Zpravodaj č. 25/2022

SOBOTA 17.9.2022

Mini mladší: Turnaj ve Velké Bystřici

Nová sezóna, noví spoluhráči, noví protihráči, nové zážitky a řada gólů a pěkných utkání ...... takhle jsme to dnes zahájili.

Na dnešní první turnaj sezóny mini-mladších do Velké Bystřice si s námi přijeli zahrát : TJ Sokol Osek nad Bečvou, TJ Sokol Senice na Hané, TJ Cement Hranice.

U nás v družstvu jsme dnes přivítali hned tři turnajové nováčky, kteří velmi rychle zapadli do družstva a stali se platnými hráči. Hráči se střídali na všech postech včetně brankáře a zkoušeli si osobní a zónovou obranu. Všechno má své mouchy a turnaje nám vždy ukáží na co se při trénování zaměřit a co pilovat. Takže v týdnu hurá potrénovat a za čtrnáct dní se budeme těšit na další turnaj v Olomouci.

Ml.žáci „A“: KH Kopřivnice - Házená Velká Bystřice 15 : 27 (9 : 12)

Sestava a branky: Skopal J., Šmalec A.(4/1), Plachý T., Miklík D.(5/1), Flasar K.(3), Peter D.(2), Vojtek Š.(1), Müller Š.(2), Tomanec T.(3), Mader J.(1), Indra P., Skopal D.(2), Peč M.(3).

Ml.žáci „A“: Frýdek-Místek - Házená Velká Bystřice 11 : 23 (5 : 11)

Sestava a branky: Skopal J., Šmalec A.(8/1), Plachý T., Miklík D.(3/1), Flasar K.(1), Peter D., Vojtek Š., Müller Š.(2), Tomanec T.(1), Mader J.(1), Indra P.(1), Skopal D.(4/1), Peč M.(2).

Ml.žáci „B“: Házená Velká Bystřice - Hranice 15 : 26 (9 : 14)

První zápas ml. žáků „B“ na domácí půdě s Hranicemi se uskutečnil v sobotu 17.9.2022. od 15.30hod. V hale Na Letné. Družstvo ml. žáků „B“ tvoří hráči, kteří většinou ještě nehráli velkou házenou. Přešli z miniházené a někteří jsou pořád ještě věkem miniházenkáři.

Byla to zkouška, jak se projeví proti věkově starším soupeřům a zda se nezaleknou velkého hřiště, koženého míče a trochu jiných pravidel. Podle nových pravidel se hrálo 10 minut prvního poločasu osobka s možností jednoúderového driblinku a 10 minut klasická házená bez osobky a s možností normálního driblování. Druhý poločas se hrálo 20minut stejně, jako druhých 10 minut prvního poločasu.

Za naše družstvo nastoupili:
V bráně ŠTĚPA KOUKAL a KUBA SKOPAL.
V poli hráli: DAVID PETER, KUBA MADER,JENDA BALÁŽ, KRISTIÁN KOUKAL, DENIS HIŽNAJ, KUBA TLAČBABA, LUKÁŠ MIKLÍK, DAVID LERCH, LUKÁŠ VEČEŘA, TADEÁŠ KRŠŇÁK A MATES MULLER.

V osobní obraně jsme byli vyrovnaným soupeřem, jen škoda neproměněných vyložených šancí. Druhá polovina první půle u zasunuté obrany jsme byli přece jen nižšího vzrůstu a váhově byl na tom soupeř také lépe. Ale všichni naši hráči bojovali a snažili se. Poločas soupeř vyhrál 9:14. Druhý poločas probíhal podobně,jako první. Kluci se snažili, ale zbytečné technické chyby a nedůsledná obrana. Takže konečný výsledek prohra15:26.

Kluci teprve sbírají zkušenosti z velké házené. Důležitá je bojovnost a snaha - což je základ, na němž se dá stavět. Kluci přes prohru příjemně překvapili a pokud budou dál takto bojovat, určitě se dostaví časem nějaká výhra.

Další zápas hrají kluci v neděli 25.9.2022 v Senici na Hané.

Muži „B“: Házená Velká Bystřice – Osek n. B. 35 : 33 (16 : 17)

Sestava a branky: Vodička Š., Kostorek J., Klvaňa F., Ján S.(9/2), Dvořák H.(2), Pečinka V.(7), Čamek D.(1), Dvořák F.(3), Horáček A.(2), Schaffner V.(1), Hošek D, Přikryl M.(3), Kubeček J.(5/1), Horký J.(2), Dokoupil J.

NEDĚLE 18.9.2022

Muži „A“: Házená Velká Bystřice – Sokol Vršovice 37 : 27 (20 : 15)

Prázdniny uběhly jako voda v Bystřičce a házenkářské soutěže se nám rozjely zase na plné obrátky. Oproti předešlým ročníkům jsme museli změnit hrací čas na nedělní dopoledne. Díky tomu mohlo nastoupit hned několik hráčů, kteří hrají za více klubů současně. V prvním kole nás čekal tradiční soupeř – tým pražských Vršovic.

The top-rated replica watches are suitable for men.

Od začátku utkání probíhala hra ve slušném tempu. Díky dobré obraně a slušnému % proměněných šancí, jsme ve 12. minutě vedli již 9:3 a donutili soupeře k prvnímu time-outu. Pak se skóre plnilo víceméně na oboustranách stejně a poločasový výsledek 20:15 tomu dává za pravdu.

Druhý poločas jsme nejdříve nedali sedmičku a pak nechali soupeře stánout skóre z 22:15 na 22:18, to nikdo netušil co se pak bude dít. Sérií 10-ti!!! branek naši kluci doslova utekli soupeři na rozdíl 14-ti gólů a poslední 10-ti minutovka se utkání již jen dohrávalo. Střelecky se prosadila většina hráčů, kteří nastoupili, za zmínku stojí střelecký výkon Davida Mužíka autora 9 branek.

Další utkání sehrají naši borci v neděli 25.9. od 11hod na půdě Bystřice pod Hostýnem.

Poté budou naši kluci doma hostit ve 3. Kole ČP extraligový tým TJ Cement Hranice. Utkání se odehraje netradičně v úterý 27.9.2022 od 19h na Letné.

Rozhodčí: Bečička - Horák. Vyloučení: 2 – 2. Branky ze 7m hodů: 4 – 3.

Sestava a branky: Schneider P., Vydra M. 1 – Vodička A. 2, Wolf P. 4, Menšík N., Švébiš O. 2, Flajsar D. 4, Haderka V. 4, Mužík D. 9/3, Ostrožovič S., Schaffner D., Dobeš J. 3, Možíš B. 3/1, Galia K. 2, Šoustal J. 3, Buršík T.