Zpravodaj č. 2/2023

SOBOTA 4.2.2023

Muži A: Sokol Vršovice – Házená Velká Bystřice 37 : 24 (20 : 13)

První jarní utkání odehráli naši kluci ve Vršovicích. Do Prahy jsme jeli ve velmi okleštěné sestavě (chyběli Vydra, Schaffner, Haderka, Švébiš, Mužík, Ostrožovič, Buršík), takže byli do sestavy povoláni i Petr „Peca“ Pörsök a Jiří „Kena“ Strádal. Ti však do utkání ani nezasáhli… Utkání bylo totiž jednoznačnou záležitostí pro domácí. Velké problémy v naší obraně trvaly po celou dobu zápasu. V útoku nás zase trápil domácí gólman. Doufejme, že na další špíl proti Bystřici pod Hostýnem se nám podaří zmobilizovat síly a utkání odehrát daleko lépe.

Rozhodčí: Ledvinka - Tůma. Vyloučení: 3 – 5. Branky ze 7m hodů: 2 – 4.

Sestava a branky: Schneider P., Vodička Š. – Vodička A. 3/1, Wolf P. 5/1, Menšík N. 3, Šoustal J. 1, Dvořák H., Pörsök P., Dobeš J. 6, Možíš B. 2/2, Galia K. 3, Strádal J., Pečinka M. 1

SOBOTA 11.2.2023

Ml.dorost: Házená Velká Bystřice – Bystřice p. H. 26 : 31 (9 : 14)

První zápas jarní sezóny nás navštívil soupeř z Bystřice pod Hostýnem, kterého jsme na podzim porazili. Věděli jsme, že tehdy jsme je přehráli díky získávání míče a zakládání rychlých útoků. Tentokrát se nám to nedařilo a proto byla většina zápasu vyrovnaná. Největší nebezpečí představoval pivot, kterého se nám dařilo většinu prvního poločasu bránit , ale zase jsme pak pozdě přistupovali ke spojkám , které bez kontaktu přesně umisťovali balón za záda našeho brankaře. V útoku jsme měli v prvním poločase hodně neproměnených vyložených šancí a proto jsme první půlku prohráli 9:14. Do druhé poloviny jsme vstoupili obranou 1:5 , kterou velmi dobře hrál Radim Koreczki. Díky, zlepšené obraně se nám podařilo snížit na rozdíl jedné branky. Bohužel po té následovala série sporných vyloučení, kdy jsem se přetahovali o pár branek. Toto bohužel kluky rozhodilo, a už se nedokázali úplně soustředit na hru a několikrát za sebou jsme lehce inkasovali z postu pivota a soupeř nám uskočil na 5-ti brankový náskok. I přes prohru musíme naše družstvo pochválit za bojovnost , hlavně za pomoc starších žáků, kteří tvořili hlavní páteř našich spojek a velmi dobře se zapracovali do mužstva a podali nebojácný výkon proti starším a urostlejším soupeřům. Určitě s nimi budeme rádi dále spolupracovat. Další zápas nás čeká v Uničově , kde věřím v povinné dva body

Sestava a branky: F. Baron, T. Janalík, M. Hloušek 11, R. Šmíd 2, J. Nevrlý 1, L. Vymazal 1, M. Cartelli 5, M. Janalík 1, M. Rotter, R. Koreczki 4 , R. Hrachovina, Š. Urwa, A. Hloušek 1,

Muži A: Házená Velká Bystřice – Bystřice p. H. 32 : 27 (17 : 11)

V prvním jarním domácím zápase hráli naši kluci prvoligové Bystřické derby. V tom minulém nás soupeř jasně přehrál, takže jsme mu měli co vracet. Jelikož šlo o souboj dvou týmů sousedících v tabulce, bylo jasné, o co se hraje. Po delší době jsme měli zase plnou lavičku a nastoupili všichni hráči ze základu. Hostům naopak chyběla řada hráčů hrajících souběžný zápas za Zubří v Novém Veselí. Od začátku jsme diktovali tempo hry a brzy se ujali vedené až o 8 branek. Bohužel jsme ve 4.minutě přišli o Ondru Švébiše, který se zranil (zlomenina nosu) a musel odstoupit ze hry. Do poločasu se hra už jen zklidnila a do kabin tak odcházeli týmy za stavu 17:11.

Začala druhá půle a většina přítomných byla zvědavá, zda opět nastane Bystřický syndrom z posledních zápasů, kdy necháme soupeře otočit průběh utkání a odevzdáme tolik potřebné body. Hosté sice náskok zmírnili, ale tentokráte jsme si vedení pohlídali a utkání dotáhli do vítězného konce. Doufejme, že nám to vydrží i do dalších zápasů, konkrétně ve Dvoře Králové, kde hrajeme příští kolo v neděli 19.2. od 17hod.

Rozhodčí: Beneš - Kosmák. Vyloučení: 5 – 3. Branky ze 7m hodů: 5 – 3.

Sestava a branky: Vydra M., Schneider P., – Vodička A. 2, Wolf P., Menšík N. 3, Švébiš O., Mancl P. 3, Haderka V. 5, Mužík D. 12/5, Ostrožovič S., Mikušek D., Dobeš J. 3, Možíš B. 3, Galia K. 3, Šoustal J., Buršík T. 1

NEDĚLE 12.2.2023

St. žáci: Turnaj v Jičíně

Hodnocení nedělního turnaje v Jičíně....

Dne 12.2. jsme se zúčastnili turnaje v Jičíně kde na nás čekali soupeři: Úvaly (9:10), Nové Veselí (8:17), Havlíčkův Brod (15:9), Jičínem (13:15), HBC Olomouc (13:10) a Kutnou Horou (19:9) ..... konečné 3. místo díky konstalaci hvězd ...., ale to není vůbec důležité... Spíše to měla být zkouška formy hráčů a prostor, aby si zahráli I ti, kteří v lize nemají tolik prostoru .... a ... vedli si skvěle ... všichni. Teda až na jeden zápas a to proti Jičínu. To jsme si museli v kabine opravdu něco rict...

Za nás trenéry největší překvapení ... Šimon Možíš  a Matěj Schneider ...... Velký posun na postu pivota ... Roney odchytal celý turnaj velmi dobře a ostatní hráči odvedli dobrou práci a ukázalo se, že kluci jsou kondičně na tom dobře, zlepšují se v obranné fázi a útok nestojí jen na třech lidech ... turnaj splnil svůj účel.

Ženy: Házená Velká Bystřice – Bohumín 16 : 33 (10 : 14)

Do nedělního zápasu jsme nastoupily dobře s energií a bojovností. První polovina utkání byla vyrovnaná a se soupeřkami jsme se přetahovaly o brankové vedení, do šatny však přesto odcházeli ve vedení hosté. Ve druhém poločasu jsme odešly fyzicky a hráčky Bohumína nás uběhaly na rychlé útoky. Bohužel se nám zápas výsledkově nepodařil. Je nutno vyzdvihnout práci naši brankářky, která chytala neskutečně a měla opravdu krásné zákroky.

Sestava a branky: Mikulášková L., Maráčková M.(1), Jiroušová P.(2), Vaňková B.(3/2), Vykydalová R.(1), Kolčavová N.(5/1), Vítková K.(2), Barboříková A., Hovorková M.(1/1), Očenášková K., Kopecká S., Jurečková M.(1)