Zpravodaj č. 26/2010

Minulý týden až na družstva dorostu a st. Žáků odehrála soutěžní zápasy všechna naše družstva. V pátek družstvo mini 2000 přivezlo 1. místo ze školního turnaje v Telnici. Večer pak muži A postoupili do 3. kolo Českého poháru, když před výbornou diváckou kulisou  porazili prvoligovou Ostravu. Ve 3. kole přivítají na domácím hřišti extraligové HC Zubří.

V sobotu mladší žáci B, doma prohráli s vedoucím družstvem soutěže Luhačovicemi. V Žeravicích pak vyhráli mladší žáci A a muži B. V neděli pak mini mladší přivezli 1. místi z turnaje v Litovle

PÁTEK 17.9.2010:

Mini 2000 a mladší:  Školní turnaj v Telnici

V pátek 17. 9. jsme se zúčastnili turnaje pořádaného ZŠ a MŠ Telnice. Své házenkářské dovednosti zde předvádělo 12 družstev rozdělených do dvou skupin. Na posledním tréninku se zranila V. Mikulášková, takže jsme si nekladli ty nejvyšší ambice a doufali jsme v umístění do 4. místa ve skupině. Ale naši minici předvedli nadprůměrné výkony zejména s naším tradičním rivalem Telnicí a svoji skupinu vyhráli.
Ve finále se pak střetli s výborně hrajícími děvčaty z Veselí na Moravě a přestože už o dvě branky prohrávali, otočili v dramatickém závěru skóre ve svůj prospěch.
Výborné výkony po celý trunaj podával J. Jedenástík, který vzal na sebe vůdčí roli, obrovskou bojovnost prokázal Š. Souček, který inkasoval dva údery do hlavy a dohrával s pěkným monoklem, opět excelentně zachytal Ji. Routner, výborně a přesně střílela M. Vičarová a precizně plnili taktické úkoly (zejména obranné) K. Palacková, T. Maceášik a J. Hartl. Nebojácně si počínal benjamínek týmu A. Vodička, který vždy zamotal soupeřům hlavu a ve
finále dokázal v pravou chvíli vstřelit důležité branky.
Hráči (branky): Routner J.(br+3), Jedenástík J.(28), Souček Š.(27), Vodička A.(16), Fišarová M.(14), Palcková K.(7), Maceášik T.(5), Hartl J.(2)

Kopřiv. B Olomouc A Veselí B Telnice A V.Bystřice Mělník B Skóre Body Poř.
 Kopřivnice "B"   3 : 13 14 : 2 9 : 15 9 : 13 17 : 0 52 : 43 4 4.
 Olomouc "A" 13 : 3   13 : 0 6 : 8 4 . 8 17 . 1 53 : 20 6 3.
 Veselí n. M. "B"  2 : 14 0 : 13   1 : 12 2 : 23 12 : 4 17 : 66 2 5.
 Telnice "A" 15 : 9 8 : 6 12 : 1   7 : 10 14 : 1 56 : 27 8 2.
 Velká Bystřice 13 : 9 8 : 4 23 : 2 10 : 7   27 : 0 81 : 22 10 1.
 Mělník "B" 0 : 17 1 : 17 4 : 12 1 : 14 0 : 27   6 : 87 0 6.

Konečné pořadí :

1. Velká Bystřice
  2. Veselí na Moravě “A“
  3. Telnice “A“

Muži A:  SK V. Bystřice – Sokol Ostrava                                         29 : 17 (12 : 11)

Naše družstvo mužů „A“ nastoupilo v 2.kole Českého poháru v domácí hale proti 1.ligové Ostravě. Domácí družstvo  vstoupilo do zápasu poněkud zaskočeno a během několika minut prohrávalo 4:0. Ale plná hala fanoušků  naše družstvo hnala kupředu a po 30minutách byl stav utkání 12:11 pro domácí. Do druhého poločasu se naši vrhli v plné síle a družstvo Ostravy nám nemohlo dát branku téměř 11min. Naši kluci  měli chuť vyhrát a nezklamat  diváky, kteří přišli podpořit domácí házenkáře. Utkáni skončilo  výhrou domácího  mužstva 29:17. Na závěr chceme poděkovat všem co přišli podpořit naše kluky a udělali skvělou atmosféru. DĚKUJEM!!!!!!

Sestava: Vydra M., Klichuk A., Dostál O.(4), Pörsök P.(2), Balon R.(4), Strádal J.(3), Schneider V., Kufrik R.(1), Steiger M., Skřídlo J.(9), Matějek M., Nečesaný J.(2), Wolf M.(2), Barvíř J.(2)

SOBOTA 18.9.2010:

Ml. žáci A:  Žeravice - SK V. Bystřice                                    12 : 24 (5 : 12)

V sobotu 18.9.2010 sehrálo družstvo mladších žáků - SK Velká Bystřice „A“ mistrovský zápas s družstvem SK Žeravice. Naši hráči odvedli kolektivní výkon, po celý zápas vedli a po zásluze vyhráli 24:12, poločas 12:5.

Sestava družstva mladších žáků SK Velká Bystřice „A“:

Vykoukal M. – brankař; hráči: Menšík N.(4), Majer O.(3), Červinka M.(9), Pazdera A.(3), Nový M., Sečka J.(2), Tesařík M., Kurek M., Hňatek F.(3).

Ml. žáci B:  SK V. Bystřice - Luhačovice                                         20 : 23 (10 : 11)

Na domácím hřišti jsme bez zraněné V. Mikuláškové drželi překvapivě krok se staršími a zkušenějšími hráči Luhačovic. Ještě dvě minuty před koncem byl stav utkání 20:20! Výborně hrál a zakončoval T. Spurný, kterého výborně uvolňoval do střeleckých tutovek T. Buršík. Pěkné proskoky předvedla M. Vachutková, ale velikou pochvalu zaslouží celý tým za kuráž a bojovnost, se kterou se postavili vedoucímu družstvu středomoravské ligy.
Hráči(branky): Routner J.(br), Spurný T.(10), Vachutková M.(4), Buršík T.(2), Jedenástík J.(2), Mikulášková L.(1), Fišarová M.(1), Souček Š., Palacková K., Maceášik T., Hartl J.

Muži B:  Žeravice - SK V. Bystřice                                                  20 : 27 (9 : 18)

Svůj třetí ligový zápas sehrálo naše B družstvo mužů proti mužstvu Žeravic u Přerova. Výsledek prvního poločasu byl 18 : 9 ve prospěch našeho družstva. První polovina druhého poločasu však nezačala příliš slibně. Družstvo Žeravic stáhlo devítigólový náskok na rozdíl pouhých tří branek, nicméně díky P. Součkovi, trenérovi Velkobystřického týmu, a jeho zkušeným taktickým radám se nakonec stav obrátil a zápas skončil se skóre 27 : 20 v náš prospěch.

Sestava: Hliněný K., Jakl L.(3), Schneider V.(6), Dostál O.(2), Steiger M.(7), Wolf M.(2), Moskalenko T., Macharáček T., Zelinka A.(1), Pataj J.(1), Povalil R.(1), Langer D.(3), Langer J., Balon J.(1)

NEDĚLE 19.9.2010:

Mini mladší: Turnaj v Litovli

První letošní soutěžní turnaj odehrálo naše družstvo v Litovli. Po dobrém výkonu se stalo vítězem turnaje, když své soupeře jednoznačně přehrálo.

Výsledky:
 Kunovice - Velká Bystřice 6 : 13
 Tatran Litovel - Velká Bystřice 7 : 14
 DHK Litovel - Velká Bystřice  3 : 18

Sestava + branky: Milý K.(3), Grom R.(4), Preč J.(1), Jagelka J.(17), Samek S.(2), Možíš B.(16), Grygar M.(1), Zedník V.(1)