Zpravodaj č. 8/2012

SOBOTA 31.3.2012:

Ml.žáci „B“: SK V. Bystřice „B“ – Horka n. M.                         16 : 25 (8 : 12)

Vzhledem k tomu, že za družstvo B nemohli nastoupit někteří hráči, měli jsme potíže dát dohromady sestavu na tento zápas. Nakonec jsme poskládali tým složený převážně z minižáků (6 z 9-ti hráčů). Proti podstatně urostlejšímu soupeři měli velký handicap a přestože konečný výsledek vyzněl lépe pro soupeře, naši hráči vůbec nezklamali. Naopak se prezentovali výbornou kombinační házenou (překřížení, záběhy), střelbou z dálky a rychlými protiútoky. Horší už to bylo v obraně, kde často vítězila fyzická převaha soupeře. Za pochvalu stojí střelba z křídla B. Možíše a T. Maceášika, vymetené vinkly od F. Buršíka a kombinační akce v podání posledně jmenovaného a Š. Součka.

Hráči (branky): Š. Malinek(br), Š. Souček(4), B. Možíš(4), T. Maceášik(4), F. Buršík(3), J. Šudřich(1), J. Vysloužil, J. Hartl, A. Vodička.

Středomoravská liga ml. žáci (o 13.-19.místo)

0

Ml.žáci „A“: SK Velká Bystřice „A“ – Zlín „A“                         19 : 11 (8 : 4)

Ve druhém utkání jarní části středomoravské ligy jsme v domácím prostředí přivítali velice zdatného soupeře ze Zlína. Věděli jsme, že má hodně vyrovnané družstvo a branku dokáže ohrozit kterýkoliv hráč. Začali jsme s obranou 1:5 a soupeř tím byl zaskočen natolik, že jsme s tímto systémem nakonec odehráli celý zápas. V útočné fázi jsme se snažili dohrávat lajny do křídel a odtud zakončovat, což se nám dařilo na jedničku. Velikánskou pochvalu zaslouží celé družstvo za perfektní dodržení taktických pokynů a kolektivní bojovný výkon. V brance opět exceloval J. Routner, v obraně nade všemi vynikal T. Prošvic, s nachlazením bojující D. Tkadleček ze sebe opět vydal maximum. Střelecky družstvo držela naše křídla O. Majer, M. Tesařík aj. Jedenástík a na vysunutém hrotu naběhal neuvěřitelné kilometry T. Spurný, který si svými výkony drží stále vysokou laťku.

Hráči(branky): J. Routner(br), T. Spurný(5), O. Majer(5), M. Tesařík(3), J. Jedenástík(2), J. Běhálek(2), D. Tkadleček(1), T. Buršík(1), T. Prošvic, K. Šípek, Š. Souček, F. Buršík, A. Vodička.

Středomoravská liga ml. žáci (o 1.-6.místo)

0

Ml.žačky: SK Velká Bystřice  – Zora Olomouc                       11 : 7 (2 : 5)

Do druhého soutěžního utkání jsme na domácím hřišti nastoupili s cílem odčinit vysokou porážku z minulého kola a ukázat, že házenou hrát umíme. Naprosto tragická první půle, ale ukázala zcela něco jiného. Holky hrály naprosto bez pohybu a nasazení a  dokázaly za dvacet minut vstřelit pouhé dvě branky!!! Po poločasové "domluvě" od trenéra nastala v našem týmu obrovská změna. Holek bylo najednou plné hřiště, běhaly, tlačily se do koncovky a lehce uspokojeným soupeřkám doslova vzaly vítr z plachet. Po výrazně zlepšené ve druhé půli tak naše hráčky vybojovaly historicky první výhru nad týmem z Olomouce. Velkou pochvalu si zaslouží L. Mikulášková, která byla oporou v brance po celý zápas a chytila důležitou sedmičku v momentě, kdy jsme dotahovali soupeřův náskok. Konečně se také v koncovce prosadilo více hráček, což hodnotíme velmi pozitivně. V závěru utkání si atmosféru fandící haly a vítězství užily naše služebně nejmladší hráčky. Věřme, že takový průběh utkání zvedl řádně sebevědomí našich hráček a povzbudil je do dalších zápasů!

Sestava a střelci: Mikulášková L.(br.) -  Palacková K.(2), Hühnelová A., Hühnelová E., Konečná S.(2), Vičarová M.(3), Dosoudilová Z., Bečáková M.(1), Kovaříková S., Konečná M., Mikulášková V.(2), Vachutková M.(1).

Středomoravská liga ml. žačky (o 1.-6.místo)

0

St.žáci: SK Velká Bystřice  – Zlín                                           22 : 13 (12 : 6)

Další mistrovský zápas sehrálo družstvo st. žáků v domácím prostředí s družstvem Zlína. Naši hráči proti sympatickému soupeři ze Zlína předvedli kolektivní, pěkný výkon a po zásluze zvítězili. Příjemným překvapením byl výkon nejlepšího střelce domácích v zápase E. Madera, na křídle A. Pazdery a na postu pivota V. Divily. První zákroky v brance si vyzkoušel brankář ml. žáků J. Routner a určitě nezklamal. Někteří hráči základní sestavy odehráli zápas v ne úplně dobrém zdravotním stavu, za což jim patří velký dík (Padalík, Červinka, Tkadleček). Proto velmi rádi vítáme 14-ti denní herní přestávku a věříme, že další mistrovský zápas v Hranicích odehraje v dobré zdravotní i herní pohodě.

Sestava a střelci: Vykoukal M.(br.), Routner J., Červinka M., Prošvic T., Divila V.(2), Padalík J.(5), Majer O.(1), Mader E.(7), Pazdera A.(3), Tkadleček D., Kurek M., Tesařík M.(3), Sečka J. (1).

Středomoravská liga st. žáci (o 1.-6.místo)