Zpravodaj č. 12/2010

Minulý víkend zasáhla do mistrovských soutěží všechna naše družstva. V sobotu mini 2001 na turnaji v Olomouci obsadili 3. a 6. místo. Doma mladší žáci porazili Napajedla a dorostenci z Maloměřic přivezli 2 body, když mladší dorost zvítězil a starší dorost prohrál. Muži v Kopřivnici prohráli s Trnávkou a v neděli prohráli starší žáci v Napajedlech.

Zbytek našich miniků se zúčastnil jsme se zúčastnili třídenního mezinárodního turnaje v miniházené ve Stupavě (Slovensko), kde v mladší kategorii obsadilo naše družstvo 3. místo v konkurenci 18-ti družstev. V kategorii starší, kterou hrálo 23 družstev obsadili chlapci 5. míst a děvčata skončila na 7.místě.

SOBOTA 24.4.2010:

Ml.žáci: SK V. Bystřice – Napajedla        21 : 16 (10 : 6)

Další mistrovské utkání sehrálo naše družstvo v domácím prostředí s družstvem FS Napajdla, se kterým v podzimní části prohrálo 9 : 12. V průběhu vyrovnaného zápasu jsme od počátku vedli rozdílem 2-3 branek. Naši hráči odvedli poctivý a pěkný výkon, založený na výborné hře hráčů – opor družstva, ke kterým se přidali i ostatní hráči. Po zásluze jsme vyhráli 21 : 16, poločas 10 : 6.

Sestava: Tesařík, Vykoukal, Šiška(2),  Jurečka, Svobodník, Nový(1), Sečka, Pazdera, Červinka(4), Vašek(2), Majer, Tkadleček(3), Menšík(9).

Mini 2001: Turnaj v Olomouci

Zúčastnilo se šest družstev. Hrálo se dvakrát dvacet minut. Turnaje se zúčastnila dvě naše družstva A a B.

6. Velká Bystřice B

Nakonec po dramatickém rozuzlení turnaje skončilo naše béčko na poslednímmístě. Naše áčko skončilo na třetím místě jen proto, že mělo horší skóre jako první dvě mužstva.

Nejlepší hráč áčka PREČ KUBA.
Nejlepší hráč béčka GROM ROBIN

Turnaje se zúčastnili: Zedník, Možíš, Preč, Dvořák, Jagelka, Grom, Buršíková, Kostiček.

Ml.dorost:  Maloměřice - SK V. Bystřice                                         19 : 29 (9 : 12)

Pro povinné dva body jsme jeli jen s osmi kluky a to ještě některé sužovaly zdravotní problémy. Navíc se hrálo v nafukovací hale a díky teplému počasí bylo v hale v průběhu zápasu neuvěřitelných 36 st.C. Výborný zápas sehrál O. Švébiš a ostatní  se rovněž oproti minulým zápasům zlepšili a tak hlavně v druhém poločase jsme sehráli slušný zápas.

P. Poláchovi a M. Zemanovi se podařilo překonat hranici 100 nastřílených branek v soutěži.

O. Švébišovi k překonání této hranice chybí jeden gól.

Sestava a střelci : O. Švébiš(10), M. Rýpar, P. Polách(6), J. Loun.(3), P. Spurný(2), T. Pupík, M. Schweitzer(1), M. Zeman (7)

0

St.dorost: Maloměřice  - SK V. Bystřice                               34 : 30 (15 : 15)

Hráči nastoupili k utkání zodpovědně a prvních 15 minut hráli rychlou a agresivní házenou. Dostali se do vedení 5 : 10. Potom, ale přestali hrát to, co měli. Zhoršila se obrana a v útoku to skřípalo. Poločas skončil remízou. Ve druhém poločase pokračovali hráči v matných výkonech a dovolili soupeři, aby si udržoval mírný náskok, který dotáhl až do konce. Bohužel naši hráči opět nedodržovali pokyny z lavičky a hlavně nehráli kolektivně. Bohužel brankaři si vybrali svůj slabší den.

Sestava: Cenkl J., Bulant P.(1), Elsner R.(1), Hliněný J.(2), Polách P., Pupík T., Rýpar M., Schneider V.(14), Schweitzer M., Spurný P., Spurný M.(3), Švébiš O.(5), Wolf P.(4), Zeman M.

0

Muži:  Trnávka - SK V. Bystřice                                        33 : 26 (14 : 13)

Po slabším začátku, kdy naše družstvo v 10-té minutě prohrávalo 9 : 3, zlepšilo obranu a do konce poločasu srovnalo skóre. Vyrovnaný průběh druhého poločasu, rozhodly naše neproměněné sedmičky a výkon domácího brankaře. Během zápasu naše družstvo neproměnilo pět sedmiček.

Sestava: Hliněný K., Zedník P., Balon R.(3), Dostál O.(1), Skřídlo J.(9), Strádal J., Wolf M.(1),  Drabík T.(3), Matějek M.(5), Klobouček O., Zbořil V.(3), Jakl L.(1)

NEDĚLE 25.4.2010:

St.žáci:  Napajedla - SK V. Bystřice                                      30 : 19 (16 : 9)

Naše družstvo dokázalo držet se soupeřem krok do 20. minuty 1. poločasu, po té již naši kluci nedokázali ubránit fyzicky vyspělejší hráče soupeře. Od horšího výsledku nás zachránil brankář.

Branky: Stopka(4), Atyafi(4), Majer(3), Gardian(3), Ochmann P.(2), Slováček(1), Nábělek(1), Surma(1)

Mini:  PLAYMINIHANDBALL   STUPAVA   2010

Ve dnech 23. - 25.4. jsme se zúčastnili třídenního mezinárodního turnaje v miniházené ve Stupavě (SK). Turnaje se zúčastnilo 41 družstev z Česka, Slovenska a Maďarska, rozdělených do dvou kategorií ( 2001/2002 - 18 družstev, 1999/2000 - 23 družstev ). Obě kategorie byly rozděleny do dvou skupin.

V mladší kategorii jsme měli jedno družstvo, které po velmi bojovných výkonech dokázalo obsadit ve skupině 2. místo, když prohrálo pouze s prvoligovým H. Brodem ( o 2 branky).  V semifinále jsme narazili na velmi pohyblivé družstvo z Maďarska. Celý zápas jsme museli čelit velmi tvrdě hrané osobní obraně. Ačkoli jsme tento zápas prohráli, byli jsme spokojení s bojovností a obětavostí našich hráčů, kteří zápas dohrávali jen silou vůle. Ve hře o třetí místo nás čekalo Nové Veselí, které praktikuje podobnou obranu. Zásluhou velmi disciplinované hry, kdy jsme dokázali soupeře přečíslit zapojením brankaře do kombinace, se nám podařilo urvat vítězství a radovat se tak ze 3. místa.

Velká Bystřice – Nové Veselí  16 :  7

Hráči: F. Buršík(br+8), Š. Souček(66), A. Vodička(34), E. Vykoukalová(26), J. Vysloužil(4),  K. Spurná(3)

Celé družstvo předvádělo hezkou kolektivní hru a zaslouží pochvalu za dodržování taktických pokynů. Celý turnaj výborně odchytal Filip Buršík ( právem se dostal do All Stars turnaje), střelecky a hlavně fyzicky udivovali Štěpán Souček ( rovněž ve výběru All Stars ) a Tonda Vodička. Obranu i útok výborně doplňovali Ema Vykoukalová, Jan Vysloužil a Kateřina Spurná. Štěpán Souček byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

10. Ledeč nad Sázavou

Ve starší kategorii jsme měli ještě složitější situaci. Dívky hráli v jedenáctičlenné skupině, kluci dokonce ve dvanáctičlenné. Pouze dva týmy postupovali do semifinále, což chlapcům bohužel uteklo díky laxnímu přístupu k prvním dvěma zápasům, když vždy prohospodařili slibný náskok. Od třetího zápasu už předváděli velmi hezkou a bojovnou hru (o to více je mohou mrzet již zmíněné zápasy ) . Nakonec skončili na 4. místě ve skupině a hráli se třetím ze druhé skupiny, což byly naše dívky. Po velmi pěkném zápase, které chlapci vyhráli na ně čekala Dunajská Streda, se kterou právě 1. zápas prohráli. V odvetě už neponechali nic náhodě, zvítězili a obsadili konečné 5. místo.

Velká Bystřice – Dunajská Streda B  16 :  12

Hráči ( branky ): J. Routner(br.), J. Jedenástík(59), T. Buršík(54), T. Spurný(51), K. Šípek(16), T. Maceášik(12), J. Hartl(4).

Chlapcům tradičně výborně zachytal Jirka Routner. Byla radost se dívat na hezké kombinační akce, které ponejvíce zakončovali Pepa Jedenást (All Star), Tom Spurný a Tom Buršík. Na křídlech se snažili Tom Maceášik a Kamil Šípek. Honza hartl dokázal dát v těchto nelehkých zápasech své premiérové branky na velkém turnaji. Pochvalu zaslouží všichni za výbornou hru v obraně.

Naše děvčata předváděla výbornou a pohlednou hru. Prohrály ve skupině pouze s chlapci z Nového Veselí (celkový vítěz) a s chlapci z Povážské Bystrice. Skončily na velice hezkém třetím místě ve skupině. Navíc měly jednoznačně nejlepší obranu z celé této kategorie. O umístění se střetly s našimi chlapci a po dramatickém boji prohrály. V zápase o 7. místo podruhé deklasovaly urostlejší chlapce z KP Brno.

Hráčky(branky): L. Mikulášková(br+21), V. Mikulášková(24), M. Vachutková(47), M. Fišarová(26), K. Palacková(25), S. Konečná(18), M. Bečáková(4), A. Kremplová

Velká Bystřice (dívky) – KP Brno  17 :  9

Už podle počtu branek u jednotlivých hráček je vidět, že naše dívky vynikly kombinační hrou s velice dobrou zajištěnou obranou. Nejlepší střelkyně Míša Vachutková byla vybrána do výběr All Stars. Na většinu branek všem nahrávala Verďa Mikulášková, která je "mozkem" týmu. Branku zavřela tradičně výborná Lucka Mikulášková, která zároveň podporavala útok s kvalitním zakončením. O Magdě Vičarové už nemá cenu psát, že se zlepšuje, protože už patří mezi opory týmu. Rovněž výborně hrály a bránily Kája Palacková (výborné zápěstí), Simča Konečná (velké zlepšení), Markéta Bečáková (zjišťuje, že na to má) a Anička Kremplová (sbírá zkušenosti ve starší kategorii).