Zpravodaj č. 10/2012

SOBOTA 21.4.2012:

Mini mladší „A“: Turnaj v Žeravicích  – 2.místo

V Žeravicích se naše A družstvo utkalo s domácímí  SK Žeravicemi, Bystřicí p. H. a klubem Zora Olomouc. Na turnaj jsme dorazili ve složení A. Horáček, M. Rella, F. Mikísek, K. Kobliha, P. Markvart, A. Katinger, J. Špaček a v bráně M. Kunc. Již při prvním zápase hráči prokázali týmovou hru a vyhráli nad družstvem SK Žeravice 6:2. Po odpočinkové pauze  se s vervou vrhli do druhého zápasu se Zorou Olomouc. Soupeři nedávali možnost rozehrát hru, hlavně díky oběma Adamům, kteří byli v souboji o míč rychlejší a tak výsledek zápasu byl 11:7 pro nás. Ve třetím zápase jsme nastoupili proti Bystřici p. H, kde kluci prokázali velkou  bojovnost , ale i přes to,  zápas skončil  prohrou 6:13.  Celkový výsledek bylo zasloužené 2.místo. Nejlepším střelcem týmu se stal A. Katinger (14), ale zasloužená pochvala patří všem hráčům v poli a také výkonu brankáře. Kluci takhle dál….

Ml.žáci „B“ : SK Velká Bystřice – Tatran Litovel                    17 : 15 (9 : 10)

Naši mladíci vstoupili do utkání odhodlaně, přesto více branek střílel soupeř. V útoku kluci předváděli hezké kombinace, v obraně ale měli problémy s urostlými spojkami soupeře. Zlom v utkání nastal v době, kdy jsme prohrávali 10:15. Změnili jsme obranný systém na 2:4 a neskutečným závěrem otočili utkání na 17:15. Posledních 13. minut jsme vyhráli 7:0, když jsme nedostali branku ani při dvojnásobném oslabení.
V utkání se nejvíce dařilo minižákům – Š. Souček osm branek, F. Buršík velmi úspěšný při proměňování sedmiček, A. Vodička precizní obrana a vybojované míče, B. Možíš dravý leváček a T. Dittrich, který předvedl fantastický výkon v brance a soupeřovi střelce ničil parádními zákroky. K nim se přidali T. Macášik, jako spolehlivý pivot a J. Petričák, který podal standartně dobrý výkon na spojce a křídle.

Hráči(branky): Dittrich T.(br.), Malinek Š.(br), Souček Š.(8), Buršík F.(4), Petričák J.(3), Maceášik T.(1), Možíš B.(1), Vodička A, Dobeš J., Vysloužil J., Hartl J..

Ml.žáci „A“ : SK Velká Bystřice – Prostějov                           28 : 14 (14 : 4)

Naši hráč měli opět famózní nástup do utkání, když ve 14-té minutě vedli 14:1 a s přehledem zvládli první půli. Uprostřed druhé půle jsme mírně polevili, čehož soupeř ihned využil a trošku srovnal hru i skóre. Závěr zápasu byl ale opět v naší režii. Střeleckou formu si drží T. Spurný, nadmíru výborně zahráli D. Tkadleček a M. Tesařík, které jsme od poloviny druhého poločasu šetřili pro utkání starších žáků. Hodně pěkných přihrávek do pivota dostával J. Běhálek, který nabídnuté šance dokázal proměňovat. Střelecky se prosadili i minici A. Vodička a F. Buršík.

Hráči(branky): Routner J.(br) - Spurný T.(9), Tkadleček D.(5), Tesařík M.(5), Běhálek J.(3), Vodička A.(2), Buršík F.(2), Buršík T.(1), Jedenástík J.(1), Souček Š., Šípek K.
Všem hráčům áčka i béčka patří velká pochvala za nasazení a kolektivní výkon !!!

St.žáci : SK Velká Bystřice – Tatran Litovel                         13 : 15 (7 : 10)

V sobotu 21.4.2012 sehrálo družstvo st.žáků v domácím prostředí mistrovský zápas se soupeřem z Litovle. V tomto zápase jsme narazili na vedoucí tým tabulky, který od počátku zápasu vedl a potvrdil své vedoucí postavení v tabulce. Naši hráči předvedli obětavý výkon, se soupeřem odehráli vyrovnané utkání. Je sympatické, že a ani za nepříznivého stavu, kdy prohrávali rozdílem až 7 branek zápas nevypustili a bojovali až do konce. Družstvo podržel brankář Vykoukal, spolehlivý výkon předvedl Tkadleček, Tesařík, Mader ,Padalík , Červinka, v útoku byl vidět na křídle Sečka.

Sestava a branky : Vykoukal(br.) - Sečka(1), Červinka, Divila, Padalík(5), Mader(4), Pazdera, Dosoudil(1), Tkadleček, Kurek, Tesařík(2), Petričák.

Ml.žačky : SK Velká Bystřice – Veselí n. M.                          11 : 10 (5 : 5)

Bojovné a vyrovnané utkání se šťastnějším koncem pro naše hráčky. Tradičně dobrá obrana podpořená výborným výkonem L. Mikuláškové v brance, ale stále málo nastřílených branek, i když už jsme se dostali přes deset. Opět se ukázalo, jak nevyrovnaný máme kádr, když při absenci Simči jsme nebyli schopni ohrozit branku soupeře z křídel. K tomu se přidala spousta zbytečných chyb, zejména ztrát míčů v útoku, díky kterým se soupeřky neustále držely v zápase. Ještě že jsou naše holky bojovnice a v infarktové koncovce dokázaly strhnout vítězství na naši stranu. Takže za bojovnost a nasazení velká pochvala, ale stále je spousta věcí na kterých musíme zapracovat !!!

Hráčky (branky): Mikulášková L.(br) – Mikulášková V.(4), Vičarová M.(4), Palacková K.(1),  Kovaříková S.(1), Vachutková M.(1), Konečná M., Bečáková M., Hühnelová A., Hühnelová E.,  Dosoudilová Z..

Ml.dorost : SK Velká Bystřice – Velké Meziříčí                     15 : 36 (8 : 20)

Naše družstvo nedokázalo navázat na výkon z Polanky. Opět velice snadno prostupná obrana a v útoku, kromě řady ztrát, které soupeř trestal brankami z rychlých protiútoků velké množství našich neproměněných střeleckých příležitostí.

Sestava a branky : Vodička Š, Vykoukal M. – Mistera J., Sedláček J., Majer V.(2), Stopka J., Ochmann P.(9), Svobodník J.(1), Jureček M., Atyafi E.(3), Sojka D., Šiška D.

2

St.dorost : SK Velká Bystřice – Tatran Litovel                     26 : 24 (11 : 11)

V sobotu 21. 4. 2012 pokračovala naše snaha o návrat „normální házené“ staršího dorostu, tentokrát proti soupeřům z Litovle.  Přestože předvedená hra byla o poznání lepší než v předchozích utkáních, stále to ani vzdáleně není to, co bychom od našich hráčů očekávali.  Velké problémy nám dělal hostující brankář, na obraně jsme zbytečně pouštěli soupeře do gólových příležitostí. Nejlepším střelcem se s deseti brankami stal domácí Štefan Dunaj, který v poslední době podává výborný výkon. Pochvalu zaslouží i Štěpán Vodička, který v brance zastoupil zraněného Zdenka Zicha a i jeho zásluhou Velká Bystřice zvítězila 26:24. Sestava a branky : Vodička Š, Zich Z.  – Dunaj Š., Švébiš O., Pupík T., Zeman M., Rýpar D., Schweitzrer M., Loun J., Sedláček J., Majer V. Ochmann P.

2

Muži „B“: Bystřice p. H. „B“ - SK Velká Bystřice „B“            21 : 28 (15 : 11)

Družstvo mužů "B" odjíždělo v sobotu na horkou půdu druhého týmu tabulky do  Bystřice pod Hostýnem. Pokud si chtěli kluci udržet první pozici v tabulce a pomýšlet na postup do 2. ligy, museli vyhrát. Začátek utkání byl z obou stran opatrný, místy ze strany domácích hráčů brutální a  výroky rozhodčích byly chvílemi vůči těmto zákrokům velice benevolentní. Dobře pracovaly naše spojky a přechod do rychlého útoku v podání druhé vlny byl ničivý. Skvěle chytající J. Smékal s 58% úspěšností domácí hráče tak vykolejil, že v průběhu zápasu ztratili koncentraci a nechali se vylučovat, což naši kluci trestali.

Sestava: Smékal J., Hliněný K. – Elsner R.(2), Wolf P.(7), Wolf M.(2), Juračka R., Kufrik R.(3), Hliněný J.(8), Moskalenko T.(2), Machynek M., Strádal J.(1), Steiger M.(3)

0

Muži „A“: SK Velká Bystřice – Tatran Litovel                       26 : 27 (11 : 13)

Velká Bystřice  – Tak to bylo derby jako hrom! Hanácký házenkářský souboj Velké Bystřice s Litovlí snad ještě překonal veškerá očekávání. Sobotnímu utkání 18. kola první ligy nechyběly krásné branky, bravurní zákroky brankářů, drama do poslední minuty, emoce na hřišti a ani bouřlivá atmosféra. Z nejtěsnějšího vítězství 27:26 se nakonec radovali hosté z Litovle. Velká Bystřice si tak připsala teprve druhou domácí porážku za poslední dvě sezony. „K remíze nám chyběl kousíček. Myslím, že dnes vyhrál šťastnější a ne lepší tým,“ vyprávěl po nesmírně emotivním zápase trenér Velké Bystřice Jaroslav Pazdera. „Doufám, že tato porážka nebude mít vliv na to, že sestoupíme do druhé ligy,“ dodal zklamaně. „Zápas byl ve druhé půlce už rozhodnutý, ale vlastními chybami jsme výborně hrajícímu soupeři dovolili náš náskok stáhnout,“ kroutil hlavou hostující trenér Zdeněk Sléha. „Ale taková je Litovel, to se nám stalo už mockrát. Jsem rád, že se kluci na konci ještě vybičovali a udrželi výhru,“ pousmál se.

Kdyby se měly vyhlásit dvě největší hvězdy sobotního zápasu z týmu Litovle, byly by to bezesporu Matěj Konšel a Marek Sléha. Prvně jmenovaný nasázel devět branek, z toho sedm ve druhém poločase a ten druhý předvedl v brance famózní výkon, kterým přiváděl domácí házenkáře místy až k šílenství. „Marek byl v brance absolutně skvělý. Matěj měl už i lepší zápasy, ale hrál samozřejmě taky super. Dal velice důležité góly z dálky, to se nedalo chytat. Teď je ale na něj velký tlak, protože je v reprezentaci, tak od něj každý hodně očekává,“ poznamenal Sléha na adresu dvou týmových opor. Domácí chytili začátek zápasu a vedli 2:0, jenže Litovel odpověděla pětigólovou a posléze i čtyřgólovou šňůrou. Nakonec z toho byl poločasový výsledek 13:11 pro hostující Tatran. Domácí však v závěru první půle spílali dvojici zlínských rozhodčích, které jim z důvodu překročení časového limitu neuznaly zřejmě regulérní gól. Dvojice rozhdočích Brzósková – Zbranková měla ve vypjatém zápase chvílemi co dělat.

„Dneska se proti nám všechno spiklo. Nebudu se vymlouvat na rozhodčí, ale viděli jste to sami. Dva neuznané čisté góly, pak tam bylo oplácení a rozhodčí dělá, že to nevidí. Podle mě byla chyba, že na takový zápas pošlou tyhle rozhodčí,“ neskrýval rozhořčení domácí kouč Pazdera. „Na rozhodčí se ale opravdu vymlouvat nechci,“ rychle dodal.

Vstup do druhého poločasu jeho svěřenci doslova prospali. Litovelský Konšel nasázel v rychlém sledu několik branek a Tatran vedl 18:11. Velká Bystřice však v posledních minutách předvedla obrovské vzepětí na nakonec sahala i po bodu. K neudržení byl Jiří Mičola, jehož osm branek bylo ale stejně nakonec málo. Litovel v závěru hrála několikrát v oslabení, přesto si těsnou výhru 27:26 pohlídala. Ve velkobystřické házenkářské hale tak místo Vysokého jalovce zněla píseň od skupiny Stracené Ráj v podání litovelských hráčů i fanoušků. „Ty dva body nám možná budou chybět, musíme teď bodovat někde venku,“ uvědomuje si po těsné prohře trenér domácích Pazdera, jehož tým se v prvoligové tabulce nachází na pomezí sestupu a záchrany.

„Jeden z hlavních důvodů, proč jsme dneska nebodovali bylo zahazování šancí z brejků. Na konci to byla naše nedisciplinovanost. Nechali jsme se vyloučit za řeči a to byla škoda,“ rekapituloval. „Kluci bojovali, diváci nás hnali kupředu a za tu bojovnost jsme si bod zasloužili,“ dodal domácí kouč. Jeho protějšek Sléha si pochvaloval bouřlivou atmosféru, která jemu samotnému však místy komplikovala život. „Hráči mě vůbec na hřišti neslyší, můžu akorát gestikulovat. Ale je pravda, že v takové atmosféře se hraje opravdu dobře,“ dodal spokojený kouč Litovle.

Rozhodčí: Brzósková, Zbranková. Vyloučení: 2 – 7.

Velká Bystřice: Vydra, Hliněný – Kosina 4, M. Wolf, Pörsök 2, Prepsl 2, Barvíř, Mézl 1, Skřídlo 6/1, Balon 1, Strádal, Mičola 8/1, Kovalák 1, Steiger 1. Trenér: Jaroslav Pazdera.

Litovel: M. Sléha, Dvořák – Schmalz 2, Barabáš 3, Číhal 1, Nedoma, Hanák 2, Kuchař 2, Šuba 3, F. Sléha, Šmíd 2, Konšel 9, Havlíček, Macek 3. Trenér: Zdeněk Sléha.

Mini mladší „B“: Turnaj v Litovli – 3.místo

V neděli hrálo naše družstvo mini B v Litovli za účasti Tatranu Litovel, DHK Litovel a Horky n. M. Sestava: A. Katinger(7), D. Soška(4), V. Vláčilová(3), A. Horáček(4), Š. Slepica, M. Hunkes a M. Kunc. První zápas s domácími DHK Litovel jsme po slušném výkonu prohráli 6:12. Těšit nás může - že dvě holky byly starší - jinak by soupeř nepostavil družstvo. Druhý zápas s Horkou n. M. se nám moc nepovedl a prohráli jsme jej 3:15. V posledním zápase všichni příkladně zabojovali a remizovali s Tatranem Litovel 9:9. Lepším skórem jsme skončili na 3. místě. Nutno všechny pochválit za dobré výkony - v útoku i v obraně. Některé úseky hry byly slabší, ale celkově se začíná projevovat to, že trenujeme 3x týdně

Ženy: SK Velká Bystřice - Paskov                                        20 : 14 (12 : 2)

Do zápasu jsme nastoupily s velmi dobrou obranou a přechodem do útoku, čímž
jsme soupeře úplně zaskočily a taky tomu odpovídal výsledek p1.poločasu - 12:2, soupeř nám za 30 minut dal pouze 2 branky. V 2.poločase jsme si mohli dovolit prostřídat brankářku, ale obrana absolutně zklamala a výkon šel o 50% dolů. Prvních patnáct minut jsme zároveň nebyli aktivní v přechodu do útoku a v postupném útoku jsme nevytvořily žádný tlak na jejich obranu.
# Výsledkem bylo, že jsme tento úsek zápasu prohrávali 2:8. Po oddechovém čase jsme
zpátky změnily brankářku a výsledek jsme si do konce zápasu již udrželi na konečný rozdíl 6-ti branek 20:14

Sestava: Jakšová D., Ochmannová J. – Havelková T.(2), Paráková K.(6), Jiroušová P.(1), Macharáčková J.(1), Chudárková L.(1), Fabíková M.(3), Žahourová E.(1), Hovorková M.(2), Košová K.(1), Kumrová S.(2), Dragúňová T.