Zpravodaj č. 23/2017

SOBOTA 30.9.2017:
 

Mini mladší: Turnaj v Žeravicích   

V sobotu 30.9. hrálo družstvo mladších miniků svůj druhý soutěžní turnaj a to v Žeravicích. Začátek byl v 10hodin. Počasí nám přálo - jasná obloha a přijatelná teplota na tuto dobu, takže se hrálo venku.
Někteří byli omluveni, někteří s házenou začínají, takže snad brzy naskočí do soutěží. V současné době máme v naší nejmladší kategorii 13 dětí a věříme, že se ještě nějací přihlásí a časem nás bude víc.
Do Žeravic jsme přijeli v sedmi hráčích: v bráně se střídali Kryštof Potůček a Maruška Ježková. V poli bojovali Tom Tomanec, Štěpa Muller, Matěj Schneider, Adam Zedník a Radim Koreczký. Příjemné zjištění bylo, že od každého hráče a hráčky byl nějaký rodinný příslušník, u některých jela celá rodina a to je příjemné zjištění.
Hrálo se 2x 10 minut, první poločas povinná osobní obrana a druhý poločas zónová obrana-zasunutá. Rozhodčí pískali výborně a i díky nim měla hra spád a dobrou úroveň. Hraje se bez počítání skore a i díky tomu je při hře větší pohoda a nikdo nestresuje, že něco zkazil.
První zápas jsme hráli proti Žeravicím A.V bráně se rozkoukával Kryštof a lepšil se z minuty na minutu.Míč nás občas moc neposlouchal,ale i soupeře.Ve hře se snažili všichni.takže vcelku pohledný zápas.
Druhý zápas jsme hráli s Kostelcem n.H. Měli tam jednoho hodně šikovného kluka, který naše hráče školil, ale i tak se bojovalo a díky lepšícímu se Kryštofovi v bráně to zase nebylo tak špatné. Chce to rychlejší start na míč a lepší míčovou techniku. Ale každý je na začátku své házenkářské kariéry a vše se učí postupně.
Poslední zápas jsme si zahráli proti Žeravicím B. V bráně byla Maruška a hráči se snažili. I když občas nějaká ta chyba byla u všech. Výborně se osvědčil nováček Radim. Byl to jeho první turnaj a první vstřelené branky. Jistota byla u Toma a Kryštofa, kteří již mají zvládnuté základy házené a umí slušně kliku. Své branky si dal i Adam a začíná se prosazovat i v obraně. Matěj se Štěpou jsou také šikovní, ještě je potřeba zapracovat na obraně - hlavně u osobky. Maruška zachytala dobře v bráně a i při hře se neztratila.
Po turnaji následovaly dovednostní soutěže družstev,kde se pozná rychlost a obratnost všech hráčů a hráček.
Závěrem si myslím,že to bylo vydařené sobotní dopoledne a děti byly spokojené a o to jde.Poděkování patří rodičům za dopravu,podporu a za to,že se zdrželi projevu při hře a nenapomínali své ratolesti,protože pokud děti mají poslouchat trenéra a ještě rodiče stojící u hřiště-tak pak v tom mají trochu zmatek koho vlastně mají poslouchat.

Už teď se doufám všichni těší na další turnaj

 

Ml.žáci: Házená Velká Bystřice – HBC Olomouc „A“                    12 : 20 (5 : 9)   

Hráči (branky): Potůček V. (br.), Novák L.(br.), Matulík Pavel(1), Cáp A.(2), Himrová S.(3), Švábeníková A., Kobliha J., Vyhnánek R., Matulík Petr(4), Schaffner V., Hroščaníková A., Dvořák Š., Tomek K.(1), Wippern Olivek Alex(1)St.žáci: Házená Velká Bystřice – SK Žeravice                           25 : 12 (16 : 4)   

K tomuto zápasu se nedá mnoho říct. Kluci hráli po většinu zápasu v 5-ti jelikož soupeř byl složen převážně z hráčů 2004 , 2005 což bylo znát, jak herně, tak i na tělesné stavbě soupeře. Soupeře jsme přehráli ve všech aspektech a pokud se tohle nasazení přenese i do dalšího zápasu v Litovli , který nás konečně prověří, tak bude jen dobře. Soupeře musíme pochválit za bojovnost a snahu se porvat o každou branku.

Hráči (branky): Salašnyj J. (br.), Černý R.(4), Pečinka M.(1), Pečinka V.(2), Pelák M.(1), Zedník V.(2), Dvořák H.(2), Šťastný J., Katinger A.(6), Kobliha K., Haderka V.(4), Blaha P.(3)
 

 

Ml.dorost: Házená Velká Bystřice – HBC Olomouc                   40 : 34 (20 : 19)   

Ve čtvrtém kole jsme v domácím prostředí přivítali našeho tradičního soupeře z Olomouce. Nám tentokrát z různých důvodů chyběli Puchy, Vojta Zácha, Fífa, Pospa a Pepa Dobeš a tak jsme ke čtyřem dorostencům přibrali hned pět starších žáků, kteří ale vůbec nebyli jen do počtu. Jak už to v derby bývá, hrál se vyrovnaný a bojovný zápas ve kterém převládaly útoky nad obranami. Nám dělal velké problémy Erik Kašpar, kterého jsme málokdy ubránili a který nám nastřílel nejvíce branek (12). Ale jinak jsme to byli my, kdo měl většinou v zápase navrch. V brance se po dvou letech objevil starší žák Vojta Haderka, který se sice ze začátku trošku hledal, ale po pár minutách si vzpomněl, jak dobrým gólmanem byl a zejména ve druhém poločase vytáhl několik špičkových a důležitých zákroků a velkou měrou přispěl k naší výhře. Velkou radost nám udělali všichni mlaďoši, protože tento zápas zvládli opravdu výborně. Rosťa super obrana a v útoku několikrát správně vyhodnotil situaci a necpal do střelby ze špatných pozic. Adam se na pivotu dostal do zakončení a své šance chladnokrevně proměnil. Vilda a Matěj hráli s bolavými zády, ale na jejich výkonu to nebylo znát. Mican hrál se silným nachlazením a bylo vidět, že ho to limituje především v obraně, ale i tak bojoval, tak jak jsme u něj zvyklí. Schaffi se rychle otřepal z nepovedeného zápasu ve Zlíně a hrál tak, jak ho známe. Poctivý v obraně a produktivní v útoku, kde byl hlavně z křídla téměř neomylný. Také Bobo odvedl poctivý kus práce. Odedřel obranu 5+1 a v útoku na středu tvořil hru a na křídle se zkušeně prosazoval. Bohužel ani jemu se nevyhnuly zdravotní problémy a zápas nakonec nedohrál. Střelnici si v hale otevřel Tony, který se prosazoval ze všech pozic včetně stoprocentních sedmiček a hostům nastřílel 17 branek!

Hráči (branky): V. Haderka (br), A. Vodička (17), D. Schaffner (7), V. Micka (6), B. Možíš (5), A. Katinger (2), V. Zedník (2), M. Pelák (1), R. Černý.


 

St.dorost: Házená Velká Bystřice – HBC Jičín                         21 : 25 (14 : 12)

Sestava: Kolovratník,(br), Borůvka P.(1), Možíš B., Prošvic T.(2), Vodička A., Micka V., Schaffner D.(1), Spurný T., Tkadleček D.(11), Pastorek D.(2), Maceášik, Buršík T., Tesařík M.(2), Dosoudil R.(2).

 

 

Muži: Házená Velká Bystřice – HBC Jičín „B“                            29 : 20 (15 : 6)

V druhém domácím utkání jsme přivítali na svém hřišti B-tým HBC Ronal Jičín. Poprvé nastoupili v této sezóně k ligovému zápasu gólman Kubeček a křídla Mikušek a Tesařík.
Celé utkání jsme kontrolovali jeho průběh a troufám si říct, že jsme byli lepším mužstvem. Ve 12. minutě jsme vedli 5:0, ve 20. minutě již 10:1 a na zhruba tomto rozdílu se pak skóre drželo až do konce. V prvním poločase celý tým perfektně fungoval především při obranných činnostech, obdrželi jsme v něm pouze 6 branek. Po přestávce již byla naše hra podvědomě ovlivněna naším náskokem ve skóre, právě v obraně jsme oproti první půli polevili.
Soupeř nás ničím zvlášť nepřekvapil, dle mého názoru doplácel na fakt, že měl do pole pouze 2 hráče na střídání.
I díky průběhu zápasu dostali v našem týmu dostatek příležitosti na hřišti všichni hráči, kteří do jednoho zaslouží pochvalu za přístup i předvedenou hru. Vyzdvihnul bych i ten fakt, že na našich vstřelených brankách se podílelo hned 11 střelců. Zvlášť bych chtěl pochválit za nadprůměrný výkon gólmana Vydru.

I přes úspěch v tomto zápase musíme zůstat na zemi. Je toho stále dost k zlepšení úrovně naší hry a naši výkonnost bychom měli potvrdit v dalších utkáních, kdy nás čekají jistě silnější soupeři.

Sestava a branky: Vydra, Kubeček – Wolf 5, Padalík 5, Kubis 4, Strádal 3, Prošvic 3, Tkadleček 3(3), Tesařík 2, Ďurčík 1, Kobert 1, Mikušek 1, Spurný 1 a Dosoudil.

Rozhodčí: Kichner – Vacula
Diváci: 132
Vyloučení: 3 – 4
Sedmičky: 4/3 – 2/2

                                                                                                               Autor článku: trenér Černíček

 

O nás

Házená Velká Bystřice je sportovní klub s dlouhou tradicí. Jako jeden z mála oddílů v regionu pokrýváme všechny mužské kategorie.

Novinky

Zpravodaj č. 17/2024

Zpravodaj č. 16/2024

Zpravodaj č. 15/2024

Facebook