Zpravodaj č. 16/2012

SOBOTA 2.6.2012:

MLADŠÍ ŽÁCI "A" – MISTŘI STŘEDOMORAVSKÉ LIGY  2011/2012 !!!

Mladší žáci skončili na prvním místě středomoravské ligy, když podzim i jaro odehráli bez jediné ztráty bodu. 20 zápasů = 20 vítězství!!! Za úspěchem stojí především výborná parta, kolektivní hra, tréninková morálka a chuť něco dokázat. Vrcholem sezóny je účast na Mistrovství republiky mladších žáků v Novém Veselí, za účasti házenkářských velmocí jako jsou: Dukla Praha, HCB Karviná, Talent Plzeň, Jičín, Strakonice, Lovosice, Nové Veselí, Kutná Hora a ...... SK VELKÁ BYSTŘICE

Ml.žáci „A“:  SK Velká Bystřice „A“ – Uničov                        28 : 22 (11 : 12)

S letošní sezónou jsme se chtěli rozloučit vítězstvím, ale soupeř nám to v žádném případě nechtěl dát zadarmo. První poločas jsme dokonce o branku prohráli. I v druhé půli se hra přelévala ze strany na stranu, stejně jako skóre. Nakonec se rozhodlo až v posledních čtyřech minutách a konečný výsledek byl pro našeho protivníka až moc krutý. Největším tahounem byl opět D. Tkadleček, na pivotu zahrál jistě T. Maceášik a velmi dobrý výkon odvedl T. Buršík. Nejhezčí akcí zápasu byla parádní nadhazovačka v podání M. Tesaříka a T. Spurného (dvou střelců zápasu).
Hráči (branky): Routner J.(br), Tesařík M.(10), Spurný T.(8), Tkadleček D.(4), Jedenástík J.(2), Maceášik T.(2), Prošvic T.(1), Buršík T.(1), Buršík F., Vodička A., Souček Š., Šípek K..

Středomoravská liga ml. žáci (skupina o 1.-6.místo)

2

Ml.žáci „B“:  SK Velká Bystřice „B“ – Uherské Hradiště       16 : 20 (8 : 13)

Přestože jsme věděli, že nás čeká rychlý a pohyblivý soupeř, nedokázali jsme ubránit jejich dva nejlepší hráče F. Lorence a J. Kuzmu. Druhý poločas byl o mnoho lepší, a přestože z vítězství se nakonec radoval soupeř, nebyl to špatně odehraný zápas. O prohře rozhodla naše horší obrana, velký počet neproměněných vyložených šancí a závěrečných deset minut, kdy nám soupeř utekl ze stavu 15:15 na konečných 16:20.
Hráči (branky): Malinek Š.(br), Dittrich T.(br), Buršík F.(6), Souček Š.(4), Maceášik T.(3), Vodička A.(2), Vysloužil J.(1), Hartl J., Dobeš J., Možíš B., Petričák J., Šudřich J..

Středomoravská liga ml. žáci (skupina o 13.-19.místo)

4

Ml.žáčky:  SK Velká Bystřice – Hodonín                               10 : 11 (4 : 7)

Utkání, za které můžeme naše hráčky pochválit, bojovaly, dřely a v sedmi lidech kladly favorizovanému Hodonínu tuhý odpor. Velká škoda, že nejsou ochotné takto hrát každý zápas. Kdyby se tak stalo, tak měly na bronzové medaile a mohly je v sobotu dostat, zrovna jako jejich soupeřky. Snad si toto nasazení přenesou do další  sezóny. Závěrem našim holkám chceme poděkovat za za snahu a píli s jakou chodily na tréninky a zápasy.
Hráčky (branky): Mikulášková L.(br), Vičarová M.(4), Palacková K.(3), Vachutková M.(1), Bečáková M.(1), Mikulášková V.(1), Konečná S.

Středomoravská liga ml. žačky (skupina o 1.-6.místo)

4

St.žáci:  SK Velká Bystřice - Luhačovice                                       20 : 26 (8 : 11)

V posledním mistrovském zápase jsme nastoupili proti již vítězi Středomoravské ligy. Soupeř v průběhu zápasu dokazoval, že vítězem je zcela zaslouženě. Naši hráči s ním po celý zápas drželi krok a odehráli velmi pěkný zápas. Herně i střelecky se dařilo Padalíkovi, autorovi 11 gólů. Kvalitním výkonem se k němu přidali Pazdera, Mader, Tkadleček, Tesařík, Vykoukal a Prošvic. Zbývající hráči odvedli výkon v rámci svých možností a nezklamali. Poprvé od svého zranění v únoru 2012 se na hřišti na chvíli objevil Menšík.

Sestava a branky: Vykoukal(br.), Prošvic, Kurek, Padalík(11), Mader(4), Pazdera, Dosoudil, Tkadleček(1), Menšík(2), Routner, Petričák.

Středomoravská liga st. žáci (skupina o 1.-6.místo)

NEDĚLE  3.6.2012:

Muži „B“: Uničov „A“ - SK Velká Bystřice „B“                       30 : 28 (14 : 14)

V předposledním zápase této sezóny zajížděli naši muži na půdu druhého týmu soutěže do Uničova. V posledním domácím zápase jsme nad tímto soupeřem zvítězili rozdílem 2 branek v poměru 28:26. Tušili jsme, že nás tedy nečeká lehké utkání. Od začátku utkání se vedení přelévalo z jedné strany na druhou, ale žádný z týmů neodskočil na nějaký výrazný rozdíl ve  skóre. Pokaždé když jsme vedli se soupeři díky sérii našich technických chyb podařilo skóre opět srovnat. V poločase jsme v kabině dostali od trenérky pokyny, které se ale v průběhu druhého poločasu vůbec nedařilo splnit. Celý tento zápas zůstalo naše družstvo zcela za očekávaným výkonem. Doufejme, že to byl jen jednozápasový zkrat a další utkání odehraje naše Béčko zase v pohodě na jakou jsme tuto sezónu zvyklí.

Sestava a branky: Šimonkin M., Hliněný K. - Elsner R. (1), Wolf P. (7/2), Wolf M. (3), Juračka R. (7), Kufrik R. (1), Macharáček T., Hliněný J., Dostál O. (7), Moskalenko T., Machynek M., Strádal J. (2), Švébiš O.

Mini starší „A“: Turnaj v Kostelci n. H. – 3.místo

Výsledky:         Velká Bystřice „A“ – Zlín „A“                                     13 : 14

Velká Bystřice „A“ - Luhačovice                                22 : 19

Velká Bystřice „A“ – Kostelec n. H.                            18 : 22

Mini starší „B“: Turnaj v Litovli – 5.místo

Výsledky:         Velká Bystřice „B“ – Prostějov                                     8 : 16

Velká Bystřice „B“ – Tatran Litovel                             13 : 16