Zpravodaj č. 8/2011

SOBOTA 19.3.2011:

St.dorost:  SK V. Bystřice - Polanka                                                 20 : 19 (7 : 12)

Do zápasu o čtvrté místo nevstoupili naši kluci právě nejlépe. Opět pokračovali v matném výkonu z předešlých utkání a tak nebylo divu, že po chvíli prohrávali 0 : 3 a soupeř postupně navyšoval svoje vedení až na sedm gólů. Teprve od stavu 4 : 7 se naši kluci trošku vzpamatovali a poločas dohráli se stavem 7 : 12. Tento nepříznivý stav i přes velmi dobrý výkon J. Juráně v brance, ale díky velmi špatné obraně a hlavně neproměňování vyložených šancí  včetně tří sedmiček  byl opravdu hrozivý.

O poločase zřejmě zafungovalo kouzlo naší  staré šatny (nebo trenérky) a druhá půle byla o něčem úplně jiném. Naše obrana v čele s P. Poláchem se stávala pro soupeře čím dál hůře propustná a kluci vybojovali několik balónů pro rychlíka P. Wolfa, který trháky proměnil a stav se začal pomalu přibližovat k soupeři. Kluci začali proměňovat své šance a když už jsme prohrávali jen o gól prokázal pevné nervy a ruku J. Loun a třikrát ze sedmiček srovnal skóre. Zvláště ta kterou vyrovnal stav na 19 : 19 byla provedena naprosto ukázkově a nám všem na lavičce spadl kámen ze srdce. V okamžiku, když nejlepší hráč zápasu P. Wolf upravil stav na 20 : 19 a my jsme minutu před koncem poprvé v zápase vedli  začali jsme věřit, že utkání dotáhneme do vítězného konce.

Za druhý poločas si zaslouží pochvalu úplně všichni hráči za nesmírnou bojovnost a obětavost.

Zvlášť bychom ale chtěli vyzdvihnout výkon brankaře J. Juráně, který předvedl několik naprosto fantastických zásahů proti střelcům soupeře a P. Wolfa, který rozjížděl většinu útočných akcí. Pokud by kluci navázali na výkon druhého poločasu tohoto zápasu pak mohou opravdu pomýšlet na čelní místa v tabulce.

Sestava: Dunaj Š., Loun J.(4), Schweitzer M.(2), Švébiš O., Pupík T., Elsner R.(1), Wolf P.(5), Hliněný J.(2), Spurný M.(1), Polách P.(3), Jurák J., Zeman M.(2), Rýpar M., Šimonkin M.

4

Muži A:  SK V. Bystřice - Polanka                                                     30 : 27 (14 : 13)

Po reprezentační pauze nastoupili naši muži na domácí půdě proti DTJ Polance. Naše družstvo vstoupilo do zápasu bez levé a pravé spojky, které jsou zraněny. Obě družstva se přetahovala o góly a hosté z Polanky si nenechali naše družstvo utéct více než na rozdíl jedné branky a takový rozdíl byl i na konci poločasu, kdy naše družstvo vedlo 14 : 13. Ve druhé půlce se pokračovalo ve stejném rytmu. Našemu družstvu se nedařilo získat náskok, aby mohlo dohrávat v klidném tento zápas. Emoce byly velice silné na straně Polanky, kdy po třetím dvou minutovém trestu dostal pivot hostujícího družstva červenou kartu a vzápětí dostal červenou kartu i hostující trenér a musel opustit lavičku svého družstva. Naše družstvo mělo výhodu více hráčů na hřišti a dotáhla tento zápas do vítězného konce. Porazilo šestou  Polanku 30 : 27.

Sestava: Vydra M., Vesecký T., Balon R.(5), Barvíř J., Dostál O.(8), Jakl L.(3), Juračka R., Kufrik R., Langer D., Nečesaný J.(3), Skřídlo J.(10), Steiger M., Strádal J.(1), Vaverka M.