Zpravodaj č. 5/2011

SOBOTA 26.2.2011:

Ml.dorost:  SK V. Bystřice - Napajedla                                     29 : 20 (12 : 14)

V dohrávaném utkání 12.kola se poprvé letos představili naši mladší dorostenci a v 1.poločase to rozhodně nebylo v dobrém světle. Se soupeřem, kterému na podzim uštědřili zdrcující porážku prohráli první poločas o dvě branky díky svojí nekoncentrovanosti a laxnímu přístupu k pokynům, které dostali před zápasem. Naštěstí se v druhé půli vzchopili a nepřipustili žádné drama. Tradičně velmi dobrý výkon podal O. Švébiš a také P. Ochmann. Kromě brankáře si tentokrát všichni hráči vstřelili nějaký ten gól a po zásluze vyhráli. Ovšem je však nutno podotknout, že s takovým výkonem na silnější soupeře stačit nebudou a je potřeba, aby se hráči nad sebou zamysleli.

Sestava a střelci : Vodička Š., Dunaj Š.(9), Stopka J.(1), Švébiš O.(8), Atyafi E.(2), Petričák M.(2), Gardián A.(2), Ochmann P.(5)

0

Muži A:  SK V. Bystřice - Napajedla                                         30 : 21 (16 : 10)

Odložené a dlouho očekávané utkání s Fatrou Napajedla proběhlo v sobotu 26. 2. Ve Velké Bystřici byla před zápasem velmi napjatá atmosféra a hráči byli nervózní, jak bude celé utkání probíhat. V  podzimním zápase vyhrálo naše družstvo na půdě soupeře o 1 branku, která padla několik sekund před koncem utkání. Naše hráče přišla podpořit i velká část fanoušků, která fandila a udělala v hala perfektní atmosféru (bylo jich cca 360). Od první minuty začalo naše družstvo Napajedla drtit. Velice dobře zahráli obě křídla a to O. Dostál 8 branek a R. Kufrik 6 branek. Určitě zaslouží pochválit celé družstvo, které ani na chvíli nezaváhalo a nepustilo Napajedla k vítězství. Poločasový výsledek byl 16: 10 pro naše družstvo. Po změně stran Velká Bystřice dál jela ve vlastním tempu a nenechala se uspat. Tento velice důležitý zápas domácí družstvo zvládlo na velkou jedničku. Konečný výsledek utkání byl 30 : 21.

Sestava: Vydra M., Hliněný K., Dostál O.(7), Kufrik R.(7), Pörsök P., Skřídlo J.(5), Strádal J.(2), Prepsl D.(4), Langer D., Juračka R., Barvíř J., Wolf M., Balon R.(5), Matějek M.

NEDĚLE 27.2.2010:

Muži A:  SK V. Bystřice - Paskov                                              23 : 18 (16 : 9)

Po náročném zápase s Napajedly nastoupilo muži v neděli ráno doma proti Paskovu. Nebyl to tak koncentrovaný výkon a na hráčích byla vidět únava ze sobotního zápasu. Tahali se s posledním mužstvem v tabule po celé utkání. Do šaten se šlo za stavu 14 : 9 pro domácí.  Druhý poločas naše družstvo k vítězství táhli diváci, kteří opět přišli povzbuzovat naše hráče. Naše družstvo splnila roli favorita a porazila Paskov 23 : 18.

Sestava:  Vydra M., Hliněný K., Dostál O.(6), Kufrik R.(2), Balon R.(5), Pörsök P.(2), Strádal J., Skřídlo J.(3), Wolf M.(2), Juračka R., Vaverka M.(2), Langer D.(1), Schneider V.

7

St.dorost:  SK V. Bystřice - Zlín                                               24 : 36 (15 : 17)

Na tohle utkání jsme se těšili už delší dobu, protože jsme očekávali pěknou házenou a slušný výsledek. Na utkání se přišla podívat spousta diváků, kteří vyzbrojeni bubny a trumpetami neustále povzbuzovali domácí tým a to i ve 2.poločase, kdy kluci bez výjimky předvedli naprosto tragický výkon. V 1.poločase se hrála dobrá a bojovná házená s pěknými momenty na obou stranách. Za 1.poločas by pochvalu zasloužili všichni kluci. Ale o co větší pochvalu za první půli tak o to menší snahu předvedli kluci zcela nepochopitelně v půlce druhé.

Absolutně nejhorší výkon za několik let byl k vidění od našich starších dorostenců    ve druhém poločase.

Bez bojovnosti, bez snahy něco vymyslet, bez střeleckého efektu a s nejhorší obranou v této sezóně. Jedinou pochvalu zaslouží naši diváci, kterých nám bylo upřímně líto. O to smutnější bylo, že kluky přišly podpořit holky z prvního týmu Zory Olomouc a místo toho, aby se kluci předvedli tak propadli na celé čáře. Doufáme jen, že tento výkon byl ojedinělou výjimkou a že se již nikdy nebude opakovat.

Sestava a střelci : Dunaj Š., Loun J.(3), Schweitzer M., Švébiš O.(1), Pupík T.(1), Elsner R.(3), Wolf P.(6), Hliněný J.(3), Spurný M., Polách P.(1), Juráň J., Zeman M.(6), Rýpar M.