Zpravodaj č. 34/2011

SOBOTA 26.11.2011:

Muži „A“: Náchod - SK V. Bystřice                                         37 : 25 (19 : 14)

Velká Bystřice – Házenkáři Velké Bystřice vyrazili k zápasu 9. kola první ligy do Náchoda s cílem konečně bodovat na venkovní palubovce. Jenže myšlenky na bodový zisk se rozplynuly už v prvním poločase, kdy si Východočeši vypracovali solidní náskok. Hanáci tak venku neuspěli ani na pátý pokus a po porážce 37 : 25 klesli na předposlední místo prvoligové tabulky.

„Mysleli jsme, že bychom mohli v Náchodě zvítězit, ale bohužel jsme se přepočítali,“ přiznal trenér Velké Bystřice Jaroslav Pazdera. Jeho tým držel s domácím mužstvem krok do patnácté minuty, jenže potom se Náchod dostal do gólového trháku. „Navíc s námi nejel obranář Jirka Barvíř a v průběhu zápasu se zranil Dan Prepsl,“ upozornil Pazdera na absence klíčových hráčů. První poločas šel na konto Náchoda, který si do šatny nesl slibný náskok 19 : 14.

A ani ve druhé půli se žádný obrat nekonal. Naopak vše pokračovalo v zajetých kolejích a Náchod zvyšoval své vedení. „Pak už to bylo podobné jako utkání v Litovli. Nic se nám nedařilo a naopak soupeři vycházelo všechno. Na nás pak dopadla deka a skončilo to jasnou porážkou,“ konstatoval Pazdera.

Ten tentokrát své svěřence chválit nemohl. „Snad jen Radek Balon zahrál perfektně, stejně jako v minulém zápase. Jirka Mičola střílel neomylně ze sedmiček. Jinak ale nejde hráče moc chválit,“ poznamenal kouč Velké Bystřice.

Hanáci v prvoligové tabulce klesli na jedenácté místo. V sobotu je čeká domácí zápas proti dvanácté Košutce, ve kterém půjde o hodně.

„Ten zápas doma musíme vyhrát. Ale Košutka hraje dobře, prohrála ve Dvoře Králové pouze o dvě branky, takže si na ni musíme dát velmi dobrý pozor a na zápas se připravit,“ varuje Pazdera před podceněním posledního týmu tabulky. Velká Bystřice má ještě o jeden důvod navíc, proč chce v sobotu bezpodmínečně us­pět. „Večer pak pořádáme v kulturním domě zábavu, takže tam chceme jít v dobré náladě,“ usmívá se Pazdera.

Rozhodčí: Brůna, Vostatek. Vyloučení: 8 – 6. Branky ze 7m hodů: 4 – 6. Diváků: 120.

Náchod: Vaněček, Klesl – Balcar, Hrachový 4, Galba, Stára 2, Osoba 5, Šnajdr 2, Nosil 1, Bauer, Vítek 4, Freiberg 10/4, Škoda 5, Mrština 4. Trenér: Petr Šulc.

Velká Bystřice: Vydra, Hliněný – Pörsök 2, Prepsl 5, Mézl 3, Skřídlo 3, Balon 4, Schneider, Mičola 6/6, Nečesaný, Kovalák, Vaverka 1, Strádal 1. Trenér: Jaroslav Pazdera.

NEDĚLE 27.11.2011:

St.dorost: Rožnov p. R. - SK V. Bystřice                                23 : 23 (12 : 13)

Zápas přesně takový jaký jsme očekávali, bojovný tvrdý soupeř, který nedá body zadarmo. Během prvním minut nám dával soupeř jeden gól za druhým a velice brzo jsme prohrávali o pět gólů a to 9 : 4. Za tohoto stavu se naštěstí kluci vzpamatovali a také po té co naskočil do branky Ś. Vodička a předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů, se kluci uklidnili a začali soupeře dotahovat a poločas o gól vyhráli. Ve druhé polovině pokračovala vyrovnaná hra – bohužel pro nás se nám nepovedlo proměnit několik vyložených šancí a skóre se otočilo ve prospěch domácích. Naštěstí kluci nepřestali bojovat a podařilo se nám vyrovnat a asi 8 vteřin před koncem jsme se dostali dokonce do vedení. Bohužel se nám, ale nepodařilo zabránit hned po rozehrávce domácích střele jejich nejlepšího hráče, který prostřelil našeho brankaře a vyrovnal doslova v poslední vteřině.

Sice jsme dovezli bod z půdy nebezpečného Rožnova, ale vzhledem k velkému množství neproměněných šancí jsme spíše bod ztratili. Pochvalu za bojovnost zaslouží celý tým, ale nad ostatními vyčnívali Š. Vodička v brance a v poli P. Polách a O. Švébiš.

Sestava a střelci: Zich Z., Vodička Š., Dunaj Š.(1), Loun J.(2), Schweitzer M.(2), Švébiš O.(13), Pupík T.(2), Polách P.(2), Ochmann P., Zeman M., Rýpar M.(1), Nábělek F.