Zpravodaj č. 5/2012

SOBOTA 10.3.2012:

Ml.dorost: SK V. Bystřice - Zlín                                                18 : 35 (10 : 20)

Opět velice slabý výkon až na výjimky celého družstva.

Sestava a střelci: Vodička Š., Vykoukal M., Klobouček M., Červinka M.(1), Sedláček J., Svobodník J.(1), Stopka J., Ochmann P.(8), Surma M.(1), Jureček M., Atyafi E.(1), Sojka D., Šiška D.(5), Gardián A.(5)

2

St.dorost: SK V. Bystřice - Hranice                                          30 : 37 (13 : 17)

V sobotu 10. 3. jsme odehráli první mistrovské utkání na domácí půdě. Hostující celek přijel ve zraněními oslabené sestavě a i to možná vedlo naše chlapce k názoru, že se zápas vyhraje sám. Bohužel jsme nebyli schopni dostat se do zápasového tempa, nedařila se nám střelba z vyložených šancí a oproti prvnímu utkání v Přerově jsme neubránili téměř nic. Na toto zbytečně prohrané utkání je třeba velmi rychle zapomenout a soustředit se na další, snad již povedenější zápasy.

Sestava: Zich Z., Vodička Š.,  Dunaj Š.(3), Loun J.(3), Schweitzer M., Švébiš O.(8), Pupík T.(2), Polách P.(4), Zeman M.(8), Rýpar M.(2).

2

Muži „A“: SK V. Bystřice - Zlín                                                  23 : 22 (8 : 11)

Velká Bystřice – Doslova infarktový zápas odehráli v sobotním 14. kole první ligy házenkáři Velké Bystřice. Na domácí půdě prohrávali v souboji se Zlínem už o pět branek, nakonec však zápas dokázali strhnout na svoji stranu a radovali se z cenného vítězství 23 : 22.

„Bylo to opravdu drama až do poslední minuty. Házenkářský thriller, který tady už opravdu dlouho nebyl,“ usmíval se trenér Velké Bystřice Jaroslav Pazdera. Jeho tým potřeboval na domácí půdě získat další vítězství, jenže téměř po celý zápas prohrával. V polovině první půle vedl Zlín 7 : 4, jenže domácí zbraně nesložili a skóre rychle srovnali. O přestávce ale hostující tým stejně držel nadějné třígólové vedení. „Zlín hrál hodně bojovně, předvedl výbornou obranu na hranici tvrdosti a hodně to brousili. Těžko jsme se v útoku prosazovali,“ přiznal Pazdera, jehož tým za poločas nastřílel pouze osm branek. K tomu přispěl i výborný zlínský brankář Mahušek, který pochytal spoustu střel. „Celkem nás v první půli vychytal. Navíc jsme za zápas neproměnili pět sedmimetrových hodů, což byl dost zásadní moment,“ upozornil Pazdera.

Ve druhém poločase ale přišlo v útočné fázi výrazné zlepšení domácího týmu. „Ve druhé půli jsme zvedli náš prapor. Diváci nás skvěle podrželi a podařilo se nám srovnat stav na 20 : 20,“ popisoval Pazdera průběh druhého poločasu, ve kterém už jeho tým dokonce prohrával o pět branek. Deset vteřin před koncem zápasu se Velká Bystřice dostala do vedení 23:22 a to už v posledních vteřinách nepustila. „Hosté měli ještě v poslední vteřině devítimetrový hod, ale vyrovnat se jim už nepovedlo. Byl to infarktový zápas, diváci za námi po utkání chodili, že s takovou budou příště potřebovat kardiostimulátory,“ smál se trenér Pazdera, který si pochvaloval bouřlivou kulisu ve velkobystřické házenkářské hale. „Tentokrát přišla opravdu spousta diváků, navíc jich pár dorazilo i ze Zlína, takže atmosféra byla fantastická,“ chválil Pazdera. Nejlepším střelcem v domácím dresu byl sedmigólový Jiří Mičola.

„Hrál výborně, stejně jako Jirka Skřídlo. Ve druhém poločase výborně zachytal brankář Michal Vydra. Jinak to byl z naší strany kolektivní výkon,“ hodnotil trenér Velké Bystřice.

Jeho svěřenci po další domácí výhře poskočili v prvoligové tabulce na deváté místo.

„Je to tam pořádně našlapané. Kromě nás jsou další tři týmy na dvanácti bodech. V dalším kole se pokusíme překvapit na půdě Bystřice pod Hostýnem,“ uzavřel Pazdera.

Rozhodčí: Bauer, Horsák. 7m hody: 9/4 – 5/4. Vyloučení: 1 – 6. Diváků: 260.

Velká Bystřice: Vydra, Hliněný – Kosina 2, Wolf 1, Vaverka, Pörsök, Prepsl 2/1, Barvíř, Skřídlo 4, Strádal, Schneider 5, Mičola 7/3, Balon 2, Kovalák. Trenér: Jaroslav Pazdera.

Zlín: Mahušek, Pavlinec – Beneš 4/4, Fišer 1, Vojta 3, Kočí 3, Kafka, Buček, Sadowski 2, Žůrek 5, Zmeškal, Zetík 3, Jiroutek 1, Švec. Trenér: Oldřich Dvořák.

Další výsledky 14. kola: TJ Košutka – Tatran Litovel 28:27 (12:13),Lokomotiva Louny – TJ JM Chodov 29:22 (15:11), HCB Jičín B – TJ Šumperk 21:17 (6:12), TJ Bystřice pod Hostýnem – HCB Karviná B 30:16 (14:8), 1. HK Dvůr Králové – HC TJ Náchod 21 : 29 (13:17).

Ml. žáci: Turnaj v Přerově

V neděli jsme s mladšími žáky vyrazili do nedalekého Přerova, kde se potkalo sedm družstev, hrálo se 1 x 16 minut systémem každý s každým. Turnaj jsme pojali jako poslední přípravu před nadcházející jarní část sezóny a celkově druhé místo hodnotíme jako dobrý výsledek, i když s předvedenými výkony už tak spokojení být nemůžeme. Na našich hráčích se projevil tréninkový výpadek způsobený jarními prázdninami, nedokázali se plně koncentrovat na jednotlivá utkání a hlavně se z jejich hry vytratila dravost a chuť porvat se o výsledek.

V. Bystřice - STM Olomouc                 11 : 8
Z naší strany nejpovedenější zápas, kolektivní hra s hezkými kombinacemi zejména s pivotem, které J. Běhálek s přehledem zakončoval. T. Buršík se blýskl třemi góly z pozice spojky.

V. Bystřice - Uničov                              7 : 10

V tomto utkání jsme nedokázali ubránit urostlejší hráče soupeře a tentokrát jsme doplatili na neproměňování sedmiček a vyložených šancí.

V. Bystřice - Bystřice p. H.                    8 : 5
Naši se nedokázali dostat do tempa, nade všemi vyčnívali a vítězství vybojovali T. Spurný a Š. Souček.

V. Bystřice - Žeravice (dívky)                10 : 11

Zápas bez bojovnosti,  opory vyhořely, vyjímkou byl T. Maceášik na pivotu a konečně se prosadil K. Šípek na křídle.

V. Bystřice - Žeravice B                         12 : 1

Proti mladšímu soupeři, který byl překvapením turnaje dostali příležitost hlavně naši mladíci. Opět se střelecky prosazoval T. Maceášik na pivotu, ale nejlépe se zápas vydařil A. Vodičkovi.

V. Bystřice - Žeravice A                         10 : 7
Konečně naši předvedli několik hezkých brejkových akcí, krásné góly J. Vysloužil a v poslední vteřině z deseti metrů Š. Souček.

Protože výkony všech se tentokrát střídali jako blížící se aprílové počasí, lze vyzdvihnout pouze kapitána týmu T. Spurného, který byl vybrán jako nejlepší hráč našeho týmu a zároveň byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Velice pozitvní je pro nás to, že opět skórovali všichni hráči !!!