Zpravodaj č. 20/2023

SOBOTA 1.10.2023

Mini mladší: Turnaj ve Velké Bystřici

To byla ale pěkná neděle …………. s házenou a partou nadšených sporťáků a sporťaček.

Za bohaté fanouškovské podpory v hledišti z řad rodičů, babiček, dědečků, tetiček a dalších odstartovali první turnaj i naši mini-mladší.

Mini mladší, kteří měli dva týmy dnes přivítali na domácím turnaji DHK ZORA Olomouc, TJ Sokol Kostelec na Hané-HK a TJ Sokol Čechy pod Kosířem.

Pro hráče/ky to byl první turnaj nové sezóny a tak bylo vidět, že se pomaleji rozehravají, přesto chuť do hry a nasazení předčili všechny chybičky a s úsměvem na tváři si hru užívali a tak to má být!!! a tak je to správné!!!

Teď budeme vše pilovat na trénincích  a 14.10. vyrazíme na další turnaj do Žeravic.

Mini starší: Turnaj ve Velké Bystřici

V neděli 1.10. od 12-ti hodin proběhl domácí turnaj sezony mini starších. Turnaje se zúčastnila dvě družstva Tatranu Litovel a dvě domácí družstva. Hrací doba 2x10minut. Po celou dobu se hrála osobní obrana.

Momentálně se potýkáme s marodkou a navíc čtvrtek byl státní svátek a někteří rodiče si udělali s dětmi prodloužený víkend, takže jsme nevěděli, kolik nást na hru bude. Na sraz dorazilo celkem 15 dětí - což bylo nad očekávání. Hrálo se v hale Na Letné a turnaj proběhl v poklidu bez problémů. Žádné zranění. Diváci i hráči a hráčky byli ukáznění.

Postavili jsme družstvo holek, doplněné o dva kluky, jako družstvo A a zbytek byl v družstvu B. Pískali žáci oddílu Házená Velká Bystřice pod dohledem dospělého z oddílu Házená Velká Bystřice.

U družstva A byl rozjezd trochu pomalejší, navíc tam byli někteří začátečníci. Postupně se ale hra lepšila. Druhé družstvo bylo složené ze zkušenějších kluků, takže tam byla hra ucelenější.

Poděkování za předvedenou hru patří nejen hráčům a hráčkám, ale i rodičům a rodinným příslušníkům, kteří se přišli podívat a zafandit.

Sestava družstvo A: V. Kotorová, A. Bieleszová, A. Šmalcová, Z. Šimková, M. Švarcová, J. Vychodil, Š. Runtág.

Sestava družstvo B: F. Flašar, J. Trpišovský, A. Barvíř, D. Barvíř, T. Tomanec, M. Kaczmarczyk, M. Hižnaj, J. Tlačbaba.

Další turnaj hrajeme až 14.10.v 8.30hod na Zoře.

SOBOTA 7.10.2023

Mladší žáci: Žeravice - Házená Velká Bystřice 21 : 17 (14 : 9)

V sobotu 7.10. hráli naši mladší žáci další mistrovský zápas ligy Olomouckého kraje a to v Žeravicích. Naše družstvo zatím v soutěži neprohrálo.
Hrálo se systémem obrany - poločas vysunutá 3:3 a poločas zasunutá obrana..

Zápas jsme nezačali dobře, špatná a nedůsledná obrana a v 15-té minutě jsme prohrávali 7:12. Kluci bojovali, ale bohužel střelba byla španá. Nedávali jsme vyložené šance, kdy už jsme byli sami na brankaře, ale buď to chytil nebo z toho byla tyčka…Takže poločas jsme prohrávali 9:14.

V poločase jsme se snažili družstvo vyburcovat. Druhý poločas se hrál se zataženou obranou. Spravila se obrana a my stáhli náskok soupeře na jednu branku. Pak jsme opět měli vyloženou šanci, ale opět tyčka a z protiútoku jsme dostali branku a měli vyloučeného. Soupeř nám odskočil na rozdíl tří branek a na závěr zápasu přidal ještě jedu, takže konečný výsledek byl 17:21 v náš neprospěch.

Nebyl to špatný zápas, oboustraně pohledný, ale my nedali spoustu vyložených šancí a to rozhodlo.

Sestava:V bráně Tonada Dragůň, v poli Tonda Šmalec, Honza Palánek, Jarda Kucián, Toby Peňaz, Kuba Tlačbaba, Adam Tomanec, David Peter, Jenda Baláž, Filip Flasar, Tadeáš Kršňák, Kuba Skopal a Pavel Slepica.