Zpravodaj č. 15/2017

SOBOTA 6.5.2017:

Muži „A“: SK Velká Bystřice „A“  - HK Bystřice p. H.              33 : 31 (14 : 17)

Poslední zápas sezóny, kdy o našem konečném druhém místě bylo již rozhodnuto a v hlavách stále ještě zůstávalo zklamání, že nehrajeme o titul. Motivací do zápasu bylo hlavně nezkazit si dojem z úspěšné sezóny a porazit v derby silného soupeře. V začátku utkání jsme sice rychle šli do vedení 6:3, ale hosté pěti góly v řadě otočili a drželi si dále vedení. Z naší strany vlažný výkon.
Druhý poločas už naštěstí vypadal úplně jinak. Kluci začali makat, vyhecovali se a hlavně předváděli plno pěkných akcí v útoku. Zasloužené vítězství. Na jaře devátá výhra z deseti zápasů, celkově druhé místo v první lize se ztrátou pouhých dvou bodů na první Strakonice.

Velký respekt a poděkování týmu, nejlepší umístění v historii velkobystřické házené.

Sestava: Michal Vydra, Jiří Kubeček, Petr Wolf 4, Kamil Zemánek 6/4, Ondřej Švébiš 4, Jiří Strádal, Adam Martinát 3, David Mužík 8, Dominik Gelnar 3, Jiri Kubis, Petr Pörsök, Tomáš Mráz 1, Tomáš Prošvic, Dominik Tkadleček 4.

8

St.žáci „B“: STM Olomouc „B“ - SK Velká Bystřice „B“           34 : 34 (17 : 16)

Utkání začalo v rychlém tempu a bylo velmi vyrovnané. Na začátku jsme si vytvořili drobný náskok až o 3 góly, ale hráči STM Olomouc to dokázali stáhnout a od 10-té minuty převzali otěže prvního poločasu. Bylo to díky jejich asi nejlepšímu hráči Danu Sovovi. Ten nás školil ze střelby z větší vzdálenosti a v souhře s pivotem. Proto také soupeř první půli vyhrál o 3 góly. O přestávce mezi poločasy jsme museli hráče trochu uklidnit a vysvětlit si, jak budeme druhý poločas hrát. V druhé půli doopravdy kluci zahráli výborně a stav srovnali během 5 minut. Bylo to i díky tomu, že jsme jejich nejlepšího hráče úplně vymazali naší důslednou obrannou. Prostě nenahrál a ani nevstřelil v druhé půlce gól. Díky těmto malým krokům jsme si vytvořili až 4 gólový náskok, kterému nemalou mírou přispěl i Kája Kobliha, který vstřelil 3 góly a konečně projevil bojovné emoce. K němu se přidali i ostaní, jako např. Peťa Blaha, Vojta Pečinka nebo Vilda Zedník. Bohužel v závěru jsme si vybrali i trochu smůli. Po třech útocích jsme trefili jednou tyč a dvakrát břevno a soupeř toho dokázal využít a srovnal.
I tak velké poděkování všem hráčům za velkou bojovnost.

Sestava: Kuba Salašnyj, Peťa Blaha, Fifa Buršík, Rosťa Černý, Hynek Dvořák, Kuba Dzieržava, Adam Katinger, Karel Kobliha, Kuba Šťastný, Vilda Zedník, Vojta Pečinka, Vojta Schaffner a Štěpán Slepica.

Muži „B“: SK Velká Bystřice „B“  - KH Zbrojovka Vsetín         27 : 36 (12 : 19)

Špatný začátek a hru bez pohybu a snahy o zvrat předvedli muži B v posledním utkání sezony a prohráli 27:36.

Sestava: Kubeček J.(br. + 2), Loučka D.(2), Spurný T.(4), Jureček M., Loun J.(2/1), Fedák J., Vaverka M.(6), Dohnal M.(2), Prošvic T.(4), Kobert D.(2), Buršík T.(1), Slovák T., Jureček M.(2).

6

Ml.dorost: Sokol Nové Veselí - SK Velká Bystřice                     47 : 17 (21 : 7)

Domácí měli naplánované oslavy zisku titulu mladších dorostenců, které jsme jim částečně pokazili, protože jsme nebyli důstojným soupeřem. Neomlouvá nás ani úzký kádr vlivem zranění a většina hráčů potvrdila, že na první ligu nemá kvality, ani morálku. Nadšeně hrajícímu týmu domácích můžeme jen pogratulovat k titulu.
Už po šesti minutách, kdy jsme prohrávali 4:0 jsme brali time-out. Poté se dvakrát prosadil Čundy, který ale střídá zranění za zraněním a tím zase skončil. Co bylo špatně tady nebudeme psát, víme to dobře.
Pochvalu zaslouží pouze starší žák Tony za bojovnost a náš nejlepší hráč, rovněž starší žák Vojta Zácha v bráně.

Hráči (branky): V. Zácha (br), Š. Souček (6), A. Vodička (3), A. Kolář (3), T. Maceášik (2), F. Čundrle (2), D. Němec (1), V. Micka, D. Pastorek, D. Schaffner, P. Borůvka.

1.liga mladší dorostenci (konečná tabulka)