Zpravodaj č. 15/2010

Další kolo hrála opět naše družstva na hřištích soupeřů. Družstva mini-mladší odehrála turnaj v Žeravicích, kde v konkurenci 6-ti družstev „A“ družstvo skončilo na 1. místě a „B“ družstvo na 5.místě. Družstvo mužů v dohrávce posledního kola potřebovalo bodovat, ale v Karviné prohrálo o branku s Havířovem.

V neděli pak družstva žáků hrála v Luhačovicích, kde mladší žáci prohráli a starší žáci vyhráli.

SOBOTA 15.5.2010:

Mini 2001: Turnaj v Žeravicích

V sobotu jsme se zúčastnili turnaje v Žeravicích v kategorii mini mladší. Celkem hrálo 6 družstev - systém každý s každým.

Naše hra tentokrát nebyla tak pohledná a kombinační jako jindy, navíc nám dělalo problémy užší hřiště. Přesto jsme tento turnaj dokázali vyhrát, když tentokrát to bylo spíše o morálce a bojovnosti.

První zápas s Prostějovem, byl vlažný, jako již tradičně naše úvodní zápasy na turnajích. Druhý s naším béčkem nebyl též nijak přesvědčivý, s UP Olomouc to bylo jednoznačné. Překvapivě nás potrápilo STM Olomouc a veliké drama nabídlo poslední utkání s domácími Žeravicemi, kterým jsme oplatili porážku z předchozího turnaje. Chválíme celé družstvo za bojovný výkon, výborně zachytal J. Šudřich, střelecky zářil Š. Souček, který spolu s A. Vodičkou mázácky proměňovali sedmičky, v obraně vynikl rychlonohý J. Vysloužil.

Žeravice V. Bystřice A V. Bystřice B Prostějov STM Olomouc UP Olomouc Skóre Body Poř.
 Žeravice   11 : 12 8 : 1 10 : 3 5 : 5 9 : 0 43  : 21 7 2.
 Velká Bystřice A  12 : 11   12 : 7 10 : 8 5 : 2 13 : 0 52 : 28 10 1.
 Velká Bystřice B 1 : 8 7 : 12   3 : 4 4 : 11 11 : 2 26 : 37 2 5.
 Prostějov 3 : 10 8 : 10 4 : 3   6 : 4 10 : 3 31 : 30 6 3.
 STM Olomouc 5 : 5 2 : 5 11 : 4 4 : 6   8 : 1 30 : 21 5 4.
 UP Olomouc 0 : 9 0 : 13 2 : 11 3 : 10 1 : 8   6 : 51 0 6.

Hráči(branky): J. Šudřich (br), F. Buršík (br+4), Š. Souček (29), A. Vodička (9), E. Vykoukalová (6), K. Spurná (2), J. Vysloužil (1), A. Kremplová (1).

Muži: Havířov - SK V. Bystřice                                                25 : 24 (10 : 13)

V dohrávce posledního kola, zajíždělo naše družstvo do Karviné, kde je čekalo družstvo Havířova a dvojice mladých nezkušených rozhodčích, kdy jeden byl přímo z Karviné. Díky odložení zápasu o týden, bylo naše družstvo oslabeno o tři hráče, kteří nemohli nastoupit (Krahulec D, Drabík T. a Vaverka M.). V prvním poločase si naše družstvo vypracovalo tříbrankové vedení. Rozdíl mohl být vyšší, ale rozhodčí z Karviné nepískal fauly na šestce na Balona R. Ve druhém poločase domácí srovnali skóre a v polovině poločasu šli do dvoubrankového vedení. Naše družstvo zabojovalo a v poslední minutě ubránilo útok soupeře a za stavu 24 : 24 necelou půlminutu před koncem mělo v držení míč.  V útoku jsme, ale udělali nepochopitelnou chybu, kdy místo držení míče jsme pokazili přihrávku a soupeř z protiútoku, po průrazu dal rozhodující branku, kterou jsme přišli o potřebný bod.

Sestava: Vydra M., Hliněný K., Balon R.(3), Barvíř J., Dostál O., Jakl L.(1)., Juračka R.(4), Klobouček O., Matějek M.(2), Skřídlo J.(7)., Strádal J.(1), Wolf M.(1), Zbořil V.(5).