Zpravodaj č. 23/2023

SOBOTA 4.11.2023

Mladší žáci: Dva soutěžní turnaje ve Velké Bystřici

V sobotu 4.11. hráli naši mladší žáci dva turnaje. Bylo to hodně náročné, jak fyzicky, tak časově. Navíc spousta omluvenek zdravotní i nezdravotních….

První turnaj byl ze Zlínské ligy. Přijelo Zubří A a Rožnov p. R.

Naše sestava: J. KUCIÁN, V. VEČEŘOVÁ, A. TOMANEC (pouze 5minut hry,pak se bohužel zranil ), J. BOCZKOVÁ, M. BIČ, A. VYSTRČIL, A. BARVÍŘ, J. BALÁŽ, V. PODIVÍNSKÝ, D. OLŠANÍK, F. FLAŠAR, M. NĚMCOVÁ, T. KRŠŇÁK, J. SKOPAL, M. KACZMARCZYK.

Ml. žáci: Házená Velká Bystřice – HC Zubří A 6 : 25 (2 : 12)

Opory chyběly a tak jsme nečekali nějaké zázraky. Navíc brankaře jsme neměli a tak chytali hráči. První zápas jsme hráli proti Zubří A. Při hře 3+3 byl vidět rozdíl v rychlosti, náběhu na míč a to rozhodlo. Soupeř byl daleko pohyblivější. Naši se sice snažili, ale rozběhlého soupeře v útoku neubránili. Navíc jim padaly míče a útok byl statický. Tato hra pak pokračovala i ve druhém poločase.Výsledkem byla prohra 6:25. Pro naše hráče to by poučný zápas. Prožili si na vlasní kůži, jak se dá hrát rychle házená a jak na sobě ještě musí zapracovat.

Ml. žáci: Házená Velká Bystřice – TJ Rožnov p. R. 23 : 18 (13 : 9)

Druhý zápas nás čekalo družstvo Rožnova p. R. Na tento zápas nám již přišel brankař T. DRAGÚŇ. Bohužel už nehrál pro zranění A.TOMANEC. Přesto naši hráči zahájili dobře a vedli již 3:0. Naši zrychlili pohyb a výsledek se dostavil, poločas skončil 13:9 v náš prospěch. Ve druhém poločase jsme si udržovali menší náskok, který hráči udrželi do konce. Výsledek výhra 23:18 .

Následovali další dva zápasy, tentokrát z Olomoucké ligy. Někteří hráči a hráčky odjeli a někteří nás posílili.

Sestava: A. DRAGÚŇ, J. KUCIÁN, A. BARVÍŘ, J. BALÁŽ, F. FLAŠAR, Ś. VOJTEK, T. KRŠŇÁK,T. PEŇÁZ, J. TLAČBABA, M.KACZMARCZYK.

Ml. žáci: Házená Velká Bystřice – Tatran Litovel 22 : 22 (14 : 15)

První soupeř přijel z Litovle. Velice vyrovnaný a pěkný zápas. Obě družstva hráli rychlou a kombinační házenou.Střídali se vzájemně ve vedení. Konečný výsledek 22:22 byl spravedlivý. K hladkému a pohlednému zápasu přispěli rovněž rozhodčí, kteří vyrovnaný zápas zvládli na jedničku.

Ml. žáci: Horka n. M. - Házená Velká Bystřice 23 : 19 (13 : 10)

Poslední utkání nás čekalo s družstvem Horky n. M. Hráči toho měli už plné kecky a někteří museli odejít, takže naám zůstalo 9 statečných. Ze začátku to bylo vyrovnané utkání. Neproměňování šancí nás stálo lepší výsledek. Poločas jsme prohrávali 10:13. Podobný obrázek byl i ve druhém poločase. Konečný výsledek-prohra 19:23.

První zápas jsme hráli v 10:00, poslední v 16:30, takže jsme skončili o půl šesté. Byl to maratón, kdy je potřeba všem hráčům poděkovat, obzvlášť těm, kteří vydrželi celý den. No a největší poděkování patří hráčům, kteří jsou ještě věkově minici a předvedenou hrou příjemně překvapili !! Na příští sezonu máme zaděláno na kvalitní družstvo, se kterým je potřeba kvalitně pracovat. Těch miniků bylo celkem 5.

Mini mladší: Turnaj v Čechách pod Kosířem

Tento víkend vyrazili naši mini mladší na turnaj do Čech pod Kosířem.
Jedenáct statečných si zahrálo zápasy proti domácím, dále proti HBC Olomouc a SK HFP Prostějov.
Zápasy jsme odehráli na jednom hřišti s aktivní osobní obranou a řadou pěkných akci.

V sobotu si zaběhali a zastříleli:
Matylda Švarcová, Ali Juřenová, Aďa Šmotek, Marťa Partsch, Maty a Tobi Kotoučovi, Dany a Sam Kadalovi, Jony Vojtek, Ráďa Peč a Dejv Barvíř

Další víkend nebude 11.11.2023 jen Husa, ale od rána u nás na Letné pořádáme domácí turnaje pro obě kategorie minihazené tak přijděte zafandit. Mladší začínají v 10:00 a starší ve 12:00).