Zpravodaj č. 7/2012

SOBOTA 24.3.2012:

Ml.žáci „B“: SK V. Bystřice „B“ – Žeravice  „B“                    22 : 9 (8 : 2)

V sobotu 24.3. jsme v domácím prostředí odstartovali jarní část sezóny proti béčku Žeravic. Od začátku utkání měli naši hráči zápas pod kontrolou. Po ospalejším prvním poločase přišla gólová smršť ve druhém. Střelecky se dařilo Š. Součkovi a J. Jedenástíkovi, svou premiéru si v mladších žácích odbyl B. Možíš a hned se prosadil i v koncovce, stejně jako nová posila J. Petričák. V brance se výborně uvedli Š. Malinek a T. Ditrich. Hra celého družstva byla rychlá a kolektivní. Ze soupeřových hráčů zaujal svým výkonem J. Kožuch.
Sestava a střelci: Malinek Š.(br), Dittrich T.(br.), Hartl J., Možíš B.(2), Vysloužil J.(1), Jedenástík J.(5), Buršík F.(2), Vodička A.(1), Buršík T.(2), Petričák J.(2), Šípek K.(2), Malinek Š., Souček Š.(5), Šudřich J.

Ml.žáci „A“: SK V. Bystřice „A“ – STM Olomouc  „A“            26 : 17 (12 : 4)

Nástup do zápasu byl přímo excelentní, když v 11. minutě jsme vedli  9 : 1! Tento stav nám umožnil zkoušet různé obranné systémy a zapojit postupně do hry všechny hráče. Po prostřídání se hra mírně srovnala, přesto jsme měli po celý zápas více ze hry. Družstvo bylo do jarní části posíleno o hráče pravidelně hrající soutěž starších žáků a bylo to na hře vidět. M. Tesařík prokazoval střeleckou formu, neúnavně bojoval D. Tkadleček. Vysokou laťku si prvním zápase nasadil T. Spurný, který dokázal získat spousty míčů. Výborná byla i spolupráce s pivotem, když J. Běhálek dokázal zúročovat přihrávky od T. Buršíka. V zápase byla k vidění spousta pohledných akcí, ať už to byla rychlá lajna s dohrávkou do křídla, střelba z dálky nebo chytré překřížení zakončené střelbou. Za stoprocentní výkon si zaslouží pochvalu celé družstvo včetně stálice v brance J. Routnera.
Sestava a střelci: Routner J., Běhálek J.(3), Prošvic T., Tkadleček D.(3), Jedenástík J.(1), Buršík F., Vodička A., Buršík T.(2), Majer O.(2), Šípek K.(1), Souček Š.(3), Tesařík M.(4), Spurný T.(7)

Ml.žačky: SK V. Bystřice  – Zlín   „A“                                    5 : 20 (3 : 9)

První zápas sezóny se nám výsledkově příliš nevydařil. Dokud holkám stačily síly, tak hrály vyrovnanou partii. S mnohem trénovanějšími hráčkami Zlína jsme drželi krok do 13-té minuty první půle. Poté nás hostující hráčky doslova uběhaly. Škoda, že nám chyběla M. Vachutková, s ní bychom hráli určitě vyrovnanější zápas. I přes nepříznivý stav se ale naše holky snažily, bojovaly a nevzdávaly to. Za zmínku stojí výkon brankařky L. Mikuláškové, která zejména v první půli zlikvidovala několik jasných tutovek soupeře. Naše novicky v týmu zase chválíme za odvahu postavit se mnohem větším soupeřkám, které nejen jim ukázaly, kde je zapotřebí na tréninku přidat.
Sestava a střelci: Mikulášková L.(br.), Palacková K.(2), Hühnelová A., Konečná S., Vičarová M.(2), Dosoudilová Z., Bečáková M., Kovaříková S., Konečná M., Mikulášková V.(1), Hühnelová E.

St.žáci : SK V. Bystřice  – STM Olomouc                              15 : 16 (4 : 10)

Od počátku zápasu bylo zřejmé, že proti fyzicky, výškově a velmi důrazně hrajícímu soupeři bude hodně těžké se prosadit, což se v prvním poločase potvrdilo. Druhý poločas jsme s hráči z Olomouce odehráli vyrovnanou partii, v závěru již chyběly síly. I když jsme prohráli, naši hráči si za předvedený výkon zaslouží pochvalu a nemají se za co stydět. Zápas se velmi vydařil brankáři Vykoukalovi, z hráčů v poli výborný výkon předvedli Padalík, Tkadleček, Tesařík a do svého zranění Majer.
Sestava a střelci: Vykoukal M.(br.), Červinka M., Prošvic T., Divila V., Padalík J.(8/2), Majer O.(1), Mader E.(1), Pazdera A., Dosoudil R., Tkadleček D.(2), Kurek M., Tesařík M.(3/1), Petričák J.

Ml.dorost : SK V. Bystřice  – Prostějov                                  23 : 36 (11 : 20)

I přes částečné zlepšení zatím na většinu družstev 2. ligy nestačíme.

Sestava a střelci: Vodička Š. - Svobodník J., Stopka J.(1), Sedláček J., Nábělek F.(4), Majer V.(2), Klobouček M., Ochmann P.(7), Surma M.(5/1), Jureček M., Atyafi E., Sojka D., Šiška D.(3/1), Gardián A.(1).

2

St.dorost : SK V. Bystřice  – Prostějov                                  41 : 29 (16 : 16)

V sobotu 24. 3. 2012 jsme se starším dorostem odehráli další mistrovské utkání. Tentokrát jsme nastoupili proti družstvu Prostějova, se kterým máme v poslední době dost velké problémy. První polovina tohoto utkání z naší strany vypadala naprosto tragicky, kluci neodevzdávali ani polovinu svého obvyklého výkonu, hra celého týmu nestála za nic a podle toho také vypadal poločasový výsledek 16:16. Po poločase se ze šaten vrátili s jiným přístupem, začali hrát svoji házenou, přitvrdili v obraně, v útočné fázi získali několika brankový náskok a utkání dotáhli do vítězného konce.

Sestava a střelci: Vodička Š., Zich Z. - Dunaj Š.(7/1), Loun J.(6), Schweitzer M.(4), Švébiš O.(10), Majer V.(1), Polách P.(2), Ochmann P.(3), Zeman M.(6), Rýpar M.(2)

2

Muži „A“: SK V. Bystřice  – Praha-Chodov                            27 : 23 (14 : 10)

Velká Bystřice – Další vydařený domácí zápas za sebou mají házenkáři Velké Bystřice. Ti v bouřlivém prostředí zaplněné haly přejeli Chodov 27 : 23 a v prvoligové tabulce poskočili až na osmou pozici. Začátek zápasu 16. kola vyšel Hanákům náramně. Do soupeře z Chodova se pustili se vší vervou a vypracovali si slušný náskok. „Vedli jsme 8 : 3, tak jsem si už říkal, že by to tentokrát mohl být klidnější zápas, ve kterém by si mohla zahrát i celá lavička. Soupeř pak ale rychle vyrovnal na 8:8,“ popisoval úvod zápasu trenér Velké Bystřice Jaroslav Pazdera. Domácí tým se nenechal rozhodit a rychle získal vedení zpět na svoji stranu. O poločase vedla Velká Bystřice nadějným čtyřgólovým rozdílem. „Pak už jsme si vedení dokázali pohlídat až do konce zápasu,“ konstatoval domácí trenér. Hosté už ve druhém poločase nenašli síly na zvrat a prohráli právě čtyřgólovým rozdílem 27 : 23. Domácí mohla znovu těšit výborná obrana. „Obranná činnost byla vynikající. Dařilo se nám stejně jako v minulém zápase v Bystřici pod Hostýnem. To byl základ úspěchu,“ chválil defenzivu Pazdera.

Celé utkání odchytal brankář Michal Vydra, který přispěl k důležité výhře. „Chytal výborně, je ve formě. Úspěšnost zákroků měl kolem čtyřiceti procent,“ poznamenal Pazdera. Střelecky se nejvíce dařilo Jiřímu Mičolovi, který zaznamenal osm branek, z toho dvě ze sedmimetrových hodů.

Hanáky v cestě ze vítězstvím znovu podporovali skvělí fanoušci. V zaplněné velkobystřické hale panovala skvělá atmosféra. „Opět bych chtěl divákům poděkovat. Bylo úplně plno, nechyběli ani bubeníci a nebál bych se říct, že u nás máme nejlepší atmosféru v první lize,“ prohlásil Pazdera. Díky úspěšnosti na domácím půdě se Velká Bystřice v prvoligové tabulce propracovala už na osmou pozici. „Kdyby to tak dopadlo na konci sezony, tak bychom byli maximálně spokojení,“ přiznal Pazdera. Velká Bystřice na domácí palubovce zatím vyhrála všechny prvoligové zápasy s výjimkou souboje s Jičínem B. Právě tento soupeř Hanáky čeká v dalším kole, které je na programu po přestávce až 15. dubna. „Bylo by skvělé, kdyby se nám povedlo jim porážku oplatit, ale bude to hodně těžké, protože Jičín je v tabulce na druhém místě,“ uzavřel trenér Bystřice Pazdera.

Rozhodčí: Pluhař, Suchánek. Branky ze 7m hodů: 2 – 3. Vyloučení: 6 – 7. ČK: Wolf. Diváků: 260.

Velká Bystřice: Vydra, Hliněný – Wolf 1, Vaverka, Pörsök 2, Prepsl 3, Barvíř, Mézl 2, Skřídlo 2, Balon 4, Strádal, Kosina 2, Mičola 8/2, Steiger 3. Trenér: Jaroslav Pazdera.

ChodovČermák, Bittman – O. Hanus 3, A. Hanus 5/3, Hanzl 4, Pivný 2, Řežábek 3, König, Turek 5, Sova 1, Vítek, Uherek. Trenér: Pavel König.

Další výsledky 16. kola: Zlín – Litovel 33:27 (20:13), Louny – Náchod 35:32 (17:14), Košutka – Šumperk 36:19, Jičín B – Bystřice pod Hostýnem 24:27 (10:13), Dvůr Králové – Karviná B 19:18 (10:12).