Zpravodaj č. 28/2011

ČTVRTEK  13.10.2011

Školní liga – Masarykova ZŠ Velké Bystřice

13. 10. 2011 se hráči našeho oddílu hráči zúčastnili první letošní školní ligy. V kategorii 4. - 5. tříd bylo v našem družstvu jedenáct hráčů, z toho pouze jeden páťák, zbytek čtvrťáci a čtvrťačky. V kategorii hrálo pět družstev a bez větších problémů jsme vybojovali první místo.

Výsledky:

• ZŠ V. Bystřice - ZŠ Prosenice          20 : 9
  • ZŠ V. Bystřice - ZŠ Bystrovany        17 : 2
  • ZŠ V. Bystřice - ZŠ Jívová               18 : 9
  • ZŠ V. Bystřice - ZORA Olomouc      20 : 6
 Skupina A Prosenice VB1 Jívová VB 2   Skóre Body Poř
 Prosenice   2 : 14 8 : 3 5 : 5 15 : 22 3 2.
 Velká Bystřice 1 14 : 2   23 : 9 15 : 3 53 : 14 6 1.
 Jívová 3 : 8 9 : 23   8 : 3 20 : 34 2 3.
 Velká Bystřice 2 5 : 5 3 : 15 3 : 8   11 : 28 1 4.

Skupina B VB Prosenice ZORA Jívová Bystr. Skóre Body Poř
 Velká Bystřice   20 : 9 20 : 6 18 : 9 17 : 2 75 : 26 8 1.
 Prosenice 9 : 20   22 : 9 32 : 8 10 : 11 73 : 48 4 2.
 Zora Olomouc 6 : 20 9 : 22   13 : 12 12 : 8 40 : 62 4 4..
 Jívová 9 : 18 8 : 32 12 : 13   3 : 13 32 : 76 0 5.
 Bystrovany 2 : 17 11 : 10 8 : 12 13 : 3   34 : 42 4 3.

Hráči (branky): Grygar M.(br+1), Milý K.(br+2), Souček Š.(28), Vodička A.(13), Grom R.(10),  Buršík(9) F., Vysloužil J.(4), Hartl J.(4), Konečná M.(3), Rášová A., Bílková K.

SOBOTA 15.10.2011

Ml. žačky:  SK V. Bystřice – Zora Olomouc                          5 : 8 (2 : 5)

V sobotu 15.10. přivítaly naše děvčata v domácím prostředí tabulkově lépe postavené soupeřky z Olomouce. Vstup do utkání měla děvčata naprosto katastrofální, hrála bez bojovnosti a nasazení a nebýt vynikající L. Mikuláškové v brance, mohla prohrávat obrovským rozdílem. První branku vstřelila až v 15-té minutě za stavu 0 : 4 !!!  Po řádné poločasové domluvě se naše hra zlepšila a výsledkem bylo snížení na 5 : 6 a vypadalo to, že by děvčata mohla stav utkání vyrovnat, možná i otočit, protože si hráčky Zory nevěděly rady s naší brankařkou a jejich hru provázela spousta nepřesností a technických chyb. Bohužel se tak nestalo i proto, že nám nebyl uznán regulérní gól na 6 : 6 pro údajný přešlap. Chválit tentokrát můžeme opravdu jen L. Mikuláškovou a její sestru V. Mikuláškovou za zlepšený výkon ve druhé půli. Zbytek mančaftu zápas vzdal už na jeho počátku !!!
Hráčky (branky): L. Mikulášková(br), V. Mikulášková(3), K. Palacková(2), T. Kohoutková, K. Hirschová, M. Bečáková, S. Kovaříková, M. Konečná, M. Vachutková.

St. žáci:  SK V. Bystřice – STM Olomouc                              16 : 21 (8 : 10)

Další mistrovský zápas sehrálo družstvo starších žáků v domácím  prostředí, tentokrát ze soupeřem z Olomouce. Již před zápasem bylo jasné, že nás čeká velmi silný soupeř, což se v průběhu zápasu potvrdilo. Na hře hráčů z Olomouce byla patrná větší herní jistota, střelecká schopnost a po zásluze zvítězili. Naše družstvo v zápase předvedlo pěkný obětavý výkon a se soupeřem odehrálo zápas v rámci svých možností. Škoda jen velkého množství neproměněných 7 hodů. V brance spolehlivě zachytal Vykoukal, v poli kvalitní výkon podali Tkadleček, Padalík, Tesařík,Hňátek a Mader. Ze značky 7 hodů se dařilo Majerovi. Svůj první zápas v sezoně po zranění odehrál Červinka.
Sestava : Vykoukal(br.), Hňátek(1), Červinka(1), Prošvic, Divila(1), Padalík(3), Majer(5), Mader(2), Pazdera, Dosoudil(1), Tkadleček(1), Kurek, Petričák.

Ml.dorost:   SK V. Bystřice – KP Brno                                    15 : 40 (11 : 17)

Po celkem dobrém prvním poločase, kdy jsme se připravili o lepší výsledek neproměněním několika trháků a nedali jsme ani sedmičku se druhý poločas dá popsat jediným slovem – ostuda. Někteří hráči by si měli srovnat v hlavě, zda vůbec chtějí hrát házenou. S tímto přístupem to nemá cenu.

Sestava: Vodička Š., Vykoukal M., Nábělek F., Majer V.(3), Stopka J., Ochmann P.(6),  Jureček M.(2), Petričák M.(4), Svobodník J., Gardián A., Slováček D.

St.dorost:  SK V. Bystřice - Kuřim                                         40 : 10 (19 : 6)

Po domácím  propadáku s Přerovem jsme byli zvědaví zda se naši kluci už konečně probudí a předvedou že házenou hrát umí. Tentokrát se do zápasu kluci položili jak se patří a navyšovali náskok až na konečných 40 :10. Vzhledem ke kvalitám soupeře bylo toto vítězství povinné a jen doufáme, že kluky probudilo do dalších zápasů.

Sestavai: Zich Z., Nábělek F., Dunaj Š.(2), Loun J.(5), Schweitzer M.(3), Švébiš O.(8), Pupík T.(4), Vodička Š. , Polách P.(4), Ochmann P.(1), Zeman M.(10), Rýpar M.(3)

Muži „A“:  SK V. Bystřice – Bystřice p. H.                             24 : 22 (13 : 12)

Ve 4. kole 1. ligy, hostilo naše družstvo tým Bystřice pod Hostýnem, která se v loňské sezóně umístila celkově na 3. místě tabulky, takže se dalo očekávat velmi vyrovnané utkání. Hostující tým se mohl opírat o řadu hráčů, kteří prošli mnoha extraligovými mužstvy (Dobeš, Žůrek, Zbránek, Vacula). Úvod zápasu patřil domácím, kteří se ujali vedení 3 : 1, tento náskok se  domácím nepodařilo udržet a hosté otočili stav na 3 : 4. Od této doby se stav přeléval z jedné strany na druhou, až do poločasového stavu 13 : 12. Po změně stran se děj utkání neměnil a boj o každý míč pokračoval, zlom zápasu přišel zhruba v půlce poločasu, kdy hostující tým po nesportovním chování své lavičky a dvou zbytečných faulech, musel do pole pouze ve 3 hráčích. Při této přesilovce se domácím podařilo odskočit na rozdíl 3 branek a po velice dramatické koncovce s podporou fantastických domácích bubeníků a fanoušků, dotáhnout zápas do vítězného konce!!! Za vítězství se musí pochválit celé domácí mužstvo, které předvedlo vynikající výkon, jak v útoku, tak v obraně. Dalším aspektem byla divácká kulisa, která znovu vytvořila vynikající atmosféru a tímto by družstvo mužů chtělo poděkovat všem divákům, kteří dorazili na zápas a doufají že si i příště zazpívají pověstný „VYSOKÝ JALOVEC“!!!

Sestava a branky: Vydra M., Hliněný K., Kovalák O., Mičola J.(3), Balon R.(2), Prepsl D.(6), Mézl R.(3), Skřídlo J.(8), Barvíř J., Wolf M.(1), Schneider V.(1), Vaverka M., Strádal J., Wolf P.

NEDĚLE  16.10.2011

Mini starší „B“:  Turnaj v Olomouci

Mini starší „B“ se zúčastnili turnaje v Olomouci na Zoře, kdy byly pořadatelem STM Olomouc. Turnaje se zúčastnily celky: STM Olomouc „B“, Sokol Prostějov, SK UP Olomouc „A“ a Velká Bystřice.

4. SK UP Olomouc A

Hráči (brasnky): Zedník V.(3), Kostorek P., Buršík F.(21), Grom R.(8), Preč J.(2), Možiš B.(14), Grygar M.(1), Šatner D.(1), Buršíková K., Bílková K., Ditrich T., Dvořák H., Blaha P.(4)

Muži „B“:  SK V. Bystřice „B“ – Kostelec n. H. „B“               39 : 24 (18 : 11)

Béčko“ předvedlo pěkný kolektivní výkon a hrálo pohlednou házenou. Tentokrát od samého začátku nebylo pochyb, kdo je pánem na hřišti. Hodně dobrý výkon podal brankář K. Hliněný a i další brankář M. Šimonkin se v závěru druhé půle, kdy se dostal na hřiště blýskl několika pěknými zákroky. Tradičně nezklamal P. Wolf,  ale za kolektivní výkon zaslouží tentokrát pochvalu všichni hráči.  Poděkování  patří divákům, kterých se sešlo hojně a dali o sobě patřičně vědět.

Sestava a střelci : Hliněný K., Šimonkin M., Hliněný J. (4), Wolf P.(9), Wolf M.(1), Klobouček O.(1), Pörsök P.(5), Macharáček T.(2), Elsner R.(2), Bečica J.(1), Machynek M.(5), Kufrik R.(3), Strádal J.(4), Juračka R.(2)

Ženy:  SK V. Bystřice – Paskov                                             22 : 17 (8 : 10)

Po slabším prvním poločase zlepšenou hrou po přestávce získalo naše družstvo další body, které znamenají již 6-ti bodové vedení po odehraných 6-ti kolech Severomoravské ligy žen.

Sestava: Ochmannová J., Ručilová T., Dragúňová T., Jiroušová P.(1), Macharáčková J., Fabíková M.(10), Žahourová E.(2), Hovorková M.(2), Košová K., Steigerová J., Kumrová S.(7)