Zpravodaj č. 33/2011

SOBOTA 19.11.2011:

Ml.dorost: SK V. Bystřice - Maloměřice                       27 : 28 (13 : 14)

Po špatném úvodu, kdy jsme v 11-té minutě prohrávali 2 : 8, se našemu družstvu po nasazení osobní obrany na nejlepšího hráče soupeře podařilo do konce poločasu stáhnou stav na rozdíl jediné branky. V průběhu druhé půle se podařilo našemu družstvu získat dvoubrankového vedení. Za tohoto stavu zahrálo hrozně přesilovku, soupeř se chytil a šel do vedení, které udržel do konce zápasu. Kromě velice špatné obrany rozhodlo o výsledku neproměnění čtyř sedmiček, a spousta zbytečných ztrát míče a hlavně chybí nasazení a bojovnost.

Sestava: Vodička Š., Vykoukal M., Ochmann P.(5), Surma M.(11), Nábělek F.(2), Janeček M.(6), Javořík E., Klobouček M.(1), Mistera J., Rýpar D., Stopka J.(2), Sojka D., Svobodník J., Jureček M.

2

St.dorost: SK V. Bystřice - Maloměřice                        32 : 26 (16 : 14)

Od minulého zápasu došlo k malému zlepšení a na hru se už dalo chvílemi koukat. I když se vyhrálo o šest branek, tak se výsledek nerodil lehce. Soupeř byl v obraně důrazný a potom co naši kluci rozchytali brankaře soupeře, tak se mu  góly nedávaly lehce.

Bohužel se naší obraně moc nedařilo pomoci  brankaři, protože téměř každý odražený míč získával soupeř a to jak na vlastním, tak i na soupeřově brankovišti. Asi nejvýraznější výkon podal mladší dorostenec P.  Ochmann, který bojoval příkladně o každý míč a z něj by si měli vzít ostatní příklad. Určité zlepšení bylo vidět u M. Rýpara, který když poslechne a  vystřelí z dálky místo pokusů o kličku,  tak je z toho pěkná branka. Standartně výborný výkon předvedl P. Polách a slušně zachytal Z. Zich. Ostatní zahráli tak na půl plynu, což je hlavně u O. Švébiše od doby co hostuje v Zubří a hraje první dorosteneckou ligu určité zklamání. Vzhledem k tomu, že nás v příštím kole čeká silný Rožnov a potom STM Olomouc měli by se chlapci nad sebou hodně zamyslet a srovnat si v hlavách co vlastně chtějí.

Sestava: Zich Z., Vodička Š., Dunaj Š.(4), Loun J., Schweitzer M.(4), Švébiš O.(6), Pupík T.(2), Zeman M.(5), Rýpar M.(3), Polách P.(5), Ochmann P.(3)

2

Muži „A“: SK V. Bystřice         - Dvůr Králové                       27 : 23 (14 : 13)

V 8. kole se naše družstvo představilo na domácí půdě, kde hostilo velice silné mužstvo ze Dvora Králové, které ještě v předminulé sezóně hrálo naší nejvyšší soutěž, takže se dalo očekávat velice dramatické utkání.  Začátek zápasu byl hodně vyrovnaný, po odehraných 10-ti minutách bylo skóre nerozhodné 5 : 5, pak si ale naše družstvo vybralo slabší chvilku, hosté toho dokázali využít  a šli zaslouženě do vedení 8 : 12. V tuto dobu trenér Pazdera ml. sáhl ke hře na 2 pivoty a od té doby se hra u domácího týmu rapidně zlepšila, až k poločasovému skóre 14 : 13 pro naše družstvo. Nutno říct, že se asi jednalo o zlom zápasu, protože v průběhu celé druhé půle, si domácí tým udržoval vždy 2-5 gólový náskok, až do konce zápasu, který skončil poměrem 27 : 23. Celé domácí družstvo si pak mohlo užívat báječnou atmosféru v podání „BYSTŘICKÝCH FANS“, kteří jako vždy hnali domácí borce za vítězstvím, až do úplného závěru, navíc se k nim přidali i naši  fotbalisté, kteří se přišli podívat a vyburcovali tribuny k famózní „MEXICKÉ VLNĚ“, která obíhala nejednou areálem na hřišti. Za to jim patří velký dík a doufejme, že si zazpíváme pověstný „VYSOKÝ JALOVEC“ i příště!!!

Sestava a branky: Vydra M., Hliněný K., Kovalák O., Mičola J.(4), Balon R.(6), Prepsl D.(3), Mézl R.(3), Skřídlo J.(4), Vaverka M.(1), Nečesaný J.(4), Pörsök P.(2), Barvíř J., Strádal J., Steiger M.