Zpravodaj č. 28/2016

SOBOTA 15.10.2016:

Ml.žáci: SK Velká Bystřice - Tatran Litovel                             29 : 19 (17 : 10)

V sobotu 15.10. jsme v dalším kole mistrovských utkání přivítali na domácí půdě tým Tatranu Litovel. Naše sestava byla opět nekompletní. Přesto si naše družstvo věřilo a chtělo doma zvítězit. Osobní obrana, která se hraje povinně prvních deset minut zápasu nám opět ukázala, že se spíš zhoršujeme, než zlepšujeme. Pomalý pohyb po hřišti, nepřesné přihrávky a zbrklost. I když jsme postupně prohrávali, nakonec jsme osobku vyhráli zlepšeným výkonem v závěru 7:5.
Následovala klasická házená. Soupeř byl mírně urostlejší a v obraně nevysunoval, bránil na šestce se zdviženýma rukama a posouváním za míčem. Proto nám nezbývalo, než střílet z dálky a občas do soupeřovy brány něco spadlo. Konečně se chytil M. Stryk, ale i další spojky zatížily konto soupeře pěknými brankami. Poločas skončil 17:10 v náš prospěch.
Ve druhém poločase jsme pokračovali ve střelbě z dálky a kombinační hře. Ne vždy nám to vycházelo, ale postupně jsme rozdíl vstřelených branek navyšovali až na konečných 10.
Některé akce byly pohledné. Občas se ale bohužel opět projevila zbrklost a špatný přehled na hřišti, ale to v této kategorii nelze vyloučit. Víme na čem s družstvem pracovat, co zlepšit, ale je to běh na dlouhou trať, tak snad se nám to alespoň částečně povede.

Sestava: K. Salašný v bráně tentokrát zachytal slušně, v poli hráli Petr Matulík, E. Horáčková,  A. Čáp(4), V. Pečínka(6), A. Horáček(4), Pavel Matulík(2), T. Juračka(8), Š. Dvořák, M. Stryk(5) a V. Krempl.

Děkujeme za podporu věrným fanouškům z řad rodičů. Jen škoda,
že jich nepřijde více. Příští víkend v neděli v 15.15h zajíždíme do Kostelce na Hané, kde nás prověří družstvo Centrum Haná „B“.

12.  DHK Litovel 6 0 0 6 58 : 165 0

St.žáci: SK Velká Bystřice - Tatran Litovel                                36 : 20 (14 : 7)

Od začátku jsme byli lepším týmem a kromě prvních deseti minut, kdy bylo skóre vyrovnané, jsme navyšovali své vedení až ke konečnému šesnáctibrankovému rozdílu. Kluci konečně předvedli to, co umí. Výborně bránili, bojovali a v útoku se prosazovali ze všech pozic. Hodně branek padlo po zisku míče a rychlých útocích. Střelecké chutě měl Vojta Haderka, který konečně střílel z dálky, zdatně mu sekundovali Tony, který se po zranění dostává do dobré formy a Bobo, který se prosazoval jak na křídle, tak na střední spojce a také Adam Katinger! Ale ani ostatní se rozhodně neztratili a nás velmi těší, že téměř všichni vstřelili branku. V brance opět podal spolehlivý výkon Vojta Zácha. Všem tedy velká pochvala.

Hráči (branky): V. Zácha (br), V Haderka (8), A. Vodička (6), B. Možíš (5), A. Katinger (4), M. Pečinka (3), D. Schaffner (2), R. Černý (2), J. Vysloužil (2), M. Pelák (1), V. Zedník (1), K. Kobliha (1), J., Dzieržava (1), P. Blaha.

8.  Hranice "B" 6 0 0 6 74 : 194 0

Ml.dorost: SK Velká Bystřice - HK Baník Most                       28 : 21 (14 : 14)

Tentokrát nám neutekl začátek a od úvodního hvizdu byla hra vyrovnaná. Bohužel se na tréninku zranil brankář Domes, a to do brány putoval starší žák Vojta Zácha. Prvních patnáct minut to vypadalo všelijak, když si zvykal na větší ráži a rychlost dorostenců. Postupně ale získal jistotu a rozchytal se k parádnímu výkonu. Kluci tentokrát hráli chytře, nikam nespěchali a útočili trpělivě, až do góla. Hra byla pestrá a branky padaly ze všech postů. Nejdůležitější ale bylo zlepšení v obraně, kde tvrdili muziku především Mican s Pospou, čímž strhli i ostatní. Přesto všechno hosté díky vysokým spojkám odskočili až na 9:13. Naši však nezačali bláznit a trpělivou hrou dokázali poločas dohrát na 14:14. Ve druhé části přišla tradiční osobka na Štěpka, což se díky kreativnímu Míšovi Nevrlovi stalo naší výhodou a postupně jsme se dostali do vedení o tři branky. Soupeř ještě dokázal snížit na 22:21, ale pak přišlo galapředstavení Vojty Záchy, který zavřel bránu a za posledních čtrnáct minut nedostal branku!!! Unavené hosty jsme v závěru přehráli rychlostí a pohybem. Tentokrát je těžké vychvalovat jednotlivce, protože klíčem k úspěchu byl jednoznačně kolektivní výkon. Potěšilo, že všichni tři pivoti dokázali skórovat a navíc vybojovali několik sedmiček (všechny jsme proměnili) a získali spoustu míčů. Mimo výbornou obranu a bojovnost je potřeba ještě zmínit minimum ztracených míčů a zapojení všech střídajících hráčů, kteří odvedli 100% výkon. Z týmu hostí, mimo střelecké spojky zaujal kvalitní brankář Dominik Balín.

Hráči (branky): V. Zácha (br), Š. Souček (6), M. Nevrla (6), J. Dobeš (5), V. Micka (4), J. Jedenástík (2), F. Čundrle (2), P. Borůvka (1), V. Pospíšil (1), D. Pastorek (1), A. Vodička, D. Schaffner, J. Hartl.

12.  Most 5 1 0 4 116 : 159 2

St.dorost: SK Velká Bystřice - STM Olomouc                         38 : 28 (20 : 11)

V sobotu jsme poměřili síly s celkem STM Olomouc. Od počátku bylo jasné kdo bude udávat tón hry. Při vyšším gólovém odskočení se hráči soustředí hlavně na útok a obrana zaostává. Naše góly padaly z výrazných rychlých útoků, což bylo důsledkem i toho, že soupeř přijel se sedmi hráči a fyzicky nám nemohl stačit. My jsme prostřídali všechny hráče, v dobrém světle se ukázalo naše levé křídlo Radek Dosoudil. Poločas skončil 20:11. Ve druhém poločase už se prakticky jen dohrávalo, hráči nepředváděli kolektivní házenou, nedbali pokynů trenéra, k naší škodě se s formou nepotkal ani náš brankář. Tento podzim svými výkony zabředáváme do průměrnosti druhé ligy. Zápas jsme vyhráli o deset branek 38:28.

Sestava: Schneider P.(br), Tkadleček D. (6), Čundrle F.(3), Andrš M.(2), Spurný T.(4), Horký J.(3), Dosoudil R.( 7), Prošvic T.(2), Kubeša L.(3), Varhalík L.(2), Hňatek F.(4), Souček Š.(2), Pastorek D.

8.  Vsetín 5 0 0 5 154 : 191 0

Muži "A": SK Velká Bystřice "A" - TJ JM Chodov                  32 : 26 (17 : 17)

Po úspěšném startu do sezóny a čtyřech prvoligových výhrách nás čekal opravdový šlágr. Z pozice lídra tabulky jsme doma přivítali druhý a silný tým Chodova. Hosté patří dlouhé roky ke špičce první ligy, mají hodně kvalitní a sehraný kádr. Nám měl zápas odpovědět, zda opravdu rovněž patříme ke špičce. Významu zápasu pomohli a skvělou kulisu vytvořili i naši fanoušci a všichni další diváci, kteří maximálně zaplnili halu.
První poločas byla na našich klucích vidět mírná nervozita a svázanost, hosté hráli rychle, jednoduše se prosazovali a dařilo se jim střelecky. My jsme naštěstí dokázali na obdržené góly reagovat, a přestože jsme museli dotahovat vedení soupeře, tak jsme byli stále na dostřel. Vyrovnané poločasové skóre slibovalo ještě lepší druhý poločas.
A opravdu - ve druhé půli se hrála skvělá házená, naši kluci makali na hranici svých schopností a Chodov, který potvrdil jak dobrý tým má, jasně přehráli. V jednu chvíli jsme odskočili až na rozdíl osmi gólů. Jak v týmu, tak i na tribunách panovala skvělá atmosféra.
Zasloužená výhra a upevnění vedení v prvoligové tabulce. Kluci bojují jako tým a pod heslem Všichni jsme Bystřice.
A určitě díky všem, kteří do haly dorazili a celý zápas nám pomáhali

Hráči(branky): Vít Pyško, František Kuba, Petr Wolf, Kamil Zemánek 3, Ondřej Švébiš 2, Jiří Strádal 1, Adam Martinát 6, David Mužík, Dominik Gelnar 7/1, Jiří Kubis 5/2, Tomáš Mráz 1, Lubomír Veřmiřovský 7/2, Jan Ďurčík, Radek Mézl.

12.  STM Olomouc 4 0 0 4 98 : 138 0

Muži "B": Sokol Luhačovice - SK Velká Bystřice "B"           28 : 34 (12 : 16)

Sestava: Kuba F.(br.), Rýpar M.(br.), Prošvic T., Loučka D., Jureček M.(3), Ševeček P.(6), Hňatek F., Hanzelka J.(9), Tkadleček D.(9), Pörsök P.(1), Milušek D.(6), Horký J.

12.  Luhačovice 5 0 0 5 149 : 19138 0

St.dorostenky: DHK Zora Olomouc - SK Velká Bystřice          37 : 13 (17 : 4)

Zasloužená výhra dorostenek Zory a okolí. Naše hráčky rád chválím za snahu a bojovnost, kterou se prezentovaly celý zápas. Bohužel proti starším a trénovanějším soupeřkám neměly šanci. Na některých našich hráčkách je znát zhoršení fyzické kondice, což vypovídá o jejich účasti na trénincích a nasazení na nich. Co se nám povedlo, byla částečná eliminace technických chyb.

Hráčky a branky: L. Mikulášková(br.), M. Vachutková(4), B. Slováčková(3), K. Vítková(3), S. Monetti(2), L. Žáková(1) , K. Koudeláková, A. Krejzlíková, K. Kleislová, M. Soukupová, H. Moťková

NEDĚLE  16.10.2016:

Ženy: HK Ivančice - SK Velká Bystřice                                    31 : 28 (20 : 13)

Zápas 4. kola II. ligy přinesl přímý souboj o první příčku mezi doposud plně bodujícími týmy. V prvním poločase jsme na velmi kvalitního soupeře nestačili, v druhém poločase naše děvčata předvedla neskutečně kvalitní týmový výkon, variabilním útokem a velmi tvrdou, ale čistou obranou dostala soupeřky pod velký tlak. Zhruba ve 20. minutě jsme snížili na rozdíl jedné branky. V závěru jsme neměli tolik štěstí, možná tolik sil a s ohledem na rozhodčí ani výhodu domácího prostředí. Za předvedený obrat v zápase na půdě favorita soutěže si děvčata zaslouží velké uznání.

Hráčky a branky: L. Mikulášková(br.), Steinerová J.(br.), M. Jurečková(1), J. Kobylíková, J. Macharáčková(2), P. Poznarová(5), M. Kaczmarczyková(7), V. Hejtmánková(2), M. Koppová(3), E. Zívalová(1), S. Kumrová/6), A, Begalová(1)