Zpravodaj č. 6/2010

V dalším kole se představila naše družstva na domácí půdě. Mladší dorost pokračoval v nevýrazných výkonech a prohrál se Zlínem. Starší dorost nad stejných soupeřem vyhrál a dva body vybojovali i muži, kteří porazili Paskov.

NEDĚLE 7.3.2010:

Ml.dorost:  SK V. Bystřice - Zlín                          31 : 34 (14 : 16)

Obrovské zklamání, jak z výsledku tak i z předvedené hry. Většina kluků zahrála pod své možnosti a ti co se snažili s výsledkem něco udělat, tak stejně jako v Ostravě na to sami nestačili.

Sestava: Ochmann M.(1), Rýpar M.(1), Švébiš O.(5), Polách P.(6), Loun J.(7), Dunaj Š.(1), Spurný P., Bílek M., Pupík T.(3), Schweitzer M.(2), Zeman M.(5)

0

St.dorost:  SK V. Bystřice - Zlín                          30 : 26 (11 : 10)

Utkání čtvrtého s pátým v tabulce. Byl to vyrovnaný zápas od začátku do konce. Naše družstvo po většinu zápasu mírně vedlo. Oproti minulým zápasům naši kluci zahráli disciplinovaně a bojovně. Jen škoda některých chyb v obraně. Mohli zvětšit náskok a zápas odehrát v poklidu. Rovněž v útoku bylo několik nepřesností a neproměněných šancí. Celkový dojem ze zápasu je ale slušný.

Sestava: Cenkl J., Juráň J., Spurný M.(1), Elsner R., Schneider V.(7), Wolf P.(8), Hliněný J.(1), Bulant P.(6), Švébiš O.(3), Polách P.(6), Rýpar M.(1).

0

Muži:  SK V. Bystřice – Paskov                                    28 : 26 (16 : 12)

V úvodu utkání mělo naše družstvo problémy v obraně a soupeř do 20-té minuty vedle. Závěrečných deset minut poločasu jsme zlepšili obranu, zrychlili hru a otočili výsledek na poločasový stav 16 : 12. Do druhého poločasu vstoupili opět lépe hosté a snížili na 16 : 15,  následnou část utkání, ale zvládlo lépe naše družstvo a v 18-té minutě byl stav 25 : 18 a zdálo se, že je rozhodnuto. Za tohoto stavu naše družstvo po prostřídání začalo kupit chyby, které soupeř využíval a ve 25-té minutě byl stav nerozhodný 26 : 26. Závěr utkání, ale zvládlo lépe naše družstvo a získalo důležité body.

Sestava: Vydra M., Hliněný K., Vaverka M.(2), Dostál O.(1), Kufrik R., Skřídlo J.(4), Strádal J.(1), Jakl L.(3), Wolf M.(1), Balon R.(4), Drabík T.(4), Matějek M.(1), Zbořil L.(2), Krahulec D.(5).

Mini:   PŘÍPRAVNÝ TURNAJ v Olomouci na ZOŘE

V neděli 7. 3. jsme se zúčastnili tréninkového turnaje na Zoře.  Na tomto přípravném turnaji se sešla 4 družstva (Litovel, Zora, STM a Velká Bystřice ). Hrálo se 2 x 15 minut, systémem každý s každým. Přestože se hrála velká (šestková ) házená, kterou jako minici ještě speciálně netrénujeme a byli jsme na turnaji nejmladším mužstvem (ostatní už hrají převážně za mladší žáky), odehráli jsme výborné zápasy a skončili na 2. místě.  Porazili jsme mladší žačky Litovle 9:4, mladší žačky Zory 7:6 a prohráli s žáky  STM 7:10. I když bylo vidět, že větší a těžší balón nám dělá problémy, předváděli jsme solidní hru postavenou na výborném brankaři a obraně. Všichni naši hráči zaslouží pochvalu. Nejlepším hráčem byl J. Jedenástík, který výborně bránil i útočil, T. Spurný nastřílel nejvíce branek a M. Vičarová opět předvedla velké zlepšení.  Velkou odvahu prokázali naši benjamínci – J. Vodička, F. Buršík a Š. Souček, kteří  ačkoliv hráli se staršími soupeři ( až 5 let rozdíl ), vůbec se neztratili.

Hráči ( branky ): J. Routner (br), T. Buršík(3), T. Spurný(7), K. Šípek(1), Š. Souček(1), M. Vachutková, F. Buršík(1), J. Vodička(2), M. Vičarová(2), J. Jedenástík(6),  K. Palacková, T. Maceášik.