Zpravodaj č. 19/2009

Minulý týden hrála pouze naše družstva miniků. Ve čtvrtek a pátek proběhl v Olomouci další ročník mezinárodního turnaje MEGA SAM Cup 2009, kde jsme obsadili všegni kategorie. Naše družstva ve všech kategoriích skončila na stupních vítězů. Nejmladší ročník 2001–2002 skončili na 2. místě, v  kategorie 1999-2000 skončilo naše družstvo na 3. místě a v nejstarší kategorie 1998 skončilo naše družstvo na 1. místě.

V sobotu se pak uskutečnil Na Letné poslední mistrovský turnaj kategorie mini-starší, kde naše družstva obsadila 2. a 4. místo.

MEGA SAM Cup 2009

Ve dnech 10. – 11.6.20009 se zúčastnila tři naše družstva mezinárodního turnaje v Olomouci.

10. Heyrovského A

Družstvo nejmenších za celé dva dny jen jednou prohrálo v samém závěru s vítěznou Telnicí a získalo pohár za 2. místo. Naše družstvo předvádělo pěknou organizovanou hru v obraně i útoku. Ve středu hráli už zkušení Š. Souček a F. Buršík, na křídle exeloval rychlými úniky A. Vodička. V brance družstvo podrželi oba brankaři – J. Šudřich a E. Vykoukalová a zápas od zápasu se zlepšovali i J. Vysloužil, K. Spurná a I. Michálková.

Hráči: E. Vykoukalová(Br. + 9), J. Šudřich(Br. + 6), Š. Souček(38), F. Buršík(16), A. Vodička(17), J. Vysloužil(3), K. Spurná, I. Michálková.

17. Heyrovského ZŠ

Družstvo složené převážně ze třeťáků to mělo v konkurenci 17-ti týmů hodně těžké. Ve druhém zápase podlehli pozdějšímu vítězi Juliánovu, a pokud pomýšleli na medailové umístění, nesměli už v soutěži prohrát. Poradili si i s osobní obranou obou družstev Chorvatů a v boji o 3. místo je čekala Plzeň, které i přes její výškovou převahu nedali šanci a získali tak pohár za krásné 3. místo.

Základem úspěchu byla velmi disciplinovaná a obětsvá hra v obraně, kdy si hráči navzájem pomáhali. V brance opět kraloval J. Routner, na spojkách se střídali střelec posledních turnajů T. Buršík, srdcař T. Spurný a tvůrce hry V. Mikulášková. Po křídle unikal soupeřům J. Jedenástík, otočkami udivoval T. Maceášik a střelecky i obranou je doplňovaly L. Mikulášková a K. Palacková.

Hráči: J. Routner(Br.), T. Buršík(19), T. Spurný(14), J. Jedenástík(6), V. Mikulášková(18), L. Mikulášková(5), T. Maceášik(6), K. Palacková(2)

Kategorie C  1998:

Družstvo mladších žáků  „ B“ házená SK Velká Bystřice se zúčastnilo mezinárodního školního turnaje miniházená 4+1 v Olomouci. Naše družstvo, složené z hráčů ročník 98 a 99, hrálo v kategorii C - ročník 98. V této kategorii bylo přihlášeno celkem 10 družstev z ČR, přičemž jsme se utkali se všemi družstvy.

Velká Bystřice – Holečkova 8 : 4

Naše družstvo se stalo  celkovým vítězem kategorie „ C „, když všechny své zápasy vyhrálo.

Sestava : M. Tesařík, M. Vykoukal, M. Červinka, D. Šiška, O. Majer, A. Pazdera, M. Nový, J. Loubal, M. Tříska, J. Sečka a N. Menšík.

Družstvo podalo po dobu turnaje kolektivní, vyrovnaný výkon, za předvedenou hru si po zásluze odvezlo pohár pro vítěze. Všem hráčům patří za předvedenou hru a vzorné vystupování poděkování.

Mini-starší:  Turnaj ve Veljké Bystřici

V sobotu 13.6. se odehrál poslední turnaj mini starší. Protože nepřijela dvě družstva Litovle postavili jsme my a STM Olomouc po dvou družstvech.

5. Kostelec na Hané

Přestože jsme měli za sebou dvoudenní turnaj MEGA SAM Cup v Olomouci, a navíc obě naše družstva hrála bez střídání, dosáhli jsme pěkných výsledků.

V družstvu „A“ opět výborně zahrál T. Buršík a byl oceněn, jako nejlepší hráč družstva. V družstvu „B“ to byla M. Vachutková. Speciální cenu obdrželo družstvo „B“, z větší části složené z prváků a doplněno dvěma děvčaty, které překvapilo i družstvo „A“ když s ním dokázalo remízovat a dokonce porazilo družstvo Kostelce. (Mezi našimi prváky a některými ostatními hráči byl rozdíl 4. roky !)

Družstvo A: J. Routner(Br.+1), V. Mikulášková(7), J. Jedenástík(15), T. Spurný(9), T. Buršík(20)

Družstvo B: L. Mikulášková(Br.), M. Vachutková(21), Š. Souček(13), F.Buršík(10), A.Vodička(11).