Zpravodaj č. 11/2009

V dalším kole zajížděla naše družstva na hřiště soupeřů. V sobotu mini-starší na mistrovském turnaji v Litovli obsadili opět pěkné 2. místo. Mladší žáci „A“ remizovali ve Městě Libavá a družstvo mini starší (ročník 98-99) sehrálo své první mistrovské zápasy v kategorii mladších žáků (96 a mladší). Hrálo se v Uničově a to s mužstvem domácích a Senice na Hané. Pro naše hráče to byly první zápasy se soupeři, kteří jsou o 2-3 roky starší jak naši hráči. Naše družstvo bude hrát nyní v této soutěži jako družstvo mladší žáků „B“ s tím, že se jedná o seznámení s kategorií, ve které budou hrát od příští sezóny. Z Přerova přivezl povinné body starší dorost, i když se velice trápil.

V neděli mladší dorost prohrál v Zubří a muži po nadějném prvním poločase nedokázali udržet vedení a prohráli v Uničově.

SOBOTA 18.4.2009:

Mini-starší: Turnaj v Litovli

• V. Bystřice - Město Libavá  7 : 9

Utkání se soupeřem, který nás minule porazil. Nyní jsme celý zápas vedli a škoda závěru, kdy jsme několika chybami darovali soupeři vítězství.

• V. Bystřice – Litovel „A“ 13 : 22

Velice těžké utkání proti soupeři který měl věkovou, výškovou i váhovou převahu. Přesto jsme to nevzdali, což nám v konečné tabulce velmi pomohlo.

• V. Bystřice – Litovel „B“ 14 : 11

Celý zápas byl v naší režii. Za stavu 7 : 2 jsme vyzkoušeli proti mnohem staršímu soupeři i několik variant s našimi benjamínky. I když soupeř srovnal hru, závěr patřil našemu družstvu.

• V. Bystřice – Bystřice pod Hostýnem

Toto utkání mělo být pro naše družstvo velmi těžké, protože soupeř porazil našeho přemožitele Město Libavá a výškově nás přečníval. Kolektivní hrou jsme ale soupeře přehráli.

V konečném pořadí jsme získali opět krásné 2.místo. Pochvala tentokrát patří celému družstvu, které se muselo vypořádat nejen se staršími soupeři, ale i s velmi chladným počasím.

St.žáci:  Město Libavá - SK Velká Bystřice „A“              16 :  16 (7 : 9)

Celkem vyrovnané utkání, ve kterém jsme minutu před koncem poločasu vedli již o 4 branky. V poslední minutě jsme však dvě dostali. V polovině druhého poločasu soupeř vyrovnal postuně šel do vedení. Pak si soupeřovi střelci vybrali smolnou chvíli a naše družstvo se opět ujalo vedení, ale minutu před koncem soupeř vyrovnal a družstva se rozešla s remizou.

Branky: Surma M.(9), Svobodník J.(3), Majer V.(2), Gardián A.(1), Nábělek F.(1).

Ml.žáci:  Senice na Hané - SK Velká Bystřice „B“           11 :  8 (3 : 5)

První zápas v kategorii mladších žáků. Od začátku zápasu jsme byli lepší a soupeře jsme v prvním poločase přehrávali. V druhém poločase soupeř svého brankáře poslal do hry. Tato změna byla rozhodující, neboť tento hráč nastřílel 7 branek, přičemž se jedná o hráče ročník 96, který byl výškově mnohem větší jako naší hráči. Soupeř nastoupil s 2 hráči ročník 96, 5 hráči ročník 97. Sestava a branky : brankář Tesařík, Červinka(4), Menšík(3), Šiška(1), Majer, Nový, Pazdera, Sečka, Šípek

Ml.žáci: Uničov - SK Velká Bystřice „B“                        10 :  20 (6 : 10)

Druhý zápas naši hráči odehráli se slabším soupeřem jako první, když soupeř nastoupil s 2 hráči ročník 96 a 2 hráči 97. Celý zápas jsme byli lepší a po zásluze vyhráli.

Sestava a branky : brankář Tesařík, Červinka(7), Menšík(7), Šiška(1), Majer(1), Nový(3), Pazdera (1), Sečka, Šípek.

St.dorost:  Přerov - SK Velká Bystřice                               28 :  34 (12 : 20)

Těžký a velice tvrdý zápas sice s posledním družstvem v tabulce, ale výsledky má vesměs těsné. Naši špatně bránili, zalekli se tvrdé hry soupeře a z toho pramenil nepohledný zápas. V 13.minutě jsme ještě prohrávali o branku, ale pak jsme vyrovnali a dostali se do vedení až o 10 branek. Jenže soupeř začal těžit z našich neproměněných šancí a snížil na rozdíl šesti branek. Nedařilo se s vyjimkou křídel snad nikomu. Hra byla těžká, neurovnaná s mnoha taktickými chybami. Sestava: Cenkl J., Rýpar M., Wolf M., Nečesaný J.(3), Schneider V.(4), Ďurčík J.(6), Wolf P.(3), Schweitzer M.(5), Zeman M.(3), Machynek M.(7), Hliněný J.(3).