Zpravodaj č. 4/2011

SOBOTA 19.2.2011:

Ml.dorost:  Rožnov – SK V. Bystřice             47 : 39 (21 : 18)

Zápas na palubovce  vedoucího celku soutěže nevypadal  do 20-té minuty první půle nijak tragicky. Drželi jsme s domácími krok a několikrát jsme i vedli. Ale na konci prvního poločasu jsme v rozmezí tří minut dostali pět gólů a soupeř se nám začal vzdalovat. Aby ne, když chuť do hry měl jen vynikající O. Švébiš (autor 19-ti !!!! branek), a ještě slušně hrající P. Ochmanna a P. Spurný. Naopak totální propadák předvedl Š. Dunaj, který byl svým výkonem nejslabší článek našeho družstva. Navíc se nedařilo ani jednomu brankaři a téměř všechny střely, které šly na naši branku skončili v síti, a tak jsme dostali asi největší příděl branek za několik let. Co naplat, že jsme dali prvnímu celku také asi rekordních 39 gólů, když ani taková porce nestačí na vítězství.

Sestava a střelci : Dunaj Š.(2), Ochmann P.(4), Petričák M.(3), Spurný P.( 5), Bílek M., Vodička Š., Atyafi E.(4), Stopka J.(2), Gardián A, Švébiš O.(19 !!!)

0

St.dorost:  Rožnov – SK V. Bystřice             25 : 25 (10 : 12)

Velmi tvrdé a vyrovnané utkání s mnoha chybami na obou stranách a bohužel i mnohdy u obou slečen rozhodčích. Po vyhraném prvním poločase se nám bohužel nepodařilo dotáhnout utkání do vítězného konce. Bohužel jsme doplatili na několik neproměněných šancí v závěru zápasu, a tak se domácím povedlo v závěru vyrovnat. Naše hra byla bohužel poznamenaná absencí tří hráčů, ale i tak se měl tento zápas dotáhnout do vítězného konce a ztráta bodu nás může hodně mrzet. Fantasticky zahrál O. Švébiš, který byl tahounem celého družstva, ale i ostatní bojovali a kromě těch neproměněných šancí se klukům nedá nic vyčíst. Moc pěkný výkon předvedl tentokrát R. Elsner. Pokud takhle budou bojovat i nadále věříme že budeme atakovat vrchní příčky tabulky.

Sestava a střelci : Dunaj Š., Petričák M., Švébiš O.(5), Zeman M.(5), Polách P. (3), Loun J.(4), Rýpar M.(2), Spurný M.(3), Juráň J., Elsner R., Pupík T., Bílek M..

Ml.žáci B:  MEZINÁRODNÍ TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ - OSTRAVA

V sobotu 19.2. jsme v rámci zimní přípravy vyrazili na turnaj mladších žáků do Ostravy. Vzhledem k marodce, která naše družstvo postihla, jsme odjížděli se skromnými ambicemi (porovnat naši výkonnost s družstvy, se kterými běžně nehrajeme a zkusit uhrát co nejlepší výsledky). Jako celou letošní sezónu bylo naše mužstvo složeno převážně z hráčů miniházené.

Turnaje se zúčastnilo 8 družstev ze třech zemí, která byla rozdělena do dvou skupin, kde hrál každý s každým. Podle umístění ve skupině se poté odehrály zápasy o celkové umístění.

V prvním zápase nás čekal soupeř z Krakova (PL). Naši hráči začali překvapivě odvážně a proti urostlým soupeřům si drželi po celý zápas mírné vedení, které ale v posledních minutách ztratili kvůli zbrklým manévrům a spoustou ztracených míčů a nakonec byli rádi za remízu 10 : 10 a jeden bod do tabulky.

Do druhého zápasu s Polankou jsme nastoupili s odhodláním napravit některé chyby z prvního utkání a to se nám od začátku velice dařilo. Soupeře jsme vůbec nepustili do hry a přesvědčivě zvítězili 13 : 6, když náš výkon zdobili rychlé útočné akce a výborná obrana.

Třetím soupeřem ve skupině byl domácí Sokol Ostrava. Bylo to klíčové utkání, když případná výhra nás posouvala rovnou do finále, bez ohledu na ostatní výsledky. Naopak prohra nás mohla odsunout až na třetí místo. Zápas probíhal ve vysokém tempu s velkou dávkou bojovnosti a do samého konce byl vyrovnaný. Nakonec rozhodla naše obranná hra podpořená výbornou brankařkou a Ostraváky jsme porazili 9 : 8. Obsadili jsme tedy první místo v tabulce naší skupiny a těšili jsme se na finále turnaje.

Ve finálovém utkání jsme se střetli s dívčím týmem HC Ostrava ( starší kategorie ), který byl narychlo povolán místo Telnice, která se odhlásila kvůli marodce. Hráčky HC bez výrazných problémů vyhrály svoji skupinu. Přestože výškové rozdíly byly opravdu veliké, nechtěli jsme to vzdát bez boje. Taktika byla jasná, hrát kontaktní házenou a znemožnit soupeři co nejvíce střílet na branku. Na začátku zápasu se nám to moc nedařilo a než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme o tři branky. Po výrazném zlepšení obrany jsme srovnali hru i skóre. Hráčky soupeře se poté dostávali do zakončení je díky větší síle, což prostě nešlo ubránit. I tak jsme vybojovali nerozhodný výsledek 8: 8 a o vítězi turnaje rozhodovali sedmimetrové hody, ve kterých byl nakonec lepší náš soupeř.

Přesto je pro nás 2. místo na kvalitním a výborně zorganizovaném turnaji více než příjemným překvapením. Pochvalu si zaslouží celé družstvo. Naší nejlepší hráčkou v poli byla Verďa Mikulášková na rozehrávce, která svedla mnoho tvrdých soubojů, vytvářela pro ostatní gólové příležitosti a sama také nastřílela spoustu branek (8br), střelecky exceloval Tomáš Spurný (11br), výborně rozehrával a také bránil Tomáš Buršík (4br), rychlost a dravost vnášel do hry Pepa Jedenástík (7br). Milým překvapením byl výkon Kamila Šípka (3br), na šestce se prosazovala Míša Vachutková (4br) a na křídle neúnavně běhal a bránil Štěpek Souček (2br). Solidní práci odvedli i oba pivoti Tomáš Macek Maceášik (1br) a Simča Konečná (1br), cenné zkušenosti s velkou házenou sbírali i hráči ročníku 2002 Filda Buršík a Tóny Vodička ! Poprvé se v ostrém zápase postavila do branky Markéta Bečáková a nevedla si vůbec špatně, no a nejlepší nakonec: Výborný výkon naše družstva podtrhuje ocenění nejlepšího brankaře turnaje, které získala naše Lucka Mikulášková !!!