Zpravodaj č. 12/2012

SOBOTA 5.5.2012:

Ml.žáci „B“: STM Olomouc „B“ - SK Velká Bystřice „B“         12 : 28 (6 : 12)

Naše béčko, složené už tradičně převážně z minižáků odehrálo celý zápas v hezkém kolektivním pojetí. T. Dittrich i Š. Malinek předváděli dobré výkony v bráně, výborně bránil J. Šudřich. Ve druhé půli se rozstřílel A. Vodička, na křídlech se dařilo B. Možíšovi a J. Petričákovi, a branky vstřelili i všichni tři pivoti ( T. Maceášik, J. Vysloužil, a J. Dobeš). Na střední spojce hýřil kreativitou Š. Souček, který zásoboval míči naše spojky, pivota a dokonce i křídla. Všichni naši hráči skórovali! Ze soupeřových hráčů nám dělal největší problémy na spojce hrající V. Římský.
Hráči (branky): T. Dittrich(br), Š. Malinek(br), Š. Souček(9), A. Vodička(5), B. Možíš(5), J. Šudřich(3), T. Maceášik(3), J. Petričák(2), J. Vysloužil(1), J. Dobeš(1), F. Buršík(1).

Ml.žáci „B“: Žeravice „B“ - SK V. Bystřice „B“                       16 : 11 (8 : 5)

Bezprostředně po skončení zápasu v Olomouci jsme, už bez Š. Součka, který zůstal s áčkem, odjeli do nedalekých Žeravic, k dalšímu mistrovskému zápasu. Ve velkém vedru naši unavení mlaďoši nestačili od začátku nadšeně hrajícímu soupeři, nestíhali v obraně a i přechod do útoku byl tentokrát velmi pomalý. Ve druhé půli se kluci trošku zmátořili a bylo vidět, že chtějí s nepříznivým výsledkem něco udělat, ale ať se snažili sebevíc, na hbité hráče soupeře nestačili. Přesto chválíme celé družstvo za bojovnost v druhé půli a za to, že ve svém věku nesložili zbraně a se ctí odehráli dvě utkání za sebou.
Hráči (branky): T. Dittrich(br), Š. Malinek(br), F. Buršík(3), A. Vodička(3), J. Petričák(2), B. Možíš(1), J. Vysloužil(1), J. Šudřich(1), T. Maceášik, J. Dobeš.

Středomoravská liga ml. žáci (skupina o 13.-19.místo)

0

Ml.žáci „A“ : STM Olomouc „A“ - SK Velká Bystřice „A“        15 : 40 (9 : 19)

Opět nás trápila zranění a nemoci, k utkání nastoupilo osm hráčů, z toho jeden utahanej minik z béčka. Nutno sportovně přiznat, že soupeř na tom byl podobně. Všichni naši hráči stříleli branky, hráli rychlou kolektivní házenou. Spoustu míčů opět získával T. Spurný, střelecky se dařilo M. Tesaříkovi a O. Majerovi na křídlech a na stejném postu se konečně chytil i K. Šípek. Tradičně vydatně bojoval D. Tkadleček. V bráně jako vždy na výbornou J. Routner.
Hráči (branky): J. Routner(br), T. Spurný(10), M. Tesařík(9), O. Majer(8), K. Šípek(5), D. Tkadleček(3), Š. Souček(3),  J. Běhálek(2).

Středomoravská liga ml. žáci (skupina o 1.-6.místo)

2

St.žáci: STM Olomouc - SK Velká. Bystřice                           22 : 14 (13 : 2)

V sobotu 5.5.2012 sehrálo družstvo starších žáků mistrovský zápas v Olomouci, kde jsme narazili na fyzicky vyspělého, a rychlého soupeře, který od počátku hrál velmi agresivní házenou po celém hřišti. S tímto se naši hráči těžko vyrovnávali a soupeř od počátku vedl. Zápas byl velmi ovlivněn v závěru prvního poločasu zraněním hráče Matěje TESAŘÍKA, který v útoku po kontaktu s obráncem soupeře zůstal otřesen ležet na hřišti. Zápas byl přerušen, hráč byl po prvotním ošetření převezen RZS k odbornému vyšetření do FN Olomouc s podezřením na otřes mozku. Po vzájemné dohodě se soupeřem byl zápas dohrán. Ve druhém poločase se hra vyrovnala, zápas jsme bez dalšího zranění dohráli do konce. Velmi pěkný výkon podal brankář Vykoukal, Tkadleček, Majer O., Padalík, Mader, Sečka a do svého zranění M. Tesařík. I přes zdravotní potíže byli na hřišti platnými hráči Červinka a Pazdera.  Do druhého poločasu, v důsledku zranění Tesaříka někteří hráči již nenastoupili. Celé družstvo si za své vystoupení na palubovce STM Olomouc zaslouží pochvalu, ve 2.poločase především za to, že se věnovali hře a nenechali se ovlivnit děním okolo. Velký dík patří paní VYKOUKALOVÉ, která spolu s trenéry poskytla na hřišti první pomoc zraněnému hráči a doprovodila ho k ošetření ve FN Olomouc. Matěji TESAŘÍKOVI přejeme brzké uzdravení a návrat mezi nás.

Středomoravská liga st. žáci (skupina o 1.-6.místo)

0

Ml.dorost : SK Velká Bystřice – Rožnov p. R.                         21 : 32 (12 : 14)

Proti vedoucímu týmu soutěže podalo naše družstvo bojovný výkon a uhrálo přijatelný výsledek. Sestava a branky : Vodička Š. – Mistera J., Nábělek F., Majer V,(4), Ochmann P.(9), Surma M.(2),  Jureček M.(3), Atyafi E.(2), Svobodník J.(1), Klobouček M.

4

St.dorost : SK Velká Bystřice – Rožnov p. R.                          22 : 30 (11 : 13)

Sestava a branky : Vodička Š, Zich Z.  – Dunaj Š.(2), Loun J.(3), Schweitzrer M., Švébiš O.(5), Pupík T.(1), Atyafi E., Majer V.., Polách P.(2), Ochmann P., Zeman M.(5), Rýpar M.(4).

2

Muži „B“: Kostelec n. H. „B“  - SK Velká  Bystřice „B“          27 : 35 (14 : 18)

Sestava a branky : Hliněný K., Šimonkin M. – Elsner R.(1), Wolf P.(6), Wolf M.(4), Kufrik R.(1), Juračka R.(5), Macharáček T.(1), Hliněný J.(4), Moskalenko T.(1), Strádal J.(3), Steiger M.(9).

Muži „A“: SK Velká Bystřice – HC TJ Náchod                        31 : 34 (18 : 16)

Velká Bystřice – Nečekanou porážku utrpěli házenkáři Velké Bystřice v domácím utkání 20. kola první ligy s Náchodem. Hanáci bojující u udržení v druhé nejvyšší české soutěži měli důležitý zápas slibně rozehraný, kvůli zkratu ve druhém poločase však nakonec prohráli 31:34.

Velká Bystřice v minulém kole přivezla vítězství z Dvora Králové, které chtěla potvrdit na domácí palubovce. V cestě jí však stál Náchod, jenž se v posledních kolech neskutečně zvedl, když dokázal zvítězit na Chodově i doma s Litovlí. Ve Velké Bystřici si tak Východočeši připsali třetí výhru v řadě a jsou blízko záchraně. Naopak velkobystřický celek musí o setrvání v soutěži stále bojovat. Domácí vstoupili do sobotního zápasu skvěle a dostali se do pětigólového náskoku. Jenže soupeř z Náchoda dokázal do přestávky skóre snížit na pro ně přijatelné skóre 18:16. „Mohli jsme klidně jít do vedení o šest až osm gólů, protože Náchod byl nalomený. Toho jsme ale nevyužili a soupeř potrestal naše chyby," komentoval průběh prvního poločasu trenér domácích Jaroslav Pazdera. Ve druhém dějství domácí předvedli nejhorší výkon v sezoně.

„Padla na nás deka, takový výkon opravdu nepamatuji. Naše obrana byla jak ementál a ani gólman nás nepodržel," vysvětloval trenér Pazdera. Z jeho svěřenců se nejvíce dařilo Jiřímu Mičolovi, který zaznamenal třináct branek. Jiří Skřídlo pak přidal dalších osm, na soupeře z Náchoda to však nestačilo. Východočeši díky blackoutu domácího celku ve druhém poločase skóre otočili a radovali se z důležitého vítězství o tři branky. Velká Bystřice po druhé domácí porážce v řadě zůstává v prvoligové tabulce dvě kola před koncem sezony na deváté příčce.

„Jsme čtvrtí od konce, což by nám k záchraně mělo to stačit. Musíme však ještě zvládnout poslední dvě kola," prohlašuje kouč Pazdera. Hanáky nejprve čeká zápas na Košutce a sezonu uzavřou domácí vystoupením se Šumperkem. „V Plzni musíme předvést zlepšený výkon a zabojovat tak, jako se nám to povedlo ve Dvoře Králové," burcuje trenér Pazdera.

Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. Branky ze 7m hodů: 8 – 0. Vyloučení: 2 – 7.

Velká Bystřice: Vydra, Hliněný – Kosina 2, M. Wolf, Pörsök 1, Prepsl 1, Barvíř, Mézl 3, Skřídlo 8/4, Balon 1, Strádal 1, Schneider 1, Mičola 13/4, Kovalák. Trenér: Jaroslav Pazdera.

Náchod: Kocián, Vaněček – Balcar 1, Hrachový 10, Galba 2, Osoba 5, Manych 3, Nosil 3, Bauer, Lojda 6, Klouček 3, Vítek 1. Trenér: Petr Šulc.

Další výsledky 20. kola: Košutka – Dvůr Králové 30:24, Zlín – Bystřice p. H. 35:28, Louny – Jičín B 29:25, Litovel – Šumperk 34:24, V. Bystřice – Náchod 31:34, Chodov – Karviná B 29:21.                                                      (Olomoucký deník / Miroslav Mazal)

Mini starší:  Turnaj ve Velké Bystřici

Obě naše družstva mini starší odehrála turnaj na domácím hřišti, kde „A“ družstvo  nahradilo družstvo Kostelce n. H., který se z turnaje odhlásil. Turnaje se zúčastnily celky:  Sokol Horka n. M., STM Olomouc „A“ a  dvě naše družstva.

4. Velká Bystřice B

Sestava A: Schaffner D.(4), Sova D.(17), Možíš B.(24), Blaha P.(19), Preč J.

Sestava B: Samková(6), Maráčková, Rášová(9), Dvořák(1), Šišková, Novotný(3), Zedník

Ml.žačky : HC Zlín „A“ - SK Velká Bystřice                             24 : 8 (12 : 3)

Velký rozdíl ve výkonnosti se projevoval od začátku zápasu. Bohužel se některé naše hráčky navíc ani nebyly ochotné vyrovnat se soupeřkám v bojovnosti. Hráčky Zlína, i když vedly velkým rozdílem bojovaly o každý míč. Našim holkám tato vlastnost většinou chyběla, to co naše hráčky vždy ctilo bylo pryč. Pochválit můžeme V. Mikuláškovou a K. Palackovou, za první půli S. Konečnou, za druhou M. Vachutkovou. Dobře se v obraně předvedla M. Konečná. Zbytek týmu nemáme bohužel za co chválit.

Hráčky (branky): L. Mikulášková(br), V. Mikulášková(5), S. Konečná(2), K. Palacková(1), M. Vičarová, M. Vachutková, M. Bečáková, M. Konečná, Z. Dosoudilová.

Středomoravská liga ml. žačky (skupina o 1.-6.místo)