Zpravodaj č. 26/2022

SOBOTA 17.9.2022

Muži „B“: Házená Velká Bystřice – Osek n. B. 35 : 33 (16 : 17)

V sobotu 17.9. jsme ve 2.kole na domácí půdě přivítali Osek nad Bečvou. Hned ze začátku zápasu jsme si vybojovali 4 gólový náskok (5:1). Poté přišlo pár neproměněných šancí, kterých Osek využil a dorovnal na skóre (8:8). Do konce poločasu se nám nedařilo jak v obraně, tak ve střelbě, proto jsme první poločas prohrávali (16:17). Druhý poločas pro nás začal velice slibně, zanedlouho jsme vedli o 5 branek (29:24). Posléze jsme udělali několik technických chyb, takže soupeř dorovnal ve 22 minutě na kontaktní branku (30:29). Zápas pro nás skončil příznivě výhrou (35:33). Další zápas odehrajeme v Uničově, kde budeme muset nejenom zlepšit obranu, tak se musíme vyvarovat zbytečným technickým chybám. Doufejme, že se tak stane a přivezeme si další 2 body domů.

Sestava a branky: Vodička Š., Kostorek J., Klvaňa F., Ján S.(9/2), Dvořák H.(2), Pečinka V.(7), Čamek D.(1), Dvořák F.(3), Horáček A.(2), Schaffner V.(1), Hošek D, Přikryl M.(3), Kubeček J.(5/1), Horký J.(2), Dokoupil J.

SOBOTA 24.9.2022

St.žáci: Uničov - Házená Velká Bystřice 16 : 29 (9 : 14)

Hodnocení sobotního prvního utkání hraného v Uničově. Výhra 29:16....

Do prvního poločasu jsme vstoupili velmi bojácně a na náš vkus velmi ustrašeně .... nefungovala obrana a v útoku to taky nebyla žádná hitparáda ... chvíli jsme se ve skóre se soupeřem přetahovali o branku a až na závěr poločasu jsme si vytvořili náskok pěti branek. O poločase jsme opravdu museli zvýšit hlas ... chaos v obraně, laxnost v zakončení, nepřesnosti a hlavně mírná odevzdanost, jak v soubojích tak po chtění vybojovat míč .... nebyly jsme to my ... do druhého poločasu jsme již vstoupili se zlepšenou hrou, kterou jsme potvrdili v krátké době zvýšením rozdílu ve skóre o 12 - 13 branek, které vydrželo do konce zápasu. Zahráli si všichni. Přesto pro nás, trenéry, je jeden důležitý poznatek. Je potřeba zapracovat na důsledné obraně a nepřizpůsobit se hře soupeře ... jednoznačně máme na víc a výkon týmu nebyl adekvátní jeho potencionálu .... přesto chápeme, první ligové utkání atd .... v příštím utkání, které nás čeká na domácí palubovce, očekáváme výrazné zlepšení ve všech směrech ....

Sestava a branky: Tomanec T.(5), Urban V., Kurtiš J.(1), Petr M.(3), Koreczki R.(6/1), Schneider M., Potůček K., Tomek P.(4), Miklík D.(2), Maier A.(2), Cartelli M.(6/3), Možíš Š., Skopal D.

Muži „B“: Uničov - Házená Velká Bystřice 23 : 26 (10 : 12)

Sestava a branky: Vodička Š.(1/1), Kostorek J., Hošek D., Kubeček J.(7/2), Dvořák H.(2/1), Dokoupil J., Juračka T.(9), Dvořák F.(1), Klvaňa F.(1), Kostorek J., Ján S.(3), Přikryl M.(2).

NEDĚLE 25.9.2022

Ml.žáci „B“: Senice ń. H. - Házená Velká Bystřice 17 : 23 (8 : 12)

První venkovní zápas mladších žáků B se uskutečnil v neděli 25.9. ve školní hale v Senici

První venkovní zápas mladších žáků B se uskutečnil v neděli 25.9. ve školní hale v Senici na Hané. Hráli jsme s 12-ti hráči, takže na střídání bylo lidí dost. Opět to z většiny byli hráči, kteří se velkou házenou teprve učí. Ty jsme posílili o dva zkušenější a tak jsme doufali, že kluky trochu sehrají.

Podle pravidel se hrálo 10 minut prvního poločasu osobka s možností jednoúderového driblinku a 10 minut klasická házená bez osobky a s možností normálního driblování. Druhý poločas se hrálo 20minut stejně,jako druhých 10 minut prvního poločasu.

Za naše družstvo nastoupili: V bráně ŠTĚPA KOUKAL. V poli hráli: TONDA ŠMALEC, KRYŠTOF FLAŠAR, JENDA BALÁŽ, KRISTIÁN KOUKAL, DENIS HIŽNAJ, KUBA TLAČBABA, JARDA KUCIÁN, DAVID LERCH, TOBIÁŠ PLACHÝ, TADEÁŠ KRŠŇÁK A ADAM VRÁNKA

V osobní obraně jsme od začátku mírně vedli, ale vlastní zbrklostí jsme o vedení přišli. Po osobce následovala zasunutá obrana. Postupně jsme opět zvýšili náš náskok a po poločase jsme vedli 12:8.

Druhý poločas probíhal opět trochu zbrkle a chaoticky. Bylo tam spousta chyb, nepřesnosní v přihrávkávh - hlavně do pivota. Postupně se zlepšila obrana a v útoku se začlo i proměňovat, takže nakonec jsme vyhráli 23:17.

Musíme odstranit chyby, které jsme kupili. Pak to může být pohledná házená. Musíme zlepšit obranu. Na bojovnosti, kterou kluci měli se dá stavět. Jen škoda, že o všechny branky se tentokrát podělili pouze čtyři hráči.

Další zápas hrají kluci doma a to 1.10. v 11:30 proti HBC Olomouc.

Muži „A“: Bystřice p. H. - Házená Velká Bystřice 40 : 32 (21 : 15)

Sestava a branky: Vydra M., Hromek J., Vodička A., Wolf P., Menšík N.(2), Švébiš O.(3), Flajsar D.(11/1), Mužík D.(6), Ostrožovič S., Schaffner D., Dobeš J.(5), Možíš B.(2/2, Galia K.(3), Šoustal J., Buršík T.

Ml. dorost: Bystřice p. H. - Házená Velká Bystřice 34 : 43 (19 : 24)

První zápas mladších dorostenců nás zavedl na palubovku Bystřice pod Hostýnem. Vstup do zápasu se nám úplně nepovedl brzy jsme prohrávali 3:0 , což bylo způsobeno nervozitou kluků. Naštěstí i u soupeře se začala projevovat určitá nervozita a díky jeho technickým chybám jsme začali získávat míče a dařilo se nám zakládat rychlé útoky a v 6 minutě jsme vedli 6:3. Bohužel v bráně se Filipovi nedařilo a obrana mu také vůbec nepomohla. Průběh zápasu byl víceméně stejný , nám se dařilo díky technickým chybám soupeře zakládat rychlé útoky a soupeř pokud si nevytvořil technickou chybu tak nás v postupném útoku dokázal přehrát. Pokud jsme se dostali do postupného útoku tak tam jsme se spíše trápili. Pochválit za výsledek musím celý tým ale i také Mateoa Cartelliho za jeho první zápas za mladší dorostence. Do Dalšího zápasu si musíme odnést hlavně zlepšení obrany a postupného útoku.

Sestava a branky: Baron F., Čáp A.(14), Šmíd R.(2), Nevrlý J.(1), Vymazal L., Cartelli M., Hloušek M.(4), Janalík T., Jamalík M.(4), Urva Š., Viůhelm J.(1), Hrachovins R., Tomek K.(9/1), Černý M.(8).

Ml.žačky: Žeravice/V. Bystřice – Zlín „B“ 27 : 5 (14 : 5)

Sestava a branky: Košťálková S., Zavadilová D.(6), Sobotková K.(1), Krutilová M., Fantová A.(4), Pisková K., Ambrožová N.(5), Cupalová E.(7), Zichová J.(3), Jurášková B.(1/1).

St.žačky: Žeravice/V. Bystřice – Zora Olomouc „B“ 38 : 14 (17 : 9)

K prvnímu utkání sezóny bylo k dispozici z 20 hráček pouze 10. Potýkáme se s velkou marodkou. Prvních pět minut byla z naší strany hra velmi nepřesná. Neproměňovaly se šance a ani přihrávky se moc nedařily. „Podařilo“ se nám dvojnásobné oslabení v 15-ti sekundách páté minuty. Po návratu obou vyloučených se naše hra zlepšila. Holky se uklidnily a začaly se prosazovaly gólově. Vyzkoušely posty, které normálně nehrají. Zjistily, že umí z daných postů úspěšně vystřelit. V tomto budeme pokračovat, aby si holky zvykly na různé varianty hry. V obranné fázi si pomáhaly a málokdy protihráčka střílela z volného. Brankářka měla krásné zákroky.

Na holkách bylo vidět, že chuť do hry jim nechybí. Výsledek po 2x25 minutách skončil 38:14.

Sestava a branky: Brázdová N., Hrdinová E.(2), Dobešová P.(7), Vildová D., Vážanová A.(9), Mácová L.(7), Buriánková V.(2), Daňková A.(8), Kubíčková A.(2), Hadačová B.(1).

ÚTERÝ 27.9.2022

3.kolo Českého poháru:

Muži „A“: Házená Velká Bystřice – Cement Hranice 28 : 27 (14 : 15)

Sestava a branky: Vydra M.(1), Vodička Š., Vodička A., Wolf P., Menšík N.(3), Švébiš O.(2), Mancl P.(3), Haderka V.(4), Mužík D.(7/4), Ostrožovič S.(5), Schaffner D., Dobeš J.(3), Šoustal J., Buršík T.