweitzer M., Spurný M.(2), Wolf P.(4), Zeman M.(7)