ŠKOLNÍ LIGA - MZŠ V.BYSTŘICE

Kategorie:

1. - 3. třída  1.místo (skóre 127:19)
4. - 5. třída  1. místo (skóre 127:22)

Zajímavost - v mladší kategorii Bohumil Možíš nastřílel 94 branek!  Obě družstva odehrála celý turnaj úmyslně v početním oslabení ! V kategorii 4. - 5. třída se zúčastnilo pět družstev systémem každý s každým, naše škola postavila dvě družstva chlapecké a dívčí.
Kluci odehráli celý turnaj ve velké pohodě, přihrávky naslepo, nadhazovačky a jiné parády.
Holky bojovaly jako o život, herně vyčnívala Markéta Konečná, která se nebála střílet s výskokem i z postu spojky. Konečné čtvrté místo bylo dobré. Pochválit je třeba všechny hráče, holky za bojovnost, kluky za to, že hráli na plno až do konce. Speciální pochvalu dostává Honza Hartl, který byl zapůjčen družstvu ZŠ Babice a dotáhl je až na třetí místo !
Dívky (branky):   M. Konečná(23), A. Rášová(7), Z. Dosoudilová(2), E. Hühnelová(2), A. Hühnelová, K. Millý(br).
Chlapci (branky): T. Dittrich(br+1), F. Buršík(45), Š. Souček(40), A. Vodička(30), J. Vysloužil(14).

SOBOTA 28.4.2012:

Ml.žačky : Hodonín  - SK V. Bystřice                                     19 : 8 (10 : 1)

Další venkovní zápas se opět odehrával na jižní Moravě, tentokrát v Hodoníně. Už příchod do haly, kde se rozcvičovalo dvacet urostlých děvčat nevěstil nic dobrého. A výsledek 10:1 po prvním poločase hovoří za vše. Soupeřky byly větší, rychlejší, sehranější, prostě mnohem lepší. Přesto naše žačky bojovaly a ve druhé půli už byly vyrovnanějším partnerem ve hře, druhou půlku prohrály "pouze" 9:7. Ale vidět Verďu, jak urputně brání dvakrát větší soupeřku bylo docela srandovní. Tým Hodonína můžeme přirovnat ke Zlínu, takže jsme až takovou ostudu neudělali, naopak holky za týmový výkon a nebojácnost chválíme.
Sestava: Mikulášková L., Palacková K.(3), Hühnelová A., Konečná S.(1), Vičarová M., Dosoudilová Z., Bečáková M., Kovaříková S., Konečná M., Mikulášková V.(2), Vachutková M.(2), Hühnelová E.

Ml.žáci „A“ : Uherské Hradiště - SK Velká Bystřice              25 : 23 (15 : 10)

Výsledek napovídá, že utkání bylo vyrovnané a bojovné, bohužel rozhodl první poločas, kdy jsme se nedokázali dostat plně do tempa, což se projevovalo zejména nedůsledností v obraně. K tomu se přidala i absence střelby z dálky a rychlé útoky, které bývají naší silnou zbraní. Soupeř brzy zjistil, že na našeho golmana (výborně chytajícího, ale malého Toma Dittricha)  bude platit střelba nahoru. Do 14-té minuty jsme drželi se soupeřem krok, ale závěr první půle nám utekl. Ve druhém poločase nám soupeř utekl na hrozivých 21:13, ale naši nesložili zbraně a mohutným finišem se dotáhli na konečný rozdíl dvou branek. Hráči si zaslouží pochvalu za bojovnost zejména ve druhém poločase, který jsme vyhráli 13:10, to vše i vzhledem k tomu, že téměř celé družstvo tvořili minižáci.
Hráči (branky):
F. Buršík (9) - tentokrát špatná obrana, ale výtečná střelba sedmiček, proměnil šest ze šesti !
B. Možíš (3) - parádní střelba z křídla, bohužel jen na začátku utkání.
A. Vodička (2) - úniky na křídle, branky - ale až ve druhém poločase!
Š. Souček (2) - chyběla gólovost, ale snažil se a perfektně uvolňoval pivota.
J. Vysloužil (1) - dobrá obrana, vtřelil branku.
T. Maceášik - obrana dobrá, útok nulový.
J. Šudřich (3) - obrana výborná! Střelba do stejného místa.
J. Dobeš (3) - příjemné překvapení, zužitkoval všechny Štěpkovy přihrávky.
T. Dittrich (br) - co šlo dolů měl, vrchy nemohl dosáhnout.
Š. Malinek (br) - v brance chybí pohyb na nohách, má na čem pracovat.

Mini starší:  Turnaj v Litovli

Obě naše družstva mini starší se zúčastnila turnaje v Litovli, který pořádal Tatran Litovel. Turnaje se zúčastnily celky: Tatran Litovel B, Sokol II Prostějov a dvě naše družstva.

4. Litovel

Sestava A: Sova D(24), Zedník V., Jagelka J.(8), Dvořák H.(1), Dzieržava J., Mikysek F., Millý K.

Sestava B: Preč J., Bláha P.(30), Schaffner D.(12), Katinger A.(1), Maráčková M., Horáček A.

Muži „A“: 1. HK Dvůr nad Labem - SK Velká Bystřice          20 : 24 (7 : 11)

Velká Bystřice – První vítězství z venkovní palubovky v sezoně přivezli o víkendu házenkáři Velké Bystřice z Dvora Králové. Hanáci po výhře 24:20 udělali důležitý krok k záchraně v první lize. Konečně se to povedlo! Velká Bystřice čekala devět zápasů na první venkovní výhru, na desátý pokus už ale byla úspěšná. Odnesl to Dvůr Králové nad Labem, který se tak v tabulce propadl právě až za hanácký celek. „Do zápasu jsme šli s tím, že musíme bodovat, jinak to bude hodně špatné. A to se nám naštěstí povedlo," pochvaloval si trenér Bystřice Jaroslav Pazdera. Základním stavebním kamenem jeho týmu byla precizní obrana, která za první poločas inkasovala pouze sedm branek. „Obrana byla vynikající. V útoku už to bylo trochu slabší, ale obranou jsme si to uhráli. Navíc brankář Vydra v zápase chytil pět sedmimetrových hodů," vyzdvihl Pazdera. Hosté tak vyhráli první poločas 11:7, ve druhé půli si ale situaci zkomplikovali. Domácí vyrovnali na 16:16 a navíc šli házet sedmimetrový hod. Michal Vydra však svůj tým podržel a Velká Bystřice si následně znovu vypracovala čtyřgólový náskok, který udržela až do samotného závěru.

„Kromě toho menšího výpadku ve druhém poločase jsme měli zápas jasně pod kontrolou. Domácí to nezvládali psychicky a předvedli dva až tři unfair zákroky. Až se divím, že někteří jejich hráči ještě mají registračky," prohlásil Pazdera. Domácím se přehnaná tvrdost nevyplatila, hosté dokázali udržet nervy na uzdě a neopláceli. „Naštěstí to kluci zvládli. Teď musejí vyléčit šrámy a připravit se na další důležitý zápas," řekl velkobystřický trenér. V sobotu Hanáci na své palubovce přivítají celek Náchoda, který je v tabulce o jednu příčku před nimi – tedy na osmém místě. „Náchod musíme porazit. Věřím, že se zkrat, který přišel v minulém domácím zápase s Litovli, už nebude opakovat. Snad jsme si ten jeden špatný zápas, kdy se spiklo všechno proti nám, už vybrali," přeje si Pazdera. „Pokud předvedeme svůj standardní domácí výkon, tak by měl být zápas s Náchodem pohodový a měli bychom vyhrát o několik branek," předvídá trenér. Do konce prvoligové sezony zbývají odehrát ještě tři kola. Zachraňující se Velká Bystřice se kromě zápasu s Náchodem představí na palubovce poslední Košutky a na závěr přivítá trápící se Šumperk. „Los máme příznivý, teď už bude záležet jenom na nás, jak se s tím popereme," dodává kouč Pazdera.

Rozhodčí: Fogl, Lízl. Branky ze 7m hodů: 3 – 3. Vyloučení: 5 – 6. ČK: D. Fiedor. Diváků: 150.

Dvůr Králové: Babčaník, Šturma – Gogolák, Etrich 4, Kotík 1, Kirschbaum 3, D. Fiedor 3, Jůza 1/1, Kulhánek 5/1, Voňka, Hracha 1/1, Cajthaml, R. Fiedor, Zelinka 2. Trenér: Michal Picha.

Velká Bystřice: Vydra, Hliněný – Kosina 5, Vaverka, M. Wolf, Pörsök 1, Prepsl, Barvíř 1, Mézl 3, Skřídlo 5/1, Balon 4, Strádal, Schneider 3, Mičola 2/2. Trenér: Jaroslav Pazdera.

Další výsledky 19. kola: Náchod – Litovel 26:21, Bystřice p. H. – Louny 32:25, Šumperk – Chodov 15:35, Karviná B – Zlín 29:25.

NEDĚLE 29.4.2012:

Ml.žáci „A“ : Uničov - SK Velká Bystřice                               15 : 16 (10 : 8)

Do Uničova jsme odjížděli v oslabené sestavě, když nám chyběli pivot Jirka Běhálek a kapitán Tom Spurný se svými devíti brankami na zápas. Role pivota se zhostil Tom Buršík a svou roli zvládl skvěle. Na nejlepšího střelce soupeře - urostlého T. Krška jsme nasadili osobní obranu, což velmi dobře zvládl Mates Tesařík. I náš protivník bránil osobně našeho nejlepšího hráče a hlavního strůjce našeho úspěchu Domina Tkadlečka, který byl úspěšným exekutorem sedmimetrových hodů. Naše taktika v útoku byla prosazovat se z křídel, bohužel na levou stranu prošlo velmi málo míčů a na pravé se méně než jindy dařilo Matesovi. Ani naše obrana nebyla úplně ideální a tak si soupeř vytvořil dvoubrankový náskok po první půli. Ve druhém poločase jsme výrazně zlepšili obranu, Jirka Routner vytáhl pár bravurních zákroků, začal se prosazovat Mates, který se posunul více na střed, Štěpek Souček parádně uvolňoval pivota a začali jsme mít navrch. Závěr zápasu byl velice dramatický, když jsme dvě a čtvrt minuty před koncem vedli o tři branky, s čímž se náš soupeř nechtěl smířit a vrhnul všechny síly do útoku. Naši hráči, ale odolali a vydřeli dva velice důležité body.
Hráči (branky): J. Routner(br), D. Tkadleček(6), M. Tesařík(5), Š. Souček(3), T. Prošvic(1), J. Jedenástík(1), T. Buršík, F. Buršík, A. Vodička.

St.žáci : Luhačovice - SK Velká Bystřice                              33 : 15 (21 : 9)

Zcela zasloužené vítězství domácích, kteří byli lepší ve všech směrech. Z našich hráčů zaslouží pochvalu za předvedený výkon brankař Vykoukal, Mader a Sečka.

Sestava a branky: Vykoukal(br.), Sečka(3), Maceášik,  Divila, Padalík(3), Mader(9), Pazdera, Kurek, Dosoudil a Šipek.

Muži „B“: SK Velká Bystřice „B“ - Luhačovice                     44 : 16 (15 : 11)

Na domácí půdě se utkal náš tým s jedním s nejslabších celků v soutěži.

Nicméně naše hra se hře hostí přizpůsobila a zejména v obraně dělal náš tým zbytečné chyby a nechal tak vynikat spojku soupeře. Hra našich mužů  stále nebyla bez chyby, kluci dělali dost nevynucených technických chyb a v  útoku neproměňovali jasné šance. Zápas nakonec dopadl podle očekávání 44:16 v náš prospěch.

Sestava: Smékal J., Hliněný K. - Wolf P.(15), Wolf M.(2), Juračka R.(4), Kufrik R.(4), Macharáček T.(4), Moskolenko T.(2),  Machynek M.(2), Elsner R.(1), Hliněný J.(4),  Strádal J.(2), Steiger M.(4),

0

St.dorost : Maloměřice - SK Velká Bystřice                         26 : 33 (10 : 17)

V neděli 29. 4. 2012 jsme se vydali do rozpálené nafukovací haly v Maloměřicích. V pekelném prostředí bylo od začátku zřejmé, že tvrdé utkání, ve kterém nechyběla spousta vyloučení, bychom měli dotáhnout do vítězného konce. To se také podařilo, a i když se nedá mluvit o nějaké oslňující házené, hráčům obou družstev patří ocenění za výkon, který v daných podmínkách odevzdali.

Sestava a branky : Vodička Š, Zich Z.  – Dunaj Š.(6), Loun J.(1), Schweitzrer M.(1), Švébiš O.(5), Pupík T.(4), Atyafi E.(2), Ochmann P.(5), Zeman M.(6), Rýpar M.(3)